czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
CRS NA LIDZE MISTRZYŃ
Dnia 14 stycznia grupa dzieci trenujących siatkówkę w Centrum Rozwoju Sportu wraz z rodzicami i grupą przyjaciół udała się do Szczecina na mecz siatkarski w Lidze Mistrzyń. Mecz odbył się w Arenie Szczecin, bo właśnie od tego sezonu w tej hali swoje spotkania rozgrywają Mistrzynie Polski Chemik Police.

Przeciwnikiem Chemika była drużyna Mistrza Rosji Dinamo Kazań, ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzyń. W drużynie z Kazania występuje wiele utytułowanych siatkarek na czele z Jekatieriną Gamową najwyższą i najlepiej opłacaną siatkarką na świecie. W tym sezonie los skojarzył obie drużyny w fazie grupowej Ligii Mistrzyń. Po pierwszej rundzie grupowej Chemik prowadził w grupie z punktem przewagi nad Dinamem. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Kazaniu chemiczki uległy minimalnie 3-2. W wypełnionej po brzegi pięcioma tysiącami kibiców szczecińskiej hali policzanki pałały chęcią rewanżu za niedawną porażkę.

Niestety w pierwszym secie gospodynie grają niedokładnie szczególnie w przyjęciu, a w ataku u rywalek szaleje Gamowa i pierwszy set pada łupem przyjezdnych, które wygrywają do 16. Niezrażone takim obrotem meczu policzanki, niesione przez fanatyczny doping kibiców, w drugim secie biorą się ostro do pracy i wygrywają tę partie do 14. W tej fazie meczu na szczególne słowa uznania zasługuje atakująca Chemika reprezentantka Serbii Ana Bjelica. Dwa kolejne sety to walka punkt za punkt. Końcówki setów należą jednak do gospodyń, które pokonują ostatecznie Dinamo 3-1 i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek grupowych zapewniają sobie awans do najlepszej 12 drużyn na starym kontynencie. Po ostatnim gwizdku sędziego zapada euforia w hali. Ale to jeszcze nie koniec emocji, bo organizatorzy w związku z nadaniem nazwy obiektowi Azoty Arena Szczecin, przygotowali dla kibiców niespodziankę w postaci występu piosenkarza Rico Sancheza z legendarnego Gipsy Kings, oraz efektowny pokaz laserów.

Zacięte spotkanie, pełna hala, piękna oprawa i gorący doping, a przede wszystkim wygrana policzanek w Lidze Mistrzyń na długo pozostanie w pamięci uczestników tej wyprawy.  A wszystkich tych którzy pasjonują się siatkówką zapraszamy na zajęcia siatkarskie. Spotkania dla młodzieży i dorosłych w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 w sali sportowej SP 4. Zajęcia dla dzieci w każdą środę o godzinie 17.00 w Gimnazjum nr 1 organizowane przez Centrum Rozwoju Sportu.