Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Mieszkańcy Mostkowa

Ostatnie przymiarki u krawcowej i suknia prawie gotowa, jeszcze tylko fryzura, makijaż i ruszamy na bal… tylko gdzie? no właśnie, chyba do Sulimierza, bo w Mostkowie nam tę przyjemność odebrano. Na każdym zebraniu się słyszy „szkoła jest ogólnodostępna” i taka według nas powinna być, skoro nie mamy na wsi świetlicy, z której moglibyśmy korzystać niezależnie od humoru innych.

Może gdybyśmy mieszkali po sąsiedzku pewnie byłoby nam łatwiej bo zawsze im bliżej tym szybciej (a kto pierwszy ten lepszy). Piękna szkoła, dobrze wyposażona, chwała za to tym, którzy jako jedynej w gminie na terenie wiejskim nie zlikwidowali. Więc czego chcieć więcej? Powiedziałby ktoś, „niech się cieszą że mają”. No tak, racja, ale korzystanie z niej jest nam mieszkańcom utrudniane. Wynajęcie sali dla obcych (czyli nas) i dla „swoich” jest tematem nr 1 wsi.

Przez ostatnie lata jak i po dziś dzień, na spotkaniach sołeckich czy też szkolnych wmawiano nam, że szkoła ta ma też charakter świetlicy wiejskiej. Jednak przykłady z życia zaprzeczają temu, bowiem okazuje się, że jest to tylko pusty slogan rozpowszechniany przez kierownictwo szkoły i barlineckich urzędników. To też właśnie przykładów jest wiele. Wspomniany wcześniej sylwester, po zapewnieniu przez p. dyrektor, że szkoła jest do dyspozycji (w naszym rozumowaniu nie było chętnych na zorganizowanie w/w imprezy) poczynania nasze w związku z organizacja nabrały tempa. Nagle okazało się, że następnego dnia podpisano umowę na wynajem sali z „sąsiadami z Barlinka”.

REKLAMA

Wynajem obiektu, owszem, dlaczego nie? Przecież korzystają z nich: dzieci z Fabryki Tańca, Sonata, KS Koral, Fitness, tylko dlaczego jednym robi się to odpłatnie, a inni za przysłowiową pralinę mogą tam spędzić czas. I tak w przypadku dzieci z Niepublicznego Przedszkola, które mieści się na terenie szkoły, za 1 godz. pobytu na sali gimnastycznej nalicza się opłatę w wys. 25zł. Czyżby komuś zależało, by ci mali „intruzi” nie mieli gdzie się podziać, a tym samym na likwidacji tej instytucji? Pomyślmy o tych, którzy z wielkim zaangażowaniem starali się, by takie przedszkole powstało w naszej wsi.

Ośrodek zdrowia nam zabrali, więc uważamy, że pomieszczenia te zostały w rozsądny sposób wykorzystane. Ale to tylko nam tak się wydaje, bo pewnie znalazłby się ktoś kto muzeum by tam utworzył. I ciekawe kto i za ile mógłby tam zwiedzać? Pytanie, tylko co? I tak będąc w temacie niechcianego przedszkola, kolejny problem mają rodzice, iż odbierając swe dzieci nie mogą korzystać z bocznego wyjścia przechodząc jedynie przez przedsionek szkoły.

Dlaczego? - nie bo to teren szkoły, słyszą tymczasem. Wiec kolejne pytanie się nasuwa: jak mieszkańcy korzystają z biblioteki publicznej? Bo żeby się do niej dostać przez ten właśnie wspomniany przedsionek trzeba przejść. Śmiało można by tu powiedzieć o czystej złośliwości.

Ale to nie koniec, 6 grudnia Mikołajki, fantastyczne przedstawienie i paczki dla dzieci zorganizowane przez szkole? Sołectwo? Nie wiedzieć komu dziękować, sobie rodzicom na pewno, bo zapłaciliśmy za nie. I na wsi znowu zawrzało! Czyżby kierownictwo szkoły w drodze „castingu” wyłoniło dzieci, którym te paczki się należą, a którym niech rodzice zafundują? A może tak sąsiednie sołectwo obdarujemy?

Przykładów jest masa. Brak empatii ze strony kierownictwa szkoły w stosunku do nas mieszkańców, spowodowało wieloletnie konflikty i zniechęcenia nas do korzystania i brania udziału w jakichkolwiek przedsięwzięciach, tej rzekomo państwowej szkoły.

W wielu kwestiach jesteśmy bezradni. Gdzie szukać pomocy? Pozostaje nam mieć nadzieje, że świetlicy się doczekamy i z usług prywatnej szkoły (bo tak to teraz na wsi nazywamy) nie musieli korzystać, chcąc zorganizować przyjęcie.

Mieszkańcy Mostkowa
(dane personalne do wiadomości redakcji)

Od redakcji
List, który publikujemy wyżej dostaliśmy kilkanaście dni temu. Byliśmy osobiście u pani dyrektor szkoły, aby wyjaśnić poruszone w nim kwestie. I takowe usłyszeliśmy. Otrzymaliśmy też oświadczenie, które publikujemy niżej. Czekaliśmy długo na pisemną odpowiedź w tej sprawie. Nie doczekaliśmy się. Dlatego postanowiliśmy opublikować te dokumenty, które są w posiadaniu redakcji.
js

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.