Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Obwodnica miasta

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, miano zajmować się m.in. tematem bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie gminy. Widocznie radni odrobili zadanie podczas posiedzeń komisji RM, bo do tego tematu (podczas sesji) praktycznie nie nawiązali. Zamiast tego radny Paweł Lewczuk zwrócił zebranym na sesji uwagę na samochody, które jadą głównymi ulicami miasta, przewożąc niebezpieczne ładunki.

Jak podkreślał, jest to temat drażniący i dlatego go porusza. Według radnego wszystko trzeba zrobić, żeby powstała zapowiadana średnicówka. Bo, wg radnego, nie wystarczy wylać asfalcik i wyborcy będą klaskać. - Trzeba dołożyć wszelkich starań, zarówno rada miejska, jak i pan burmistrz, aby wspomniana średnicówka jak najszybciej powstała - podkreślał radny Lewczuk. - Przecież ona miała być już w tej kadencji zrealizowana. W poprzedniej kadencji były zapewnienia, rada miejska podjęła uchwałę o współfinansowaniu inwestycji, a ta stanęła. A jest to bardzo ważna sprawa - zauważył radny.

REKLAMA

Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, odpowiadał. - Nie jest wskazane straszyć mieszkańców apelami o zagrożeniach. Bo one zawsze występują. Nic mi nie wiadomo zarazem, że ta inwestycja miała powstać w tej kadencji. Jest to albo niewiedza radnego, albo celowe wprowadzanie w błąd. Chcę poinformować, że w tej kadencji została wykonana dokumentacja techniczna. Ona bodajże w końcu ubiegłego roku została złożona do wojewody, celem uzyskania pozwolenia na budowę. Protesty spowodowały wstrzymanie wydania tych pozwoleń. Rozmawiałem ze wszystkimi osobami wnoszącymi protest. Udało się wynegocjować takie zmiany w dokumentacji, które pozwoliły protestującym, na wycofanie swoich uwag. A sama dokumentacja została poprawiona. Zabezpieczono w niej nie tylko interes protestujących, ale także wszystkich mieszkańców ulicy Krętej. Chodzi tutaj m.in. o dodatkowe ekrany dźwiękochłonne, fotoradar czy dodatkową zieleń. Teraz mamy otwartą furtkę na uzyskanie pozwolenia na budowę. A ta może rozpocząć się w 2015 roku. Ani burmistrz Barlinka, ani rada miejska nie ma wpływu, jaką decyzję podejmie nowy samorząd województwa. Ale inwestycja ta jest zapisana w jego wieloletnim planie inwestycyjnym. Dlatego nie wierze, że ktoś z tej inwestycji się wycofa - kończył swoją wypowiedź burmistrz Siarkiewicz. - Teraz powinniśmy czekać na jej rozpoczęcie.

Image

Jeszcze raz zabierając głos, radny P. Lewczuk zauważył, że jest to temat bezpieczeństwa, a nie omawiania inwestycji. Według niego burmistrz powinien się przyjrzeć, jak duże pojazdy pokonują rondo NSZZ Solidarność. - Język pana burmistrza, że radny straszy mieszkańców, jest językiem podłym - mówił m.in. rajca. - I powinien pan panie przewodniczący zwrócić na to uwagę. Radny wykonuje mandat i zwraca uwagę na rzeczy niebezpieczne. Co pan zrobi panie burmistrzu, jak dojdzie tam do wypadku? Jak pan będzie wyglądał? Nie pan waży słowa. - Chciałem tylko dać sygnał dla przeszłej rady i być może przyszłego burmistrza, żeby naciskać na wykonanie tej inwestycji. Przypomniał jedno ze spotkań w szkole na Górnym Tarasie w sprawie obwodnicy, na którym podobno padł termin jej wykonania. Podkreślił, że straszenie mieszkańców jest cynicznym postępkiem burmistrza, który nie powinien mieć miejsca.  
js

Mieszkańcy kwestionują budowę średnicówki >>>  
Spór o ekrany dźwiękochłonne przy obwodnicy śródmieścia >>>  
Obwodnica śródmieścia - jest projekt, wkrótce realizacja! >>> 
Obwodnica śródmieścia dla Barlinka >>>  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.