Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 23 lipca 2024r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Spotkanie z Michałem Ogórkiem
26 października w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z felietonistą, dziennikarzem, satyrykiem i autorem wielu książek – Michałem Ogórkiem. Głównym punktem wieczoru było podsumowanie 40-lecia działalności Michała Ogórka jako pisarza i dziennikarza.

 

Wspominano, jak dawniej pracowało się w mediach a jak wygląda to dzisiaj. Całość okraszona była zabawnymi anegdotami z życia znanych postaci radia i telewizji. Tego dnia można było nie tylko porozmawiać z Michałem Ogórkiem ale również nabyć książkę jego autorstwa, by później ustawić się w kolejce po specjalną dedykację. W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkurs literacki „O łabędzie pióro” ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną w Barlinku. Nagrody zwycięzcom wręczał dzisiejszy gość.

REKLAMA

Do konkursu literackiego przystąpiło 10 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy kategorię wiekowe: 7-13, 14-19 i powyżej 19 lat, w dwóch kategoriach literackich: poezja oraz proza. Prace oceniało jury w składzie: przewodnicząca - Justyna Stawicka (magister filologii polskiej, nauczycielka j. polskiego w ZSP Nr 1 w Barlinku), Marzenna Wencierska (magister filologii polskiej, nauczycielka j. polskiego w ZSP Nr 1 w Barlinku) oraz Stanisław Smoła (magister politologii, podyplomowe bibliotekarstwo, przedstawiciel organizatora).

Jurorzy zapoznali się z dwudziestoma siedmioma wierszami oraz czterema fragmentami prozy i ostatecznie przyznali następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:
POEZJA 7 - 13 LAT
Aleksandra Stanisławska - wyróżnienie
POEZJA 14 - 19 LAT
Damian Skrzypek „Szukaj mnie”, „Dla niej” - I miejsce
POEZJA POWYŻEJ 19 LAT
Janusz Włodarczyk „Empatia”, „Nić Adriany” - I miejsce
Janusz Bujko „Szukałem” - II miejsce
Agnieszka Kostuch - III miejsce
PROZA POWYŻEJ 19 LAT
Agnieszka Kostuch „Najpiękniejszy ze światów” - I miejsce

Spotkanie poprowadził Stanisław Smoła. Spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Barlinku zostało dofinansowane przez Instytut Książki.

monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież