BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
XXV sesja Rady Miejskiej
Obchody Dni Barlinka noszące symboliczną nazwę „BARLINECKIE ŚWIĘTOJANKI” zapoczątkowała uroczysta XXV sesja Rady Miejskiej odbywająca się tym razem w auli Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Muzyczne powitanie w wykonaniu chóru „Halka” przyjęte zostało z aplauzem przez przybyłych. Chór wykonał m.in. nieoficjalny hymn Barlinka. Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Zieliński serdecznie powitał przybyłych gości, oraz w krótkim przemówieniu przybliżył najważniejsze wydarzenia ze współczesnej historii Barlinka i naszego kraju.

Waga tych wydarzeń i przemian została podkreślona poprzez uhonorowanie przez Radę Miejską ich uczestników medalami „Za zasługi dla Barlinka”.  Osoby odznaczone to:
- Bolesław Bortnowski
- Jerzy Gumienny
- Kazimierz Hoffmann
- Zbigniew Kosiński
- Andrzej Potyra
- Józef Wawrzyniak

Następnie pan Kazimierz Hoffmann sięgnął do początków istnienia naszego miasta, przyczyn jego założenia i nadania praw miejskich.

Uroczysta sesja stała się okazją do wręczenia Medalu Honorowego Miasta Barlinka. Pierwszą osobą nim odznaczoną został Lord Paul, obecny właściciel firmy CAPARO (dawniej Bomet). W swoim przemówieniu podkreślił, że jest dumny, iż właśnie BOMET był jednym z zakładów uczestniczących w akcjach strajkowych w Polsce.

REKLAMA

Po przemówieniu posła do Parlamentu Europejskiego profesora Bogusława Liberadzkiego
Przewodniczący RM zakończył uroczystą sesję. Zaproszeni goście przeszli następnie do „Hotelu Barlinek”, gdzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem właścicieli i zarządu firmy CAPARO. Wypowiedzi Lorda Paul i Angada Paul (kierującego obecnie korporacją CAPARO) pozwalają optymistycznie patrzeć na przyszłość zakładu. Postępująca integracja z korporacją spowoduje, że pracownicy firmy staną się częścią dużej rodziny do jakiej należą rozrzucone po wielu krajach zakłady CAPARO.

Dariusz Zieliński serdecznie powitał przybyłych gości:
 {jgflv file:=[http://www.barlinek24.pl/sesja730.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/swietojanki/piatek/sesja/] cols:=[4]}

Dla zaproszonych gości przygotowano przyjęcie w reprezentacyjnej sali balowej hotelu.

Z powodu niesprzyjającej aury nasz stadion „świecił pustkami”. W wesołym miasteczku, bawiło się niewiele dzieci, a występy chórów i konkursy nie przyciągnęły wielu widzów.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/swietojanki/piatek/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.