Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Jolanta Pietrasik

21 czerwca poznaliśmy nową Królową Puszczy Barlineckiej . Została nią Jolanta Pietrasik. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z KPB 2014/2015. Na początek przyjmij moje gratulacje. Opowiedz naszym czytelnikom o sobie. Kim jest nowa Królowa Puszczy Barlineckiej, jakie ma zainteresowania, hobby…

  

Jestem uczennicą ILO w Gorzowie Wielkopolskim, a aktualnie będę uczęszczać do klasy maturalnej. Interesuję się historią, muzyką, polityką, usilnie staram się nauczyć grać na gitarze, ale średnio mi to wychodzi. W BOK uczęszczam do studia piosenki na zajęcia wokalne z Panem Zbigniewem Bocianem. Uwielbiam czytać książki i rysować. Jestem typową humanistką, więc na taki też kierunek studiów będę się przymierzać.

Jak traktowałaś udział w wyborach? Obawiałaś się konkurencji?
Mój udział w wyborach traktowałam poważnie, ponieważ była to ostatnia szansa, abym mogła zostać Królową Puszczy Barlineckiej i spełnić jedno z moich wielkich marzeń z dzieciństwa. Za rok mam zamiar wyjechać na studia i nie mogłabym sprawować takiej funkcji będąc w innym miejscu. Bardzo bałam się konkurencji, zwłaszcza gdy na spotkaniu organizacyjnym przed wyborami miałam szansę spotkać się z innymi uczestniczkami i już wtedy wiedziałam, że konkurs nie będzie łatwy. Bałam się, że nie będę miała szans z takimi ślicznotkami.

REKLAMA

Jak myślisz czym przekonałaś jury, że wybrało właśnie Ciebie?
Myślę, że głównym powodem, którym przekonałam jury była znajomość języków obcych, która jest ważną cechą u Królowej. Jako jedyna kandydatka odpowiadałam na pytania zarówno po niemiecku jak i po angielsku. Bardzo starałam się dobrze przygotować na każdą z konkurencji. Uważam, że ważnym czynnikiem mogła być też moja determinacja, ponieważ już trzeci raz kandydowałam w konkursie na Królową Puszczy Barlineckiej po czym można było zobaczyć jak bardzo mi na tym zależało.

Podobno zawsze marzyłaś o tym, żeby zostać Królową Puszczy Barlineckiej?
Tak, zgadza się. Gdy byłam w podstawówce ogłoszono u nas w szkole konkurs na Skrzata z Puszczy Barlineckiej, w którym wzięłam udział i miałam to szczęście by dołączyć do orszaku Królowej 2006 Arlety Osińskiej. Wydawała mi się wtedy taką niesamowicie magiczną postacią, uosobieniem piękna i dobroci. Dla mnie to była po prostu magia i marzyłam o tym bym kiedyś i ja tej magii mogła zakosztować. Od tamtej pory zbieram nawet autografy od Królowych. Gdy już mogłam startować w konkursie to nie wahałam się ani chwili i w końcu udało mi się spełnić to marzenie.

Jakie cechy powinna mieć Królowa Puszczy Barlineckiej? Czy liczy się tylko uroda?
Na pewno nie chodzi o samą urodę. Gdyby chodziło tylko o wygląd to nie jestem taka pewna czy siedziałabym dziś na tronie. Królowa Puszczy Barlineckiej musi oczywiście wyglądać reprezentacyjnie, ale co najważniejsze, musi się tak też zachowywać. Jak już wspomniałam ogromną rolę odgrywa tu znajomość języków obcych. Co prawda na wyjazdach zagranicznych Królowa ma tłumacza ale wypadałoby, aby sama też potrafiła coś powiedzieć. Każda kandydatka musiała przygotować się na pytania z wiedzy o Barlinku i jego legendach. Musiałyśmy też pokazać, że jesteśmy otwarte na ludzi i potrafiłybyśmy odpowiednio się zachować i odpowiedzieć np. podczas rozmowy z reporterem. Dziewczyna, która chce zostać Królową powinna też mieć jakieś hobby, talent, który tez musiałyśmy zaprezentować podczas konkursu. Królowa powinna być miła, inteligentna, przyjacielska, otwarta i dobra z natury. Jeśli łączy się to z urodą to mamy kandydatkę doskonałą.

Image

Wiesz już co będzie należało do Twoich obowiązków?
Jestem wielką fanką całej instytucji Królowej, więc od lat śledzę poczynania każdej z nich. Zaraz po koronacji, jeszcze w czerwcu, wyjeżdżamy z delegacją barlinecką do Prenzlau, jednego z naszych miast partnerskich, w którym odwiedzę Królową Łabędzi w jej królestwie. W ciągu roku czekają mnie też wyjazdy do innych miast partnerskich Barlinka a także na targi turystyczne do Poznania i Berlina. Czeka mnie również wiele obowiązków w naszej gminie takich jak na przykład uczestnictwo w Gali Sportu, Biegach Leśnych i innych imprezach a także będę się udzielała w wielu akcjach charytatywnych oraz odwiedzała dzieci w przedszkolach i w szpitalu.

Królowa Puszczy Barlineckiej to zarówno te pozytywne jak i niestety negatywne komentarze. Poradzisz sobie z tym?
Mam nadzieję, że tak. Trochę się boję niektórych komentarzy, które mogą zostać we mnie wycelowane, jednak myślę, że nie będzie aż tak źle. Jak do tej pory nie słyszałam złych opinii ale jestem przygotowana na taką ewentualność.

Jedna z Twoich poprzedniczek Martyna, zaangażowała się w akcję „Zerwijmy łańcuchy”, Roksana wsparła akcję Mopsik Fundacji Przyjaciele Czterech Łap i Lecznicy Weterynaryjnej Daniela Figla. Czy Ty też jako Królowa Puszczy Barlineckiej wyjdziesz z jakąś inicjatywą i również weźmiesz udział w jakiejś akcji społecznej?
Możliwość niesienia pomocy innym, czy to ludziom czy zwierzętom, jest nie tylko obowiązkiem Królowej ale także jej przywilejem. Będę miała możliwość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują i to w zupełnie inny sposób niż miałam okazję pracując w wolontariatach. Jest to jednym z powodów, dla których tak bardzo spodobała mi się funkcja Królowej Puszczy Barlineckiej, ponieważ mogłam zobaczyć, że nie chodzi w tym wszystkim tylko o ładną buźkę i prezentowanie miasta ale też o realną szansę zdziałania czegoś dobrego dla społeczeństwa. Swoją drogą mówi o tym nawet Legenda o Królowej Puszczy Barlineckiej autorstwa Pani Romany Kaszczyc.

Image

Kto kreuje Twój wizerunek?
Wizerunek Królowej Puszczy Barlineckiej jest kreowany przez wiele osób. Wszystko było możliwe tylko i wyłącznie dzięki wspaniałym ludziom, którzy zechcieli mi w tym pomóc. Autorką tego wspaniałego makijażu była Pani Monika Olejnik, te wszystkie przepiękne zdjęcia wykonał Pan Radosław Nawrot, a tą cudowną suknię ufundował mi salon sukien ślubnych Srebrny Anioł z Gorzowa Wielkopolskiego. Wszystko mogę zawdzięczać ich zaangażowaniu oraz całkowitemu profesjonalizmowi. Na kreowanie wizerunku składa się jednak bardzo wiele aspektów, a nie tylko wygląd. Mogę tu podziękować w głównej mierze rodzicom, którzy tak dobrze mnie wychowali i wszystkim, którzy im w tym pomogli. W samym odgrywaniu roli królowej bardzo pomagała mi moja opiekunka Pani Wiesława Skierska, która udzieliła mi wielu rad i pomogła wszystko zorganizować. Przydatnym okazał się też zdany w szkole kurs retoryki oraz zajęcia z emisji głosu, na które uczęszczam.

Dziękuję serdecznie za rozmowę i życzę Ci wszystkiego dobrego podczas Twojego roku panowania, mnóstwa życzliwości ze strony mieszkańców Barlinka oraz turystów.

Z Królową Puszczy Barlineckiej 2014/2015
Jolantą Pietrasik
rozmawiała monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.