BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Straż Miejska
- Straż miejska to kolejna policja. Szkoda na nich pieniędzy, bo będzie tak jak w innych miastach zajmować się tylko zakładaniem blokad na koła źle zaparkowanych samochodów - mówi Patryk Nawrot z Bralinka. Na temat powołania w Barlinku straży miejskiej mieszkańcy mają różne zdania. Cezary Matyja mówi: - Dla poprawy bezpieczeństwa jestem za powołaniem straży miejskiej.

- Wiele pracy będą mieli w weekendy kiedy są dyskoteki - mówi student z Górnego Tarasu. A nauczycielka przyrody dodaje: - Wyprowadzanie psów na trawniki, zaśmiecone podwórka, dzikie wysypiska śmieci. Strażnicy będą mieli pełne ręce roboty.

Burza mózgów trwa
Decyzja o powołaniu straży miejskiej należy do radnych. Ci już kilkakrotnie omawiali ten temat na komisjach.- Rozmawialiśmy z przedstawicielami policji na temat zasad funkcjonowania straży miejskiej, sposobu jej powołania oraz o warunkach, jaki trzeba spełnić, aby straż mogła skutecznie wpływać na polepszenie bezpieczeństwa mieszkańców - mówi przewodniczący rady miejskiej Dariusz Zieliński. Pytania radnych dotyczyły, m.in. składu osobowego straży, kosztów i kompetencji, jakie dają przepisy prawa strażnikom. By rozwiać te i inne pytania, przewidziane są też kolejne spotkania, tym razem ze strażnikami miejskimi z innych miast. Radni zdecydują także gdzie zamontowane będą kamery miejskiego monitoringu, który także ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

REKLAMA

Mają się na kim wzorować
Straż miejska w stolicy powiatu działa od kilku lat. Zarabia na siebie i systematycznie się rozwija. Obecnie do straży poszukiwanych jest dwóch pracowników. Urząd już rozpisał konkurs. Praca czeka od 1 marca. Jedna z nowo przyjętych osób będzie obsługiwała fotoradar. Gmina zamierza zakupić takie urządzenie. W budżecie ma na to 100 tys. zł. - Mieliśmy przez trzy dni pożyczony fotoradar z komendy wojewódzkiej policji. I w tym czasie zarobił trzy tys. zł. Wynika z tego, że nasz zakup szybko nam się zwróci, a na drogach będzie bezpieczniej - mówi burmistrz Leszek Wierucki. Straż miejska w Myśliborzu w 2006 roku wystawiła ok. 10 tys. mandatów. W 2007 już ok. 40 tys.

O tym, czy dzięki pracy strażników poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców, rozmawiać będą radni podczas najbliższej sesji. Już wcześniej podjęli oni uchwałę, której efektem jest opracowywana koncepcja zainstalowania monitoringu na terenie miasta i gminy. Magistrat oraz policja wskazały ok. 20 miejsc, w których powinny znaleźć się kamery, ale lista jest wciąż otwarta. - Liczę, że instytucje typu sąd i starostwo włączą się do współpracy i także wskażą niebezpieczne miejsca, które powinny być monitorowane - mówi komendant SM w Myśliborzu Marek Herbot.

Źródło: gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.