Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
OSP Mostkowo

03 lutego w Mostkowie, odbyła się uroczystość przekazania aktu włączenia jednostki OSP Mostkowo do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Część oficjalną spotkania rozpoczęto od mszy św., którą w kościele parafialnym pw. św. Antoniego z Padwy, odprawił ks. proboszcz Andrzej Hulka. Tego dnia, modlono się przede wszystkim w intencji strażaków i ich rodzin.

 

Po nabożeństwie, zgromadzeni goście oraz poczty sztandarowe OSP Mostkowo, OSP Rychnów, OSP Barlinek, pododdziału OSP i MDP, udali się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, gdzie dowódca uroczystości, druh Tomasz Iluchin, złożył meldunek Prezesowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Myśliborzu druhowi Tadeuszowi Nowakowi. Po odśpiewaniu hymnu OSP, druhny z Mostkowa przedstawiły zgromadzonym historię jednostki oraz informację o KSRG.

W tym miejscu warto zaznaczyć, iż celem istnienia KSRG jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i środowiska. KSRG swoje zadania realizuje poprzez koordynację walki z klęskami żywiołowymi, z pożarami oraz poprzez ratownictwo techniczne, medyczne i ekologiczne. Najważniejszym punktem uroczystości, tym na który wszyscy czekali, był moment wręczenia przez Zastępcę Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Jacka Rudzińskiego, decyzji nr XVI/73 KSRG wydanej przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Leszka Suskiego, o włączeniu z dniem 01 grudnia 2016 r. jednostki OSP Mostkowo do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Decyzję odebrał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie druh Roman Wilk.

REKLAMA

Po wręczeniu decyzji głos zabrali - Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Rudziński, który pogratulował druhnom i druhom OSP Mostkowo włączenia do KSRG i życzył dalszych sukcesów, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Myśliborzu druh Tadeusz Nowak, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego druh Andrzej Sawicki.

Głos zabrał również Prezes OSP Mostkowo druh Roman Wilk, który podziękował za przybycie kolegom druhom z innych jednostek OSP Gminy Barlinek, Burmistrzowi Barlinka za wsparcie w czasie przygotowań do włączenia jednostki do KSRG, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Iwonie Galbarczyk za wieloletnią, owocną współpracę, sponsorom uroczystości, dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Mostkowie, strażackiemu zespołowi muzycznemu Sonata pod kierownictwem druha Andrzeja Galbarczyka oraz koleżankom i kolegom druhom z OSP w Mostkowie za to, że są zawsze zwarci i gotowi do podejmowania działań.

Życzę Wam i sobie tylu powrotów, ilu wyjazdów i w tym samym składzie – powiedział na zakończenie Roman Wilk. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie oraz zespół Sonata. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem na szkolnej stołówce. OSP Mostkowo

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież