piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

0 1 1 1 1 1
Udana inauguracja sezonu
Po dwumiesięcznej przerwie na ligowe boiska wrócili piłkarze Centrum Rozwoju Sportu. W poprzednim sezonie zawodnicy rywalizując w „A klasie szczecińskiej” wywalczyli pewny awans o szczebel wyżej. 13 sierpnia w spotkaniu inaugurującym rozgrywki w regionalnej klasie okręgowej na swoim boisku podejmowali zespół Orkana Suchań.

Dobry początek spotkania podopiecznych trenera Jacka Świercza zaowocował już bramką w trzeciej minucie meczu. Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony boiska wykonywał Jakub Zięba.  Piłka po jego strzale skozłowała przed bramkarzem Orkana wpadając nad zaskoczonym golkiperem. Pięć minut później miała miejsce składna i zespołowa akcja CRS-u. Piłkę w lewym sektorze boiska otrzymał Jakub Zięba , który dokładnie dośrodkował do wbiegającego na piąty metr Marcina Kądzieli, a ten z bliska głową pokonał bramkarza gości. Dwie szybko strzelone bramki ustawiły spotkanie, które gospodarze w pełni kontrolowali.

Kilka składnych akcji naszych zawodników i nieporadność w ataku zespołu przyjezdnego tak wyglądała pierwsza część meczu. W tej część spotkania dobrą sytuację miał jeszcze Łukasz Blezień, który z szesnastu metrów zdecydował się na sprytny i mocny strzał, ale piłka o centymetry minęła spojenie bramki rywali. Drugą część meczu ponownie bardzo dobrze rozpoczynają gospodarze. Piłka na osiemnastym metrze trafia do Kamila Dydyny, który decyduje się na mocny i płaski strzał z dystansu. Futbolówka odbija się jeszcze od słupka i wpada obok bezradnego bramkarza z Suchania. Tak więc w 47 minucie było już 3-0 dla gospodarzy, którzy w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Gości stać było tylko na kilka rzutów wolnych wykonywanych z dalszej odległości, które nie stanowiły żadnego zagrożenia dla stojącego w naszej bramce Patryka Tazbira. W 90 minucie nasi piłkarze zdecydowali się na jeszcze jedną składną akcję. Piłka w polu karnym trafia do Jakuba Milkowskiego, który doskonale zagrywa między dwoma obrońcami do Dydyny. Kamilowi nie pozostaje nic innego jak z bliskiej odległości pokonać po raz czwarty w tym dniu bramkarza gości.

Udany początek sezonu, pewne trzy punkty w pierwszym meczu. Momentami naprawdę dobra, zespołowa gra gospodarzy i kontrola nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Pełne zaangażowanie zawodników i gra na zero z tyłu. Tak pokrótce można scharakteryzować postawę podopiecznych Jacka Świercza na starcie sezonu 2016/2017.

W następnej kolejce naszych piłkarzy czeka wyjazd do Babinka, gdzie spotkają się z tamtejszym Ogniwem. Ponownie zawodników CRS-u na swoim stadionie ujrzymy 27 sierpnia, kiedy to podejmować będą zespół Sokoła Pyrzyce. Początek spotkania godzina 15:00, serdecznie zapraszamy.

jarbed

CRS Barlinek – Orkan Suchań 4-0

Bramki:
3 min – Jakub Zięba
8 min – Marcin Kądziela
47 min – Kamil Dydyna
90 min – Kamil Dydyna