piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

0 1 1 1 1 1
TURNIEJ SIATKARSKI
Wiele emocji dostarczył zawodnikom i kibicom turniej siatkarski rozegrany dnia 10 kwietnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Była to czwarta edycja wiosennego turnieju rozgrywanego co dwa lata, a główne trofeum ufundował prezes ZSM Domet pan Mariusz Maciejewski, który w przeszłości także rywalizował na siatkarskich parkietach.

Z zaproszonych ośmiu drużyn dotarło siedem, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie „A” rywalizowały: Alkonia Strzelce, Myślibor Myślibórz, Luz Blues Barlinek i Fajne Meble Gorzów. W grupie „B” spotkały się: UM Makuch Drezdenko, Amator Lipiany, oraz gospodarz Delta Barlinek. W grupach zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”. Najlepsze dwa zespoły z każdej grupy wywalczyły awans do półfinałów, a pozostałym została walka o niższe miejsca.

W grupie „A” zwyciężyła ekipa „Fajne Meble”, która odniosła komplet zwycięstw, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Alkoni Strzelce, na trzecim miejscu znalazł się Myślibor Myślibórz, któremu pozostała walka tylko o piąte miejsce. Ostatnie miejsce zajęła ekipa Luz Blues.

W grupie „B” pierwsze miejsce zajęła drużyna UM Makuch Drezdenko, przed Deltą Barlinek i Amatorem Lipiany.

Po meczach grupowych przyszedł czas na półfinały. Pierwszy półfinał pomiędzy gospodarzami Deltą Barlinek, a Fajne Meble Gorzów okazał się jednostronnym widowiskiem. Większe doświadczenie i umiejętności były po stronie drużyny z Gorzowa, która łatwo rozprawiła się z gospodarzami w dwóch setach do 11 i do 18.

Drugi półfinał był już bardziej zacięty, a zagrały w nim ekipy z Drezdenka i Strzelec Krajeńskich. W pierwszym secie wygrywają zawodnicy z Drezdenka do 18. W drugim górą są  siatkarze z Strzelec, którzy pokonują rywali do 19. Prawdziwe emocje nastąpiły w tai-breku. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.  Jednak więcej sił i opanowania w końcówce zachowali zawodnicy z Drezdenka i to oni po emocjonującej końcówce pokonali rywali do 13, a w całym spotkaniu 2-1.

Kolejny mecz to spotkanie o piąte miejsce, w którym Myślibor nie bez trudu pokonał Amatora Lipiany 2-0 (25-22, 25-23).

Następnie przyszedł czas na spotkanie o miejsce trzecie, w którym gospodarze Delta, spotkali się z Alkonią Strzelce. Pierwszy set to przewaga gospodarzy, którzy prowadzili już 19-10, ale chwila dekoncentracji i goście dochodzą nasz zespół na 20-18. W końcówce seta zawodnicy Delty udanie kończą ataki i wygrywają pierwszą partię 25-23. W drugiej odsłonie wydawało się że siatkarze z Strzelec Kraj. wezmą srogi odwet. Początkowo prowadzą 8-4.  Ale dobra gra całego zespołu, skuteczne bloki Marcina Grzelczyka, dobre ataki Marcina Michalskiego i Piotra Biegalskiego nie pozostawiają złudzeń kto tego dnia jest lepszy. Drugi set pada łupem Delty 25-19, która zwycięstwem 2-0 zapewnia sobie trzecie miejsce w turnieju.

Mecz finałowy pomiędzy zespołem Fajne Meble Gorzów, a UM Makuch Drezdenko zapowiadał się niezwykle emocjonalnie. Wydawało się że faworytem będzie doświadczony zespół z Gorzowa. Pierwszy set zweryfikował jednak te przypuszczenia. Pewne i łatwe zwycięstwo siatkarzy z Drezdenka 25-15. Drugi set to także dominacja zawodników UM Makuch, którzy wygrywają 25-19 i cały mecz 2-0, tym samym zdobywając główne trofeum. Drugie miejsce i puchar prezesa PGK pana Zbigniewa Blezienia przypada ekipie Fajne Meble Gorzów. Puchar za trzecie miejsce ufundowany przez barlineckiego przedsiębiorcę pana Zdzisława Klocka zapewniają sobie gospodarze Delta Barlinek, którzy wystąpili w następującym składzie: Andrzej Strembicki, Marcin Grzelczyk, Piotr Biegalski, Tomasz Gierczyński, Marcin Michalski, Adrian Wiklak, Jarosław Bednarek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został siatkarz zwycięskiej drużyny UM Makuch Tomasz Prońko z Drezdenka. Uroczystego wręczenia pucharów i nagród wszystkim drużynom dokonał przewodniczący Rady Miejskiej w Barlinku pan Mariusz Maciejewski i barlinecki przedsiębiorca pan Zdzisław Klocek.

Organizatorzy turnieju Centrum Rozwoju Sportu i Barlinecki Ośrodek Kultury serdecznie dziękują sponsorom zawodów: prezesowi ZSM Domet panu Mariuszowi Maciejewskiemu, prezesowi PGK panu Zbigniewowi Blezieniowi, właścicielowi firmy Eko –Termo panu Zdzisławowi Klockowi, Burmistrzowi Barlinka panu Dariuszowi Zielińskiemu oraz dyrekcji SP nr 1 za udostępnienie sali na potrzeby turnieju.