niedziela 27 listopada 2022r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Po romans i kryminał
- Mogę czytać całymi dniami, dlatego chętnie wypożyczam książki w bibliotece - mówi Janina z Górnego Tarasu. Teraz będzie miała, co czytać. Książnica zakupiła nowe woluminy. Pieniądze na zakup książek biblioteka otrzymała z dwóch źródeł. 11,5 tys. zł przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pięć tysięcy dołożyło starostwo powiatowe. Za te pieniądze zakupione zostały nowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Braliśmy pod uwagę kupno książek nagradzanych na konkursach literackich np. Nobla, Nike oraz takich, które znalazły się na listach bestselerów - tłumaczy Elżbieta Smoczyk. Dzięki temu na biblioteczne regały trafiły książki, o które pytali czytelnicy. - Fascynuje mnie historia i mam nadzieję, że znajdę sporo tomów o takiej treści - mówi Katarzyna Zając.

Szukali tanich pozycji
Dla oszczędności, część przydzielonej kwoty przeznaczono na zakup tzw. końcówek nakładów. - Poczytne są romanse, kryminały i fantastyka i takie udało nam się kupić na wyprzedażach - mówi Monika Jabłońska. Dzięki internetowym stronom pracownice placówki znalazły książki oferowane przez wydawców po promocyjnych cenach.

- Książka zawsze jest aktualna, a dzięki promocjom w cenie jednej często są trzy egzemplarze - mówi E. Smoczyk. Łącznie za ubiegłoroczne dotację zakupiono ok. 1.200 woluminów. Ok. 500 egzemplarzy przekazała w formie darów Książnica Pomorska ze Szczecina. Nowe książki trafiły do głównej siedziby w Barlinku, ale też do filii w Rychnowie, Mostkowie i Płonnie.

REKLAMA

Ludzie chętnie czytają
W 2007 roku w miejscowej bibliotece książki wypożyczyło ponad dwa tysiące osób. - Mamy nadzieję, że dzięki nowościom, w tym roku liczba ta będzie jeszcze większa - mówią bibliotekarki.

Problemem są warunki, w jakich działa biblioteka. Przydałoby się większe pomieszczenie. W planach była budowa nowej placówki. Był także pomysł przeniesienia siedziby książnicy do budynku przy ul. Leśnej. Na razie na planach się skończyło.

Źródło/Foto: gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.