środa 24 lipca 2024r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

0 1 1 1 1 1
CRS Barlinek
Przed niedzielnym spotkaniem na barlineckim stadionie miała miejsce uroczystość wręczenia Złotej Odznaki Honorowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Takie odznaczenie otrzymał z rąk byłego reprezentanta Polski Henryka Wawrowskiego pan Ryszard Tarczewski. Pan Rysiu odznaczony został za wieloletnią działalność na rzecz piłki nożnej.

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych był zawodnikiem barlineckiej Pogoni, a później wieloletnim działaczem i gospodarzem klubu przy ulicy Sportowej. Następnie vice prezes ZZPN Henryk Wawrowski wręczył działaczom CRS-u puchar z okazji wywalczonego awansu z A klasy do klasy okręgowej.

Po dekoracjach przyszedł czas na mecz w ramach szóstej kolejki klasy okręgowej. Czwarty ligowy mecz u siebie rozegrali piłkarze CRS-u i odnieśli czwarte zwycięstwo. Podopieczni Jacka Świercza pokonali Zielonych Zielin 5-2, choć wygrana nie przyszła łatwo. Po pierwszej, wyrównanej części spotkania gospodarze prowadzili 2-0, choć to goście jako pierwsi mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Już w 6 minucie w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Mateusz Tytoń, ale Bartek Siejko tylko w sobie znany sposób zatrzymał napastnika gości.

W 22 minucie znakomicie na lewym skrzydle Kamil Dydyna wypatrzył wbiegającego w pole karne Jakuba Ziębę, który mocnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później, drugą asystą popisuje się Dydyna. Tym razem decyduje się na dokładne zagranie przed pole karne do Kamila Błaża, który precyzyjnym strzałem trafia do siatki przyjezdnych. Do przerwy 2-0 dla gospodarzy i wydaje się że to piłkarze CRS-u będą kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Nic bardziej mylnego. W 54 minucie goście wywalczyli rzut wolny z 17 metra. Do piłki podchodzi Mariusz Szwechłowicz i strzałem nad murem pokonuje Bartka Siejko. Goście po bramce kontaktowej łapią wiatr w żagle i stwarzają sobie kolejne dobre okazje do strzelenia gola. W 64 minucie jedną z takich okazji wykorzystuje Mariusz Dymidów i doprowadza do remisu. Na całe szczęście taki obrót sprawy nie załamuje gospodarzy, którzy od tego momentu zaczynają grać w piłkę.

W 75 minucie Seweryn Urbaniak wrzuca futbolówkę do Zięby, który głową pokonuje golkipera Zielonych. Osiem minut później, znakomicie przed polem karnym gości zachowuje się młody napastnik Kamil Błaż. Wyłuskał piłkę od obrońcy gości, umiejętnie się zastawił i mocno uderzył na bramkę rywali. Piłka w pada do siatki i gospodarze prowadzą 4-2. W 89 minucie piłkarzy z Zielina dobija Kamil Dydyna. Po zespołowej akcji, piłkę w polu karnym Kamilowi wykłada Paweł Magryta, a ten pewnym uderzeniem ustala wynik meczu na 5-2.

Po sześciu meczach nasi zawodnicy z dorobkiem dwunastu punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Teraz przed nimi mecz wyjazdowy z Gavią Choszczno. Ponownie w Barlinku nasi piłkarze zagrają 01 października , kiedy to podejmować będą drużynę Unii Dolice.

jarbed

CRS Barlinek – Zieloni Zielin 5-2

Bramki:
22 min, 1-0  Jakub Zięba
36 min, 2-0  Kamil Błaż
54 min, 2-1  Mariusz Szwechłowicz
64 min, 2-2  Mariusz Dymidów
75 min, 3-2  Jakub Zięba
83 min, 4-2  Kamil Błaż
89 min, 5-2 Kamil Dydona