środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

0 1 1 1 1 1
Złota Ennaoui, srebrna Furmańska
Zawodnicy Lubusza w miesiącu czerwcu i lipcu startują na mistrzostwach polski w trzech kategoriach wiekowych: juniora młodszego do lat17 - Jakub Lewandowski (26-28.07), juniora do lat 19 – Sofia Ennaoui, Piotr Mucha i Patryk Hładuniuk oraz młodzieżowca do lat 22 – Paulina Furmańska.

W dniach 29-30 czerwca w Bydgoszczy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których Paulina Furmańska zdobyła srebrny medal na 3000m z przeszkodami z wynikiem 10'51”39. Po trzech dniach w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w których Sofia Ennaoui zdobyła dwa złote medale na 1500m i 3000m. Patryk Hładuniuk zajął 7 miejsce na 200m – 22”10, 10 miejsce na 400m – 48”66. Piotr Mucha zajął 20 miejsce na 3000 - 9'15”61 i 25 na 1500m – 4'06”42.

Sofia Ennaoui wraz z trenerem Wojciechem Szymaniakiem, przebywają na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w  Spale i szykują się do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się 18-21 lipca w Rieti (Włochy). Sofia otrzymała minima wynikowe wymagane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na trzech dystansach 800m - 2'02”72, 1500m - 4'12”05, 3000m - 9'09”32.

Na Mistrzostwach Europy Sofia wystartuje na 1500m - 1 wynik w Europie i na 3000m - 2 wynik w Europie.