niedziela 27 listopada 2022r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Gdy deszczyk pada
Nadwrażliwość na gwałtowne wahania aury dotyka coraz szerszego grona ludzi. Często mówimy „źle się czuję przez pogodę”. Zmiany pogody to wbrew pozorem ponura zapowiedź. Kolejnego dnia może u miliona ludzi pogorszyć się forma i samopoczucie.

W czasie silnych zmian aury budzimy się w środku nocy i nie możemy zmrużyć oka. Często bywa, że przyczyn szukamy gdzie indziej. Obawiamy się, że to objawy chorobowe. A to tylko skróty myślowe wyrażające nieprawidłową reakcję ciała na zbyt szybkie zmiany pogodowe. Po nieprzespanej nocy jesteśmy w ciągu dnia wybici z rytmu, rozkojarzeni i niezdolni do wykonywania normalnych zajęć. Do tego dochodzi kiepska pamięć i brak refleksu. Konsekwencje tego mogą być duże. W ostateczności Wszystko to powoduje frustrację i przygnębienie, a w ostateczności niezadowolenie z życia.

Zanim spadnie deszcz myślimy sobie  „cisza przed burzą”. Wtedy to dopiero jesteśmy rozdrażnieni i skłonni do kłótni. Wszystko to może tez być spowodowane lękiem przed potęgą natury. Podobne nastroje są przy silnych powiewach wiatru. Te porywiste masy powietrza powodują obniżenie nastroju i melancholię, albo wręcz przeciwnie podenerwowanie i agresję.

REKLAMA

Jeżeli będziemy wiedzieli, że warunki pogodowe będą niekorzystne starajmy się przebywać długo na świeżym powietrzu i nie zapominajmy o regularnych wysiłkach fizycznych. Te umiejętności pomogą sprawniej nadążać za zmienną aurą i łatwiej wracać do stanów równowagi. A może antidotum będzie melisa ?

Image
Pamiętajmy, że po burzy przychodzi słońce.

E.CH.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.