Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
To nasz sukces
- To nasz sukces, jako zespołu i wielkie wyróżnienie dla szkoły - mówią uczniowie z Barlinka. Zdobyli Grand Prix w konkursie wiedzy o polskich noblistach. Kuratorium Oświaty w Szczecinie było organizatorem konkursu o polskich noblistach. Drugi raz z rzędu główną nagrodę czyli "Szczebel do Nobla” zdobyła ekipa gimnazjum nr 1 w Barlinku.

- Tym razem było mi łatwiej, bo wiedziałam, co może mnie czekać podczas rywalizacji - mówi Agnieszka Klimek. Uczennica zdobyła nagrodę także przed rokiem. - To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki i potwierdzenie, że uczniowie poszerzają wiedzę z danej dziedziny, a nie kończą edukacji tylko na programie obowiązkowym - cieszy się wicedyrektorka szkoły Jolanta Hinc-Socha.

Grali "Krzyżaków"
Konkurs składał się z trzech etapów. Z wiedzy o Alfredzie Noblu i Polakach, którzy zdobyli nagrody jego imienia w różnych dziedzinach, gimnazjaliści z Barlinka zdobyli drugie miejsce.

W konkursie plastycznym prezentującym dwóch rodaków barlinecka młodzież okazała się najlepsza. Także pierwsze miejsce przypadło zespołowi gimnazjum w prezentacji scenicznej, prezentującej dorobek jednego z polskich noblistów. - Działam w kółku teatralnym i łatwiej było mi się przygotować do odegrania roli Jagny z Krzyżaków - mówi Karolina Kulczewska z klasy III.

- Ja grając Zbyszka trochę się pomyliłem. Koleżanka pomogła mi wyjść z tarapatów. Na szczęście jurorzy nie dostrzegli pomyłki - mówi uczeń drugiej klasy Mateusz Filary. Nagroda ma charakter symboliczny, ale w środowisku uczniowskim jest postrzegana jako jedna z ważniejszych.

REKLAMA

Nauka nie idzie w las
- Dla nas to także ogromne wyróżnienie. Doceniona została praca zarówno nauczycieli jak i młodzieży - mówi Monika Goryńska. Nauczycielka dodaje, że wygrana w konkursie to efekt systematycznej pracy i sprawdzenie, czy pedagodzy dobrze wykonują swój zawód. Ale do przygotowania do zawodów trzeba było włożyć więcej wysiłku.

- Napisałyśmy scenariusz i nadzorowałyśmy przygotowanie plakatu. Zbierałyśmy materiały informacyjne, które przekazałyśmy podopiecznym - dodaje Anna Sutkowska. Młodzieży nie pozostało nic innego jak wygrać.

Źródło/Foto: gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież