czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
Zakończenie Pucharu Bałtyku
W „Andrzejkowy” weekend, II Mistrzostwami Plażowymi zakończyły się zmagania kijkarzy w tegorocznym „Pucharze Bałtyku”. Jest to największy cykl pucharowy imprez nordicowych.  W 11 zawodach wystartowało łącznie ponad 2800 zawodników. Przeszli oni w słońcu, upale, deszczu i zimnie ponad 18000 km.

W tym roku, ze względów finansowych,  drużyna Barlinka startowała tylko w 5 imprezach, które były wymagane do klasyfikacji generalnej. Pierwszy start zaliczyliśmy w Warcine, a następnie za dwa tygodnie była Pogorzelica. Po trochę przymusowej wakacyjnej przerwie w startach wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Barlinku. Kolejna była deszczowa Ścięgnica, a na zakończenie Łeba.

W sobotę 29 listopada na łebskiej plaży odbyły się zawody pod nazwą „II Plażowe Mistrzostwa Polski” i była to ostatnia okazja do zdobycia punktów pucharowych. Zawodnicy z Barlinka potraktowali ten start poważnie i zdobyli łącznie 11 miejsc medalowych: Na dystansie 10 km
3 miejsce – Piotr Rosenkiewicz w kategorii M 50

W niedzielę 30. listopada odbyło się uroczyste zakończenie Pucharu Bałtyku, podczas którego główny organizator wraz z przedstawicielkami gospodarza obiektu, hotelu „Zdrowotel” wręczyli puchary za klasyfikację generalną. Do Barlinka pojechało również 11 pucharów: Dystans 10 km:
2 miejsce – Wojciech Paradisz w kategorii M 13

Warto też dodać, że w kategorii najmłodszej, 4 miejsce zajęła Adrianna Łubkowska, a w kategorii M 13 również 4 miejsce zajął Jakub Cybulski. Zawodnicy ci przegrali miejsca medalowe tylko mniejszą od wymaganej ilością startów. Natomiast w nieoficjalnej klasyfikacji miast, Barlinek zajął 3 miejsce.  Wszyscy zawodnicy startujący w kategoriach młodzieżowych i dziecięcych, są lub byli uczniami SP 1. Piotr Rosenkiewicz Foto: Bożena Rudnicka