Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Gdzie człowieka wiatr poniesie
Podróżujemy coraz częściej i dalej. Zygmunt Bauman, filozof i socjolog i wysuwa tezę, iż życie to podróż, podczas której przemieszczamy się „gdzie człowieka wiatr poniesie”, bez konkretnie obranego kierunku. Zatem żyjąc podróżujemy... Planując swój czas wolny, myśląc o spędzeniu go z bliskimi, chcąc zintegrować środowisko, w którym istniejemy zakładamy często, że odbędzie się to w jakimś magicznym miejscu. Jak najprościej to zrobić?

  

Rozmowa z Agnieszką Nikoliszyn-Granatowską, pomysłodawczynią i właścicielką biura podróży „Błękitne Okna”. Skąd pomysł na taką działalność?

Z pasji podróżowania. Odkąd pamiętam podróże były ważnym elementem mojego życia. Najpierw rodzice zabierali mnie w różna zakątki naszego kraju i poza jego granice. Kiedy dorosłam zaczęłam sama podróżować, najpierw z plecakiem i przyjaciółmi, później z mężem i synami. Kiedy ci dorośli postanowiłam przekuć pasję w pracę zawodową. Rozpoczęłam od pilotowania wycieczek dla innych biur. Któregoś dnia obudziłam się i poczułam, że jestem już gotowa by rozpocząć pracę na własny rachunek. I dziś jestem w tym właśnie miejscu.

Czym zajmują się „Błękitne Okna - Podróże”? Najprościej ujmując - to biuro podróży. Jednakże nie w tym sensie, w jakim najczęściej myślimy, kiedy słyszymy hasło „biuro podróży”. Uściślając „Błękitne Okna” to organizator turystyki. Nie zajmuje się sprzedażą ofert innych dużych biur jak np. TUI czy Neckermann.  „Błękitne Okna - Podróże” to dwie gałęzi działalności. Po pierwsze zajmują się przygotowywaniem wyjazdów dla grup, takich jak szkoły, zakłady pracy, stowarzyszenia itp. Oferta szykowana jest dla konkretnego klienta z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. Poczynając od spraw ściśle technicznych - jak wielkość grupy oraz miejsce startu i docelowe, kończąc na preferencjach spędzania czasu wolnego. Można zorganizować wyjazd w to samo miejsce, np. do Kotliny Kłodzkiej ale w zależności od rodzaju grupy, program wyjazdu będzie diametralnie różny. Co innego chcą zobaczyć seniorzy, co innego gimnazjaliści. Po drugie Błękitne Okna zajmują się organizowaniem wyjazdów dla klientów indywidualnych, są to przeważnie wyjazdy w małych grupach i aktywne.

Dokąd „Błękitne Okna” mogą zabrać swoich klientów?

Terytorium na jakim działam to Polska i Europa. Po pierwsze jest to teren, który poznałam przez lata pracy w branży turystycznej. Po drugie taki obszar obejmuje polisa ubezpieczeniowa organizatorów turystyki, którą posiadam, gdyż obowiązek taki nakłada na mnie ustawodawca. Działalność biur podróży to działalność regulowana.

Jak działają „Błękitne Okna - Podróże", co jest kluczem oferty biura?

Aby wycieczka była udana a jej uczestnicy zadowoleni, musi zostać spełnionych jednocześnie kilka warunków. Po pierwsze program i termin powinien być dostosowany do turystów. Z tego powodu pierwszym elementem przygotowania oferty jest zbadanie potrzeb grupy. W tym celu, na etapie planowania zawsze spotykam się z klientem i ustalamy priorytety oferty. Po drugie ważne jest przygotowanie i zaplanowanie wyjazdu. Z racji wieloletniej praktyki posiadam wiele kontaktów i znam dużo sprawdzonych miejsc, w których warto się zatrzymać lub je odwiedzić. Końcowy element to realizacja wycieczki. Oprócz prac organizatorskich sama pilotuję swoje wyjazdy. Dzięki czemu mogę dopilnować realizacji na każdym etapie.

Gdzie można znaleźć ofertę biura i jak się z Tobą kontaktować?

Oferta znajduje się na stronie www.blekitne-okna.pl w zakładce podróże. W dziale wycieczki grupowe dostępny jest katalog przykładowo zaprojektowanych wyjazdów grupowych. Można zamówić wyjazdy prosto z katalogu, można zmodyfikować program lub zamówić wycieczkę wg. własnego pomysłu. Katalog w formie drukowanej dostępny jest w biurze oraz dystrybuowany do potencjalnych klientów. W dziale wycieczki indywidualne dostępne są aktualne oferty zaplanowanych wyjazdów, na które może zgłosić się każdy zainteresowany.

Image 

Biuro firmy prowadzę w domu, z racji specyfiki mojej działalności najprostszą formą kontaktu jest kontakt telefoniczny - +48 509 489 292 lub mailowy. W ten sposób umawiam się na spotkania, podczas których można pozyskać wszelkie informacje na temat podróży, oferty czy ubezpieczeń turystycznych.

Jakie wyjazdy zaplanowane są w najbliższej przyszłości?

Jeśli mówimy o wyjazdach dla grup to aktualnie sezon jest w pełni i realizowane są wyjazdy, na które umowy podpisano wcześniej. Część wycieczek za nami. W tym roku z „Błękitnymi Oknami” podróżowały między innymi szkoły z Barlinka jak i okolic. Nie zabrakło też grup seniorów i zakładów pracy. Część wyjazdów jeszcze przed nami….

Jeśli natomiast rozmawiamy o ofercie dla osób indywidualnych to planowany jest wyjazd na Maltę. Środkiem transportu będzie samolot. Termin wrześniowy. Ten miesiąc uważam za jeden z najlepszych, ze względu na to, iż nadal jest tam wtedy wspaniała pogoda, morze jest nagrzane słońcem, dostępna mnogość owoców i warzyw a ceny już nieco niższe. Proponuję dwie możliwości: wyjazd na 5 dni lub na 8 dni. Szczegóły można znaleźć na stronie w zakładce oferty wyjazdu.

Czy strona www.blekitne-okna.pl to tylko oferta handlowa biura?

Nie, nie tylko. Po pierwsze „Błękitne Okna” to nie tylko oferta turystyczna. Pod tą marką działam wspólnie z dr Zuzanną Brożek. Nasze spectrum działań obejmuje cztery obszary - turystyka, szkolenia, imprezy integracyjne i psychologia. Zuza, jako psycholożka, psychoterapeutka i wieloletni wykładowca zajmuje się wspomaganiem rozwoju osobistego. Moje działania to turystyka. Wspólnie zajmujemy się szkoleniami i imprezami integracyjnymi. Odwiedzając stronę główną www.blekitne-okna.pl możemy wybrać „dwa tory”, w kierunku których podążymy: psychologia i podróże.

Podstrona podróże z założenia powstała jako swego rodzaju platforma podróżnicza. Znajdują się tam relacje z wyjazdów organizowanych przez „Błękitne Okna” oraz opisy ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Można także znaleźć galerię zdjęć i filmów z wyjazdów oraz linki do FB i Twittera, za pośrednictwem których przekazuję na bieżąco informacje z podróży. Dodatkowo istnieje możliwość ubezpieczenia się on-line. „Błękitne Okna” współpracują w zakresie ubezpieczeń turystycznych z firmą Signal Iduna. Oprócz ubezpieczania grup, każdy kto wyjeżdża na wakacje, nawet indywidualnie, bez pomocy biura, może wykupić sobie ubezpieczenie on-line lub skontaktować ze mną w celu ubezpieczenia w tradycyjny sposób.

Image  

Czy jest jakieś hasło przewodnie, które jest Ci szczególnie bliskie i które realizujesz podczas wyjazdów?

Tak, „podróże kształcą” - brzmi może banalnie ale jakże jest prawdziwe. Uważam, że podczas podróży znacznie szybciej i przyjemniej poszerza się wiedzę na temat świata i otaczającej nas rzeczywistości. Aby żyć długo i w dobrej kondycji, należy całe życie trenować umysł i ciało. O ileż bardziej pamięta się Kopalnię Soli w Wieliczce, gdy się ją odwiedzi, dotknie solne ściany i zanocuje pod ziemią. Żaden podręcznik nie może się z tym równać. Z tego powodu jestem gorącą orędowniczką podróży. Konstruując programy wyjazdów poszukuję sposobów, by turyści nie tyko zobaczyli, ale także mogli uczestniczyć aktywnie w poznawaniu odwiedzanych miejsc, np., podczas zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego proponuję ognisko i krótki kurs wspinaczki skalnej, podczas zwiedzania Wieliczki – nocleg w kopalni. Takich przykładów można mnożyć wiele.

Czy jest coś, co na zakończenie rozmowy chciałabyś przekazać osobom, które podróżują lub chcą to robić, by przekonać je by robiły to razem z „Błękitnymi Oknami”?

Na stronie startowej www.blekitne-okna.pl znajduje się napis: „życie to podróż, podróż to życie”, które jest zwieńczeniem filozofii biura. W podróży dowiadujemy się o sobie wielu rzeczy, których na co dzień nie dostrzegamy, sprawdzamy się w ekstremalnych, a przynajmniej odmiennych warunkach. Bawiąc się, rozwijamy kompetencje osobiste i zawodowe. Wyjazdy przygotowywane przez „Błękitne Okna” są nastawione na indywidualizm, „uszyte” na miarę. Z powodu, iż nie ma takich samych ludzi, nie ma dwóch takich samych wyjazdów. Zawsze biorę to pod uwagę przygotowując podróż.
Dziękuję za rozmowę

Do zobaczenia „na szlaku” :)
"Błękitne Okna" Agnieszka Nikoliszyn Granatowska, ul. Czereśniowa 6, 74-320 Barlinek - organizator turystyki wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod numerem 37/14.

[Artykuł sponsorowany]

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież