czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
CRS Barlinek : Polonia Giżyn
Dnia 16 sierpnia po raz pierwszy przed barlinecką publicznością zaprezentowała się odradzająca seniorska drużyna piłkarska CRS Barlinek. Rywalem barlineckich zawodników był zespół Polonii Giżyn, spadkowicz z regionalnej okręgówki. Mecz odbył się w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego.

Niestety debiut nie wypadł okazale, a licznie zgromadzona publiczność obejrzała porażkę swojej drużyny. Jednak zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego minutą ciszy uczczono zmarłego 4 sierpnia Tomasza Nowickiego, prezesa i trenera CRS Barlinek.

W pierwszej części spotkania lekką przewagę mieli gospodarze. Najpierw znakomitej sytuacji nie wykorzystał Adam Lisowski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Niestety piłka po jego strzale tylko otarła się o słupek. Kilka minut później w podobnej sytuacji znalazł się Damian Odachowski, a piłka o milimetry minęła bramkę rywali. W drugiej części spotkania inicjatywę przejęli goście. W kilku sytuacjach w barlineckiej bramce dobrze interweniował Bartłomiej Siejko. W 84 minucie spotkania błąd obrońców CRS wykorzystał wychowanek Pogoni Barlinek Paweł Chorążyczewski i z bliska umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później Hubert Stępień dobił gospodarzy ustalając wynik spotkania na 0-2. Do II rundy Pucharu Polski awansowała ekipa Polonii Giżyn, a drużynie CRS Barlinek pozostaje walka w A klasie.

Pierwsze spotkanie inaugurujące rywalizację w szczecińskiej A klasie w grupie 5 rozegrane zostanie przy ul. Sportowej dnia 23 sierpnia o godzinie 16.00. Rywalem barlineckiego zespołu będzie Gryf Objezierze. Przed tym meczem odbędzie się także prezentacja wszystkich sekcji i drużyn trenujących pod egidą Centrum Rozwoju Sportu. Serdecznie na to spotkanie wszystkich miłośników futbolu zapraszamy.

jarbed

CRS Barlinek: Bartłomiej Siejko, Szymon Kowalski, Adrian Świderski, Kamil Ciesielski, Piotr Zyr, Bartosz Ciesielski, Kamil Trześniowski, Kamil Dydyna, Damian Odachowski, Adam Lisowski, Jacek Kalinowski.