czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
Z KORONĄ RADUŃ NA PIĄTKĘ
Przed tygodniem nasi piłkarze po raz pierwszy w tym sezonie stracili ligowe punkty. Grając na wyjeździe w Bierzwniku zremisowali bezbramkowo z tamtejszym Orłem. W ostatnią niedzielę na swoim boisku podejmowali piąty zespół ligi Koronę Raduń. W tej kolejce pauzował najgroźniejszy rywal naszych piłkarzy do awansu Ina Nadarzyn. Zawodnicy CRS-u chcąc odskoczyć w ligowej tabeli Inie musieli wygrać to spotkanie.

Już w drugiej minucie w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Ciesielski, który oddał strzał z jedenastu metrów. Dobrze w bramce gości spisał się Artur Stasiak, który sparował uderzenie na rzut rożny. Siedem minut później dynamiczna akcja gospodarzy przynosi pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Na strzał z 17 metra decyduje się Kacper Czarnecki, jego uderzenie broni bramkarz przyjezdnych, a piłka trafia do Kamila Dydyny. Kamil mimo ostrego kąta spokojnie umieszcza piłkę w siatce. W 23 minucie z 16 metrów po ziemi strzela Dydyna, ale tym razem za słabo i pewnie broni Stasiak.

Chwilę później Bartosz Ciesielski zagrywa do  lewego skrzydła do Czarneckiego, który wrzucił piłkę w pole karne, gdzie do główki wyskoczył Dydyna. Piłka tym razem poszybowała daleko od słupka. W 36 minucie na indywidualny rajd lewą stroną decyduje się Czarnecki, który znakomicie na siódmym metrze wypatrzył Dydynę. Ten uderzył z pierwszej piłki, a futbolówka przeszła nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy na dwa strzały zdecydowali się zawodnicy gości. Najpierw w 43 minucie Sylwester Ciborowski uderzył z 25 metrów obok bramki gospodarzy. Chwilę później jeden z pomocników Korony strzelił groźnie z lewej strony pola karnego, piłka jeszcze skozłowała przed Bartłomiejem Siejko, po czym znalazła się w jego dłoniach.

Druga część spotkania rozpoczęła się od strzału Adama Lisowskiego z około 28 metrów, który przeszedł obok bramki gości. W 53 minucie akcję rozpoczyna wprowadzony w drugiej części Tomasz Sikorski. Doskonałym prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Dydynę. Kamil dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Lisowskiego, który kiwnął jeszcze obrońcę gości i ze spokojem umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki Korony. 62 minuta przynosi trzecią bramkę dla CRS-u. W polu bramkowym gości przytomnie zachowuje się Dydyna. Bramkarz Korony po strzale gospodarzy wypuszcza futbolówkę z rąk. Najszybszy jest Kamil i z bliska wpycha piłkę do bramki. Trzy minuty później ponownie Dydyna przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zdecydował się na uderzenie z 14 metra. Tym razem napastnik gospodarzy trafia w słupek.

W 70 minucie kolejny słupek. Po podaniu Dydyny w znakomitej sytuacji znajduje się Bartosz Ciesielski, który z 8 metrów uderza, a piłka ocierając się o słupek wychodzi na aut bramkowy. Co nie udało się Bartkowi, udało się Jakubowi Ziębie. Trzy minuty później znakomicie strzelił z około 25 metrów i piłka wylądowała w bramce obok bezradnego bramkarza z Radunia. Minęło kilkadziesiąt sekund od bramki Zięby, a gospodarze przejęli piłkę, która trafiła do Dydyny. Ten huknął z piętnastego metra i zdobył piątą bramkę a swoją trzecią w tym spotkaniu. Gospodarze zadowoleni prowadzeniem 5-0 trochę zwolnili tempo gry, a trener Andrzej Ossowicz dał pograć zmiennikom. W 81 minucie wprowadzony za Dydynę Adam Nguyen-Duc strzelił z dystansu, ale niecelnie. W 86 minucie stoper CRS-u Kamil Ciesielski przebiegł z piłką około 40 metrów i nieatakowany przez nikogo zdecydował się na uderzenie, które poszybowało nad bramką. Jeszcze w 88 minucie Kamil Błaż popędził prawą flanką i zdecydował się na sprytny strzał po ziemi, lecz tym razem nogą obronił golkiper gości, a dobitka Zięby przeszła nad poprzeczką.

Pewne ósme zwycięstwo CRS-u w dziewiątym meczu, przewaga sześciu punktów nad kolejną w tabeli Iną Nadarzyn oraz 25 punktów na koncie. Tak przedstawia się sytuacja piłkarzy CRS w A klasie szczecińskiej w grupie 5 na finiszu rundy jesiennej. W rozgrywkach nastąpi teraz dwutygodniowa przerwa związana z Świętem Zmarłych. 8 listopada nasi piłkarze zagrają w Pomieniu z tamtejszą Iskrą, a w Barlinku ponownie podopiecznych Andrzeja Ossowicza zobaczymy w spotkaniu derbowym z Iskrą Lutówko. Ten mecz odbędzie się 15 listopada o godzinie 14.00.

jarbed

CRS Barlinek: Bartłomiej Siejko, Radosław Głogowski, Szymon Kowalski, Piotr Zyr, Kamil Ciesielski, Kamil Trześniowski, Jakub Milkowski (39 min. Jakub Zięba), Adam Lisowski (84 min. Michał Długaszek), Kacper Czarnecki (46 min. Tomasz Sikorski), Bartosz Ciesielski (71 min. Kamil Błaż), Kamil Dydyna ( 77 min. Adam Nguyen-Duc).

Bramki:
9 min.   – Kamil Dydyna
53 min. – Adam Lisowski
62 min. – Kamil Dydyna
73 min. – Jakub Zięba
74 min. – Kamil Dydyna