Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Jesienne bieganie
22 pięter dla Leo. W samo południe 9 października w planach biegowych miałem popracować nad swoją siłą biegową. Od znajomych dowiedziałem się o biegu na Skylight na Złotej w Warszawie, gdzie do pokonania były 534 schody, a za wbiegnięcie Pure Jatomi - sieć siłowni przekaże 22zł na leczenie małego chłopca Leo, który cierpi na rzadką chorobę.

„Gdy zasypia, przestaje samodzielnie oddychać. Jest więc całkowicie uzależniony od respiratora. Dzięki zebranym funduszom możliwa stanie się operacja i uniezależnienie chłopca od respiratora”. Bez wahania zgłosiłem się do tego biegu, który pokonałem poniżej 3min (trzecie miejsce). Na starcie pojawili się m.in.: Maciej Kurzajewski, Maciej Stuhr, Karolina Malinowska, Beata Sadowska, Ewa Szabatin. W sumie zebraliśmy ponad 3 tysiące złotych. Bieg charytatywny dla Leona >>>

Pacemaker czyli zając biegowy
36. PZU Maraton Warszawski 28 września przebiegłem tym razem nie jako zawodnik, ale jako zając biegowy (pacemaker). W mojej grupie było ponad 500 osób, które miały do przebiegnięcia trasę 42km 195m w czasie 3godz. 20min. biegaczek i biegaczy z całej Polski od Darłowa aż do Rzeszowa. O roli pacemakera nie wiedziałem prawie nic, gdyż do tej pory startowałem jako zawodnik w maratonach biegowych. Aby wiedzieć czego oczekują od zająca biegowego zawodnicy w maratonie, porozmawiałem z kilkoma maratończykami którzy biegają od 2godz. 15min. do 4 godz. Wniosek był bardzo prosty, mieć oczy szeroko otwarte i reagować, gdy biegacz ma kryzys.

REKLAMA

W swojej grupie biegowej rozmawiałem z biegaczami o ich treningach. Często podstawowym błędem treningowym była ogromna ilość kilometrów w pierwszym zakresie tj. ok. 2 min wolniej niż tempo startowe pokonanego maratonu przy tętnie ok. 130-150 ud./min. Brak biegów 12-25km w drugim zakresie, siły biegowej, biegów tempowych np.1km x 12 itd. Czyli jak to mówi się wśród maratończyków „biegający talent i wielki charakteru biegowy, tylko odpowiedni indywidualny trening spowoduje, że będzie biegał szybciej”.

Współczesny maratończyk nie ogranicza się tylko do biegania, jest także bardzo dobry w innych dyscyplinach sportowych a trening jest ciągle urozmaicony np. u mnie pływanie, rower, piłka nożna, siłownia i fitness. Bardzo dużą uwagę przywiązuje się do diety, snu, relaksu i odnowy biologicznej m.in. sauna, masaże itp.

PS. W mojej grupie byli także biegacze z Barlinka, którym jeszcze raz GRATULUJĘ dobiegnięcia do mety, tak trzymać!

Image

ORLEN MARATHON 2013
„CZŁOWIEK NIE MOŻE UMRZEĆ, NIE DAJĄC Z SIEBIE WSZYSTKIEGO...” - Kilian Jornet. Godzina 8:30 rozpoczęły się rozgrzewki do biegu maratońskiego. Trenerzy rozgrzewali swoich zawodników, była też rozgrzewka prowadzona przez trenerów fitness, więc każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ja wybrałem rozgrzewkę w grupie docelowej czyli najszybszej gdzie rozgrzewali się najlepsi tego dnia maratończycy m.in. Dmytro Baranovsky (2:07.15-2006 FUKUOKA).

Image

Gdy spojrzałem na niego prawie niczym się nie różniliśmy, tylko że był kilka centymetrów  niższy i szybszy. Miałem przyjemność podpatrzeć rozgrzewkę Kenijczyków i Etiopczyka, którzy w tym maratonie zajęli czołowe miejsca na mecie. Już godzina 9:00 ostatni posiłek energetyczny i ciągłe nawadnianie organizmu płynami izotonicznymi i wodą. Myśli jakie mi przychodzą są ukierunkowane tylko na bieg aby dobiec szczęśliwie do mety. Nawet nie analizuje trasy ani taktyki biegu jest tylko CEL-DAĆ Z SIEBIE WSZYSTKO w tym dniu.

Image

9:25 już się czuje atmosferę biegu, wszyscy już ustawieni w swoich strefach startowych i czekają na sygnał STARTERA. 9:29 i ostatnie odliczanie 5,4,3,2,1 START. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć samemu.

Image

Z biegowym pozdrowieniem
Artur Sielski

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież