Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek
Romana Kaszczyc

Romana Kaszczyc - nasza Barlinecka Roma. Zna ją każdy w Barlinku i nie tylko. Nie trzeba Jej nikomu przedstawiać. Założycielka Pracowni Ceramiki Unikatowej przy BOK Panorama. artystka, malarka, rzeźbiarka, poetka, pisarka....

 

06. marca w Muzeum Regionalnym miał miejsce wernisaż zorganizowany z okazji 45-lecia twórczości tej niezwykłej mieszkanki Barlinka. Obok grafik, ceramiki, obrazów, rysunków, na wystawie znalazły się wydawnictwa, z którymi artystka współpracowała, jej kroniki oraz zdjęcia. Wśród bardzo licznie zgromadzonych gości byli m.in. Burmistrz Zygmunt Sierkiewicz, Przewodniczący Rady Dariusz Zieliński, przyjaciele Romy oraz wielbiciele Jej talentu.

Teatr Poezji Wiatrak przygotował niespodziankę, w postaci krótkiej etiudy, po której głos zabrała główna bohaterka wieczoru. Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz z Przewodniczącym RM Dariuszem Zielińskim wręczyli Romanie Kaszczyc bukiety kwiatów, życząc Jej dalszej tak owocnej i twórczej pracy. Po czym wszyscy goście wernisażu poczęli składać życzenia i wręczać upominki. Kustosz Halina Fijałkowska wspomniała, że wystawa ta jest częścią obchodów 730-lecia lokacji miasta Barlinka.

REKLAMA

W loterii zorganizowanej przez Muzeum Regionalne można było wygrać podarowane przez Romę specjalnie z tej okazji grafiki, książki oraz obraz, który był według gości najcenniejszyą nagrodą tego dnia. Dochód z loterii trafił oczywiście do rąk Romany Kaszczyc. Przy kieliszku wina, kawie, ciastku, każdy mógł porozmawiać z naszą barlinecką Romą w cztery oczy i poznać niezwykle ciekawą historię Jej twórczości. Podczas wernisażu Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz przekazał Muzeum Regionalnemu listy Jeńców obozu Woldenberg, które trafią do filii Muzeum w Dziedzicach.

wojtan

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież