czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
ZŁOCI I SREBRNI Z JEDYNKI
W dniach 12-13.06.2015r. w Olecku na Mazurach odbył się Finał Krajowy Drużynowego Czwórboju Lekkoatletycznego. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z czterech konkurencji tj. biegu na 60m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 1000m.

Zespół składa się z 6 zawodników, każdy zawodnik startuje w każdej konkurencji a suma punktów zawodników daje wynik drużyny. W zawodach brały udział drużyny, które zwyciężyły w swoich województwach.

Miło nam poinformować, że drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku uzyskała 1446 pkt i została Wicemistrzem Polski, przegrywając złoty medal tylko o 9 pkt z zespołem SP 2 Augustów.

Szkołę naszą reprezentowali: Jakub Olszewski, Dawid Dzięcioł, Łukasz Baryło, Piotr Szulgo, Aron Michalak, Mateusz Gubernat.

Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzono klasyfikacje indywidualną. Tu też jest się czym pochwalić.

Mistrzem Polski w biegu na 60m został Jakub Olszewski z wynikiem 7,57s, Mateusz Gubernat zajął 4 miejsce z wynikiem 7,69s.

Mistrzem Polski w biegu na 1000m z wynikiem 2,58:03min został Mateusz Gubernat, Mistrzem Polski w skoku w dal został Mateusz Gubernat uzyskując odległość 5,52m. Indywidualnym Mistrzem Polski w Czwórboju lekkoatletycznym został Mateusz Gubernat, który zdobył 386 pkt. Jakub Olszewski w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na V miejscu (324pkt).

Z malowniczych Mazur przenieśliśmy się do Łodzi gdzie dnia 14.06.2015r. odbył się Finał Ogólnopolski i zawody międzynarodowe w biegach rozstawnych. Uczniowie naszej Szkoły po wygraniu eliminacji wojewódzkich reprezentowali zachodniopomorskie, w sztafecie szwedzkiej: 100m-200m-300m-400m.

Drużyna w składzie Jakub Olszewski, Dawid Dzięcioł, Aron Michalak, Mateusz Gubernat uzyskała czas 2,22:82min i zdobyła tytuł Mistrzów Polski.

Trenerem zwycięskich drużyn jest Leszek Wieczorek.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować sponsorom, dzięki którym mogliśmy wyjechać na zawody. W tych pięknych chwilach pomagali nam: Burmistrz Barlinka, GBS Bank Barlinek, Borne Furniture sp. z o.o., Nadleśnictwo Barlinek, Watex.