piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

0 1 1 1 1 1
PUCHAR ECHA BARLINKA
Po raz siedemnasty siatkarze spotkali się, by rywalizować w turnieju, w którym głównymi nagrodami były puchary ufundowane przez redakcję „Echa Barlinka”. Dnia 21 lutego do zmagań w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4  przystąpiło pięć drużyn. Po raz pierwszy w turnieju uczestniczyły młode siatkarki CRS Barlinek, które rywalizować musiały z męskimi drużynami: Luz Blues Barlinek, Czarni Lubiana, Amator Lipiany, Delta Barlinek.

fotorelacja

Wszystkie drużyny przywitał redaktor naczelny „Echa” pan Krzysztof Komorowski. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”, w sumie do rozegrania było dziesięć pojedynków. Duża porcja siatkarskich emocji towarzyszyła meczom młodych siatkarek CRS-u, a każdy zdobyty punkt przez dziewczęta nagradzany był gromkimi brawami przez kibiców. Dziewczęta robiły co mogły, ale niestety w czterech rozegranych spotkaniach odniosły cztery porażki i ostatecznie zajęły piąte miejsce.

Zdecydowanym faworytem rozgrywek był zespół Delty Barlinek - obrońca tytułu. W pierwszych trzech meczach nie spotkał oporu rywali, pokonując po kolei CRS 2-0 (4, 5), Czarnych 2-0 (8, 9) i Luz Blues 2-0 (13, 6). Drugim zespołem, który w trzech meczach nie zaznał porażki była ekipa Amatora Lipiany, która udział w tym turnieju wzięła po ośmiu latach przerwy. Amator pokonał CRS 2-0 (2, 5), Luz Blues 2-0 (12, 22), Czarnych 2-0 (17,11). Dwie niepokonane drużyny spotkały się w ostatnim meczu, który decydował kto zgarnie puchar za I miejsce.  Pierwszy set to niezła gra Delty, która prowadzona była przez nowego rozgrywającego Oliwera Świercza i wygrywa pewnie seta do 15.

Drugi set rozpoczyna się od prowadzenia gości 8-4. Drużyna Delty nie potrafi skończyć kilku ataków i po chwili jest już 12-6 dla Amatora. Kapitan gospodarzy Andrzej Strembicki bierze czas, krótka narada, kilka mocnych słów i zespół Delty zaczyna odrabiać straty. Na zagrywce dobrze radzi sobie Jarosław Bednarek, ataki pewnie kończy Marcin Michalski i po chwili jest już 12-12. Jeszcze na chwilę na prowadzeniu są goście, ale pewne ataki środkiem Marka Pęczaka dają prowadzenie gospodarzom. W tym okresie w odbiorze wyróżniają się Tomasz Gierczyński i Andrzej Strembicki  którzy pewnie dogrywają piłki do rozgrywającego Oliwera Świercza, a ten w ataku uruchamia Michalskiego i Pęczaka, na których tego dnia recepty nie mają zawodnicy z Lipian. Wygrana w drugim secie do 19 i w meczu 2-0 daje Delcie zwycięstwo w XVII Turnieju Siatkarskim Echa Barlinka. Drugie miejsce przypada ekipie Amatora, zaś trzecie zespołowi Luz Blues.

Uroczystego wręczenia pucharów dokonał redaktor naczelny „Echa Barlinka” pan Krzysztof Komorowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany gracz Delty Oliwer Świercz. Podczas dekoracji miłym gestem wykazali się zawodnicy Luz Blues, którzy swój puchar przekazali młodym zawodniczkom z CRS-u życząc im wytrwania w swej siatkarskiej pasji i wielu sukcesów na siatkarskich parkietach.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do państwa Sylwii i Sylwestra Kalotów właścicieli Sklepu Róża i dla pana Zdzisława Klocka za wsparcie udzielone przy organizacji zawodów, oraz dla dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 za udostępnienie sali na potrzeby turnieju.