Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Jest problem czy już nie?

O firmie HaCon dyskutowano na ostatniej sesji w tej kadencji Rady Miejskiej. Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz wyjaśniał m.in. jak powstała komisja, która postara się zlokalizować źródło smrodu na Górnym Tarasie. - Po wniosku radnego Maciejewskiego (na jednej z poprzednich sesji RP) o wystąpienie do odpowiednich instytucji, podjąłem też inne działania w tej sprawie (smrodu). Spotkałem się z właścicielem i prezesem spółki.

Byli oni otwarci na każdą współprace, która pozwoli wyeliminować nieprzyjemny zapach, jaki dociera m.in. na osiedle Górny Taras. Zwróciłem się do pięciu osób z Górnego Tarasu, które myślę, że mają tam lokalny autorytet. Umówiliśmy się (z władzami firmy), że nie będą to obecni ani startujący w wyborach kandydaci na radnych. Moją rolą było zaaranżowanie pierwszego spotkania. Jeżeli te osoby uznają, że musi być ich więcej, to już ich sprawa. Spółka jest gotowa pokazać wszystko. Procesy technologiczne i tak dalej. Spółka będzie wdzięczna, że komisja wykaże, że to ona bądź nie ona, jest przyczyną smrodu. Nie chcę być ani oskarżycielem ani adwokatem w tej sprawie.

REKLAMA

W związku z tym ta grupa się tego podjęła, ustalili zasady współpracy. Spółka podjęła m.in. sfinalizowania, jeżeli będzie taka potrzeba, badań zleconych przez komisję w wyznaczonych przez nich instytucjach. Dodam tylko, że otrzymaliśmy informację z powiatu i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, i oni uważają, że firma HaCon działa prawidłowo, i nie grozi środowisku. Podkreślają zarazem, że w Polsce nie ma norm określających, co to znaczy - śmierdzi. Myślę, że ta droga będzie najbardziej właściwa do określenia źródła nieprzyjemnego zapachu - mówił m.in. burmistrz Siarkiewicz.

W tym samym temacie głos zabrał radny Mariusz Maciejewski. - Nie wiem, ale odkąd zgłosiłem ten problem w Barlinku pojawiły się urządzenia monitorujące. Nie wiem, czy jest to przypadek, czy nie? Od tej pory nie było tego zapachu. Uważam, że ktoś przestraszył się i przestał to czynić. Ja do tej pory uważam, że zapach ten nie jest elementem procesu technologicznego. Nie da się, w zakładzie, który cały czas prowadzi swoją działalność, to wyeliminować. Jeżeli przez 6 czy 8 tygodni ten zapach się nie pojawił, mam prawo domniemywać, że ktoś świadomie coś spalał. Bo od tej chwili, pojawienia się mojego wniosku, ten zapach się nie pojawił. To może świadczyć, że ktoś jest świadom, co czyni. Teraz się przestraszył i tego nie czyni - podkreślał M. Maciejewski.

Na zakończenie dyskusji burmistrz Z.Siarkiewicz dodał, że do niego dotarły dwukrotnie głosy, że w tamtej okolicy śmierdzi, a urządzenia, które pojawiły się w różnych częściach miasta, mają związek z drogownictwem. 
js

Komentarze

+2

Guest

Od kilku dni Hacon smrodzi całą parą nawet dwa razy dziennie. Smród i dym jest bardzo wyczuwalny, drapie w gardło i język. Jest to opinia nie tylko moja. Zastanawiam się czy na ludzi ma spaść z nieba przysłowiowe z łac. cacas. Dorośli sobie w domach pozamykają okna i przeczekają ale dzieci w tym czasie bawią się na dworze wdychając dym o nieustalonym składzie. Smród nawet jest wyczuwalny na mieście. Jeżeli ten smród idzie przez ' ,, filtry '' i tak drażni organizm to ja się pytam z czego są te filtry z tektury.

Guest

A ja bym tak bardzo chciał wiedzieć, które to zacne i poważane osoby weszły w skład tejże komisji? I czy powstało coś oprócz sławetnych deklaracji ex burmistrza? Czy Hacon wydał jakąś marną złotóweczkę na wskazane przez ową komisyję analizy itp??
Od tego tekstu mija 5 lat i co? Ano...g.... gadać każdy potrafi, a złotouści tym bardziej

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież