Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Weronika Gadecka
W ubiegłym roku podczas koronacji Królowej Puszczy Barlineckiej, po raz pierwszy na scenie pojawiła się Boginka Moriana. Kim ona jest? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Weroniką Gadecką – pierwszą barlinecką Boginką Morianą.

 

W ubiegłym roku po raz pierwszy wybrano nową postać w Barlinku – Morianę. Zostałaś nią właśnie Ty. Powiedz naszym czytelnikom kim jest Moriana i jaka jest jej rola?
Moriana, Boginka Jezior Barlineckich jest to postać z baśni o Królowej Puszczy Barlineckiej. Rolą Moriany jest pomaganie Królowej Puszczy, opiekowanie się nią, wspieranie jej i razem z nią reprezentowanie Barlinka na różnych uroczystościach i wyjazdach. Jest to rola bardzo podobna do Królowej Puszczy tylko Boginka ma troszkę mniej obowiązków.

Towarzyszyłaś Królowej podczas spotkań oficjalnych i mniej oficjalnych. Możesz nam powiedzieć do jakiego spotkania często wracasz myślami i wspominasz najchętniej?
Wszystkie spotkania były dla mnie czymś wyjątkowym  i niezwykłym. Poznawałam bardzo dużo nowych i ciekawych ludzi. Myślę, że każde spotkanie utkwi mi w pamięci na długo, ponieważ za każdym razem jest to nowe doświadczenie. Za każdy razem było to inne spotkanie , które dużo nas uczyło. Chociaż najmilej wspominam nasz pierwszy wyjazd do Schneverdingen oraz wizytę w przedszkolu.

REKLAMA

Startowałaś również w wyborach na Królową Puszczy Barlineckiej. Co pomyślałaś w chwili gdy zaproponowano Ci tytuł Moriany a nie Królowej Puszczy Barlineckiej?
Miałam chwilę zawahania, ponieważ nie wiedziałam co mam robić, jakie będę moje obowiązki. Jednak jak już się dowiedziałam, to cieszyłam się tak samo jakbym została Królową Puszczy. Na początku było sporo obaw lecz z biegiem czasu uświadamiałam sobie, że nie mam czego żałować i jest to bardzo fajnie przeżycie .

Z perspektywy czasu – uważasz, że sprawdziłaś się w tej roli?
Jestem pierwszą osobą, która wcieliła się w postać Boginki Moriany, więc ciężko mi powiedzieć czy się sprawdziłam czy też nie . Starałam się wypełniać moje obowiązki najlepiej jak umiałam. Mam nadzieję, że moje następczynie wyciągną wnioski z moich ewentualnych błędów i będą wykonywały wszystkie obowiązki jeszcze lepiej.

Image
Foto: Radosław Nawrot 

Czy stałaś się osobą rozpoznawalną? Mieszkańcy Barlinka wiedzą kim jesteś? Spotykasz się z oznakami sympatii?
Jeszcze nie do końca każdy wie kim jestem. Na każdym spotkaniu dużo ludzi pyta się a kto to stoi koło Królowej Puszczy, ale jak już się dowiedzą są bardzo mili i życzliwi. Każdy chce zrobić sobie zdjęcie  pamiątkowe z Boginką Morianą. Wydaje mi się, że z biegiem czasu Boginkę Morianę rozpozna każdy i nikt nie powie, że idzie Pani Wiosna.

Opowiedz trochę o sobie –niech nasi czytelnicy Cię poznają.  Twoje plany na przyszłość?
Nazywam się Weronika Gadecka. W tym roku skończę 18 lat. Uczę się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku, obecnie jestem w drugiej klasie liceum. W przyszłym roku szkolnym będę przygotowywać się do matury i chcę napisać ją jak najlepiej, ponieważ moje plany na przyszłość są bardzo ambitne i będę starała się je realizować.

Image
Foto: Radosław Nawrot 

Przy okazji tego wywiadu, jeśli chcesz, możesz podziękować osobom, które przez ten cały rok Cię wspierały.
Bardzo chciałabym podziękować moim bliskim za wsparcie jakim mnie otaczali. W szczególności mojej mamie, która zawsze zadbała o moją sukienkę, mówiła mi jak wyglądam i woziła na spotkania. Mojemu chłopakowi, który (gdy moja mama nie mogła) woził mnie na spotkania i słuchał moich wrażeń a czasami marudzeń.  Dziękuję również Pani Wiesławie Skierskiej, która opiekowała się nami. Oczywiście dziękuję też Królowej Puszczy Roksanie Krzywdzińskiej za ten wspaniały rok.

Z pierwszą barlinecką Boginką Morianą
Weroniką Gadecką
rozmawiała
monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież