BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
PYTANIA O ŚREDNICÓWKĘ

Podczas sesji Rady Miejskiej radny Marek Kurkiewicz, pytał burmistrza o to, na jakim etapie są prace związane z budową trasy średnicowej, lub jak niektórzy mówią, obwodnicy. - Przypomnę, że państwo radni podjęliście uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej - mówił m.in. burmistrz, Dariusz Zieliński.

 

- Mamy w niej zapisane w sumie 5 mln złotych, jako wkład gminy w to zadanie. W tej chwili trwają ostatnie prace projektowe związane już z uzgodnieniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowę. Przypomnę, że w ubiegłym roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy burmistrzem Barlinka, a dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, w zakresie tematów podnoszonych przez grupę mieszkańców. Oprotestowali oni decyzję o wydaniu warunków oddziaływań środowiskowych dotyczących realizacji tej inwestycji. Wśród wielu kwestii były m.in., montaż ekranów przeciw hałasowych, instalacja fotoradaru oraz ograniczenia prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Na odcinku pomiędzy 31 Stycznia a Dworcową. Jeśli chodzi o ekrany zostało to zaprojektowane i zapisane przez projektanta.

REKLAMA

Natomiast problem pojawił się z instalacją fotoradaru. Otrzymaliśmy informację od projektanta, że nie udało się uzgodnić tej kwestii z urzędem marszałkowskim. Okazało się mianowicie, że można montować fotoradary na drogach, na których został wcześniej przeprowadzony trzyletni monitoring. A, że jest to nowa droga, w tym momencie nie ma możliwości zainstalowania fotoradaru. W związku z tym, prewencyjnie pojawi się tam tablica świetlna, na której będzie wyświetlana prędkość poruszającego się tam pojazdu.

Image

Inną kwestią jest prędkość do 70 km. na godzinę. Mieszkańcy absolutnie nie chcą zgodzić się na prędkość 90 km. na godzinę. Dlatego będziemy jeszcze raz uzgadniać z osobami decyzyjnymi tę kwestię sporną. W stosunku do całej inwestycji został uruchomiony lobbing. Będę spotykać się z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego, tak aby jeszcze raz potwierdzić gotowość do pomocy w realizacji tej inwestycji - mówił Dariusz Zieliński.

Image

Kończąc ten temat radny Marek Kurkiewicz pytał, czy to prawda, bo dochodzą do niego nieoficjalne wiadomości, że ktoś po cichu torpeduje tę inwestycję? Włodarz gminy odpowiedział, że jedyne, co może powiedzieć to to, że poproszono gminę o ponowną deklarację, że będzie ona partycypować w jej kosztach.
js

Mieszkańcy kwestionują budowę średnicówki >>>  
Spór o ekrany dźwiękochłonne przy obwodnicy śródmieścia >>>  
Obwodnica śródmieścia - jest projekt, wkrótce realizacja! >>> 
Obwodnica śródmieścia dla Barlinka >>>    

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.