BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Wiele dzieje się w barlineckim szpitalu. Dzięki dotacjom przyznanym przez radnych Rady Powiatu myśliborskiego (ponad 700 tys. zł.) udało się zakupić m.in.: aparaty do znieczuleń, stół operacyjny, myjkę do aparatów endoskopowych, holtery, lampę operacyjną, defibrylator, kardiomonitory, aparaty ekg i ktg. Szpital prowadzi działania inwestycyjne.

Do końca marca 2017 roku dokończona zostanie modernizacja budynku byłej apteki szpitalnej, gdzie przeniesione zostanie laboratorium. Dokończone zostanie przygotowanie dokumentacji na adaptację byłego budynku hotelowego pod działalność medyczną. Prace modernizacyjne mają być wykonane do końca marca 2018 roku. Do końca czerwca br. opracowana zostanie dokumentacja elektrowni fotowoltanicznej, która umiejscowiona będzie na dachu jednego z budynków szpitala.

REKLAMA

W planach zarządu szpitala jest remont oddziału wewnętrznego i pediatrii oraz Zakładu Opieki Długoterminowej zlokalizowanego nad oddziałem chirurgicznym. Na terenie szpitala działa pracownie diagnostyki laboratoryjnej, pracownia RTG, USG, pracownia badań wysiłkowych i USG serca, pracownia endoskopii przewodu pokarmowego. Funkcjonują poradnie: onkologiczna, kardiologiczna, chirurgiczna, poradnia K, poradnia laryngologiczna, neurologiczna, okulistyczna i ortopedyczna. Planuje sie otwarcie poradni urologicznej i diabetologicznej. Szpital świadczy usługi w zakresie fizjoterapii i kinezyterapii. Działa Dzienny Dom Opieki Medycznej.

 Barlinek

Potrzeby inwestycyjno - modernizacyjne szpitala to m.in. remont szatni dla pracowników zgodnie z wymogami przepisów BHP. Remont sal operacyjnych. Remont pomieszczeń do gromadzenia odpadów medycznych. Modernizacja centralnej sterylizatorni, zakup używanego samochodu do przewozów pacjentów. Po licznych sygnałach pacjentów, trwają poszukiwania lekarza endokrynologa. Dodajmy jeszcze, że miesięcznie izba przyjęć udziela średnio 333 świadczenia medyczne. W 2015 roku było takich świadczeń 4110, w 2016 - 4062, a w dwóch pierwszych miesiącach br. okolo 700. W 2016 roku w barlineckim szpitalu przyszło na świat 513 noworodków.
js 

Komentarze

+6

Guest

Szkoda tylko ,ze pacjenci przebywający w oddziale ZPO nchcac uzyskać pomoc pilegniarki nadal musza krzyczeć ,bo niestety obiecanych dzwonków przy łóżkach pacjentów jak nie było tak nie ma.Pan Prezes ponad rok temu ,w jednych z wywiadów, zapewniał o ich montażu w najbliższych czasie i tak minął sobie rok....

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.