Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Lekarze gotowi do pracy
Dyrekcja szpitala zapewnia, że lekarze nie odejdą od łóżek pacjentów. Prawie wszyscy specjaliści zgodzili się na wydłużenie czasu pracy ponad przepisowe 48 godzin. - Mamy wszystkich potrzebnych specjalistów. Zapewniam, że każdy potrzebujący będzie miał u nas opiekę lekarską - mówi Ryszard Mitek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Barlinku.

 

 

Chirurdzy dają sobie radę
Placówka ma podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na najbliższe pół roku. Dyrekcja podpisała też umowy z lekarzami. To odpowiedź na przepisy, które zezwalają pracować specjalistom tylko 48 godzin tygodniowo. Prawie wszyscy lekarze podpisali klauzulę, że warunkowo zgadzają się na dłuższy czas pracy. Dzięki temu nie ma problemów z ciągłością opieki zdrowotnej. - Jest nas pięciu z drugim stopniem specjalizacji. Wszyscy jesteśmy dyspozycyjni - mówi chirurg Krzysztof Anczykowski.

Pomagają kontraktowcy
- Trzeba pamiętać, że limity godzin pracy nie dotyczą tzw. kontraktowców, ale lekarzy zatrudnionych na etatach - mówi dyrektor Mitek. Tymczasem placówka zatrudnia 14 osób na stałych kontraktach. Do tego dochodzą jeszcze stali współpracownicy. Dlatego nie ma problemów z dyżurami. - Żebym spał spokojnie, potrzebowałbym około 40 proc. lekarzy więcej, ale znam realia i braki łagodzę właśnie współpracownikami - mówi R. Mitek.

REKLAMA

W tej chwili jedynym problemem mogą być limity zabiegów narzucone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - Pieniędzy na opiekę medyczną ciągle jest za mało - mówią lekarze. Gdyby były dodatkowe fundusze, szpital zatrudniłby kardiologa.

Jednak już teraz lecznica cieszy się dobrą opinią u mieszkańców. - To dobrze zarządzany szpital - mówi Stanisław Grzelak, który odwiedza w lecznicy córkę.

Źródło/Foto: gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.