piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

0 1 1 1 1 1
Udany występ juniorów
Po przerwie wakacyjnej juniorzy LASKERA Barlinek przystąpili do nowego sezonu szachowego. W dniu 22 października 2016r  juniorzy z Klubu szachowego LASKER Barlinek uczestniczyli w trzecim turnieju szachowym Grand Prix Przelewic.

LASKER Barlinek był reprezentowany przez juniorów: Grzegorza Berlińskiego, Jana Kubejkę, Szymona Kostrakiewicza i najmłodszego zawodnika 8 letniego Maksymiliana Wójtowicza. Opiekunem juniorów był Krzysztof Wolski. W zawodach uczestniczyli szachiści z Przelewic, Choszczna i Barlinka. Organizatorem zawodów był Pan Bogusław Pecuch oraz Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse". Zawody szachowe odbywały się w Przelewickim  Gimnazjum. Sędzią zawodów był kol. Bogdan Pecuch – aktualnie członek KLUBU Szachowego LASKER Barlinek.

Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców. Były to bardzo ciekawe rozgrywki. Skoczek Choszczno przywiózł swoich najlepszych zawodników z liderem Bartkiem Kowalikiem. Ostatnio nasi zawodnicy z nim przegrywali. Dlatego też i w trzeciej rundzie doszło do spotkania dwóch groźnych rywali Grzegorza Berlińskiego z Bartkiem Kowalikiem. Gra skoczkami i otwarta linia pozwoliły wyjść zwycięsko z tej konfrontacji Grzesiowi. Jeszcze ciekawsze spotkanie było Szymona Kostrakiewicza, który grał z Bartkiem Kowalikiem. Mimo przewagi materialnej na szachownicy zawodnik z Choszczna doprowadził do remisu.

W klasyfikacji ogólnej turnieju Grand Prix I miejsce zajął Grzegorz Berliński, który wygrał wszystkie swoje partie zdobywając 9 punktów. Grzegorz w tym dniu był nie do pokonania. II miejsce zajął zawodnik z Choszczna Bartek Kowalik – 7,5 punktu. Natomiast III miejsce  wywalczył Szymon Kostrakiewicz z LASKERA Barlinek.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Grzegorz Berliński z LASKERA uzyskując 9 pkt. na 9 możliwych. Drugie miejsce zajął Bartek Kowalik  z Choszczna 7,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Maciej Dziechciarewicz uzyskując 5 pkt. Natomiast w kategorii szkół Gimnazjalnych zwyciężył Szymon Kostrakiewicz z LASKERA uzyskując 7,5 pkt. II miejsce zajęła zawodnicza z Choszczna Jagoda Hertel a trzecie miejsce zdobył Jan Kubejko z LASKERA.

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki i słodycze ufundowane przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Ponadto organizator zadbał o posiłek i napoje dla dzieci uczestniczących  w zawodach szachowych. Zawody szachowe odbywały się w miłej i spokojnej atmosferze. W tym miejscu należą się podziękowania dla Pana Bogdana Pecuch - prezesa uczniowskiego klubu szachowego LASKER Przelewice za dobre zorganizowanie zawodów. Serdecznie gratulujemy dobrych wyników. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Opracował: Krzysztof Wolski

Mikołajkowy Turniej Szachowy – 3 grudnia 2016r
Klub szachowy LASKER Barlinek zaprasza dzieci i młodzież na  Mikołajkowy turniej Szachowy.

HONOROWY PATRONAT: Brygida Liśkiewicz - Dyrektor BOK
Patronat medialny: Portal internetowy Barlinek24.pl
ORGANIZATOR: Klub Szachowy LASKER Barlinek,  BOK
CEL TURNIEJU: Popularyzacja „gry królewskiej” wśród dzieci, młodzieży.
MIEJSCE GRY: Europejskie Centrum Spotkań, 74-320 Barlinek ul. Leśna nr 1

TERMINY ROZGRYWEK:
03 grudnia 2016r godz. 10.00 -15.00 SYSTEM ROZGRYWEK
Turniej szachowy zostanie rozegrany na dystansie 9 rund. Tempo gry P-15 (15 minut na partię dla zawodnika bez zapisu). System kojarzenia szwajcarski – program komputerowy. Zawodnicy zagrają w jednym turnieju szachowym. Natomiast punktacja będzie prowadzona w trzech grupach wiekowych tj.przedszkoly, szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych plus starsi juniorzy.

PRZEPISY GRY I OCENA WYNIKÓW
Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza: mały Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, progres. W końcowej klasyfikacji Mikołajkowego Turnieju Szachowego przewidziano dyplomy dla trzech pierwszych osób w każdej kategorii. Każde dziecko uczestniczące w turnieju otrzyma słodki upominek.

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 02 grudnia2014r pisemnie lub telefonicznie do sędziego zawodów – Krzysztofa Wolskiego Tel. komórkowy 662635134, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.