Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Boginka Moriana
Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z tegoroczną opiekunką Królowej Puszczy Barlineckiej – Boginką Morianą Natalią Hurec. Wzięłaś udział w tegorocznych wyborach na Królową Puszczy Barlineckiej. Zaproponowano Ci tytuł drugiej w historii Barlinka, Boginki Moriany. Co pomyślałaś w pierwszej chwili?

W pierwszej chwili byłam bardzo zaskoczona, ale też szczęśliwa, że to ja miałam zaszczyt zostać Boginką Morianą. Cieszę się, że będę miała okazję reprezentować Barlinek u boku Królowej oraz poznawać nowych ludzi i miejsca. Jest to dla mnie bardzo duży zaszczyt i mam nadzieję, że moje obowiązki u boku Królowej zostaną w pełni wykonane. Myślę, że będę godnie reprezentowała nasze miasto zarówno w kraju jak i poza jego granicami. 

Dni Barlinka minęły, emocje opadły. Jak wspominasz ten dzień?
Ten dzień wspominam bardzo miło. Od czasu wyboru Królowej Puszczy Barlineckiej oraz Moriany, nie mogłam doczekać się dnia koronacji. Byłam pozytywnie nastawiona i lekko zaniepokojona co mnie czeka.  Gdy zbliżał się już czas wejścia na scenę złapał mnie ogromny stres. Mimo, że bardzo mało mówiłam to i tak stresowałam się niewyobrażalnie. Niewątpliwie czułam też ogromną radość. Był to bardzo wspaniały i niezapomniany dzień w moim życiu. Niesamowite przeżycie bycia na scenie z Królowa Puszczy Barlineckiej i pokazania się swojemu miastu.

Image

Pierwsza barlinecka Moriana – Weronika Gadecka, tak naprawdę przecierała szlaki. Czy Ty wiesz co będzie należało do Twoich obowiązków?
Jak wiadomo Boginka Moriana jest to nowa postać, która ujrzała światło dzienne dopiero rok temu. Jestem drugą z kolei taką osobą w historii Barlinka. Zostałam wybrana w poprzednim miesiącu  i dopiero zaczynam swoje panowanie wraz z Królową Puszczy Barlineckiej. Do moich obowiązków będzie należało doradzanie Królowej w jej panowaniu, towarzyszenie jej we wszystkich uroczystościach oraz promowanie Barlinka. Moim głównym celem będzie zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody poprzez kampanię edukacyjną. Wspólnie będziemy opowiadały o pięknej barlineckiej przyrodzie oraz o tym jak ją chronić. 

Moriana to z pewnością duże wyróżnienie – czy to w jakimś stopniu dało Ci to na co liczyłaś? Nie zostałaś w końcu Królową Puszczy Barlineckiej, jednak w jakiejś części tworzysz historię tego miasta.
Tak, Moriana jest to bardzo duże wyróżnienie.  Konkurencja była ogromna a miejsca tylko dwa, więc każda dziewczyna pokazywała się z jak najlepszej strony. Jest to dla mnie zaszczyt i oczywiście, że jest to na co liczyłam, mimo tego ,że nie zostałam wybrana na Królową to i tak jestem szczęśliwa, że mogę być kimś ważnym w naszym mieście i tworzyć jego historię.

REKLAMA

Jak na tytuł Boginki Moriany zareagowała rodzina, przyjaciele, koledzy?
Wszyscy znajomi odbierali tą wiadomość z uśmiechem na twarzy. Rodzina oczywiście bardzo mnie wspierała już od samego początku oraz jest ze mnie strasznie dumna. Muszę przyznać, że nie tylko rodzina, ale również przyjaciele. Wspierali mnie na każdym kroku, pomagali, kibicowali oraz dodawali otuchy. Dzięki nim wiedziałam, że dam rade.  Każda osoba, która dowiedziała się, że zostałam wybrana na Boginkę Morianę wyrażała pozytywną opinię na ten temat. Z bardzo pozytywną i dużą sympatią spotkałam się ze strony mojej szkoły, wychowawcy i nauczycieli, którzy mi gratulowali.

Powiedz czym się zajmujesz, jakie jest Twoje hobby…
Nazywam się Natalia Hurec, uczęszczam do I Liceum Ogólnokształcącego w Barlinku. Aktualnie będę uczęszczać do drugiej klasy. Moją przyszłość wiąże przede wszystkim z zainteresowaniami. Moje hobby to taniec, tańczę w zespole Feeling. Oprócz tańca pasjonuje mnie również sport, zarówno zimowy jak i letni np. bieganie, granie w piłkę nożną, ręczna, snowboard itd. W wolnych chwilach lubię czytać książki oraz spotykać się ze znajomymi i przyjaciółmi.

Image

Dziękuję Ci serdecznie za wywiad i życzę Ci wszystkiego najlepszego w tym niewątpliwie ważnym dla Ciebie roku.

Z Boginką Morianą 2014/2015 Natalią Hurec
rozmawiała
monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież