środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

0 1 1 1 1 1
Image
BGK na Rajdzie Wyszehradzkim
Udany występ w Pierwszym Rajdzie Wyszehradzkim zanotowała Barlinecka Grupa Kolarska! Ten prestiżowy 533 kilometrowy rajd non-stop, rozgrywany na trasie Budapeszt – Kraków, ukończyło 84 zawodników, wśród których znalazło się aż sześciu kolarzy z BGK!

Grupa została sklasyfikowana na 6 pozycji w klasyfikacji drużynowej. Zwycięzcą wyścigu został Andrzej Kaiser z Corratec Team, który osiągnął czas przejazdu 13:59:56. Najlepszy indywidualnie z naszych zawodników był Stanisław Dołmat z czasem 17:10:10, który uplasował się na 41 pozycji. W rajdzie wzięło udział 10 kobiet, ale do mety dotarła tylko jedna, Magdalena Hałajczak (Corratec Team).

Start w tak wyczerpującym, wielogodzinnym rajdzie, który jest niesamowitą próbą dla organizmu wymaga bardzo dobrego przygotowania. Gratulujemy barlineckim zawodnikom tak niezwykłego osiągnięcia jakim jest ukończenie wyścigu oraz doskonałych czasów przejazdu!

Pomysłodawcą Rajdu Wyszehradzkiego jest minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Poparcie dla organizacji imprezy wyrazili szefowie dyplomacji pozostałych krajów grupy Wyszehradzkiej. Trasa, przebiegająca przez Węgry, Słowację, Czechy i Polskę, ma nawiązywać po części do legendarnego Wyścigu Pokoju i rozpowszechnić ideę współpracy pomiędzy państwami Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Na starcie stanęło 104 zawodników, z których 84 dojechało do mety w Krakowie. Uczestnicy jechali w normalnym ruchu drogowym. Towarzyszyło im 10 samochodów organizatorów, 30 motocykli, dwie karetki i trzy autobusy.  Zachęcamy do obejrzenia  zdjęć  >>>