Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Ponad 250 zawodników stanęło na starcie, po czteroletniej przerwie, 11 Maratonu MTB Barlinek zorganizowanego przez Barlinecką Grupę Kolarską. Zawody rozegrano w ramach "Zachodniej ligi MTB". Startujący mieli do pokonania w zależności od stopnia umiejętności i wieku od 10 km. - opiekun plus dziecko, 25 km. - amatorzy i główny dystans zawodów - 40 km. 

Na trasę wokół Jeziora Barlineckiego wyruszyli o godz. 11.00. Najpierw ci, którzy do pokonania mieli najdłuższy dystans, następnie tzw. amatorzy i za nimi rodzic z dzieckiem. Pogoda dopisała, dlatego niewielu tylko nie pokonało całej trasy. Jak zwykle w tego typu wyścigu nie zabrakło wywrotek i awarii sprzętu. Mimo tego na całej trasie panowała atmosfera wielkiego kolarskiego święta.

REKLAMA

Po dojechaniu do mety, był czas na umycie rowerów, zjedzenie posiłku regeneracyjnego, rozmowy o trasie. O godz. 14.30 nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Szczegóły na stronie pomiarczasusprint.pl. Tam można zobaczyć nie tylko miejsce zajęte przez konkretnego zawodnika, ale też czas, w jakim pokonał dany dystans. Start i meta maratonu znajdowała się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Janowo". Organizatorem była wspominana już Barlinecka Grupa Kolarska. Pomagali jej policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, fani kolarstwa.    

js

Foto: Jacek Słomka

Komentarze

-1

Guest

Wystarczy, że nie zatrzyma ruchu lub nie ostrzeże gdy grupa kolarzy wpadnie na główną drogę z podporządkowanej, nie ostrzeże pieszych spacerujących w żółwim tempie o nadjeżdżającej grupie ścigających się rowerzystów, da znak nakazujący przejazd bez upewnienia się, że jest bezpiecznie, położy się i zaśnie, gdy zawodnicy są przekonani, że jest organizator zabezpieczył bezpieczny przejazd, zostanie potrącony przez rozpędzony rower, itp.

Słabo z wyobraźnią. Kiedyś mówiło się żeś przyjechał(-a) "z Pacanowa".

Guest

Bez przesady ludzie. . . Jakby któryś z rowerzystów miał źle dokręcania kierownicę to tez byłaby wina organizatorów? Hahahahahaha dajcie żyć. Takie 8ncydenty się zdarzają. Nie róbmy z tego tragedii. Co taki strażak mógł zrobić co zagrażalo życiu innych ? Nie pozdwazalne jest to ze zachował się nieodpowiedzialne. Jest przynajmniej o czym teraz rozmawiać.

Guest

Marcyś lecisz po bandzie. W tym temacie nie ty jesteś najważniejszy, ale zdrowie i życie kolarzy wpadających pod koła jadących samochodów, bo ktoś z obsługi był w odmiennym stanie świadomości.

...Mógł wypić na posterunku, więc kontrola przed nie zawsze będzie skuteczna.

Marceli

obiecuję, że podczas następnej edycji zawodów, osobiście przedmucham wszystkich organizatorów i ich przełożonych. Obecnie całą winę biorę na siebie, wszak nieopatrznie pochwaliłem spożywających inaczej. Więcej chwalić nie będę, chyba, że po w............. ;-)

Guest

Cytuję Marceli:
to były świetnie przeprowadzone zawody, prowadzone po urozmaiconych trasach. Dobra obstawa Policji, wiele osób z obsługi pilnujących newralgicznych punktów. Chcę więcej. Brawo organizatorzy. A wędkarzy z bazy "drzewne" w przyszłosci uprzedzac tydzień wcześniej, aby samochody pozostawili pod starym Netto :-)

Marceli chyba nie masz dobrych informacji na temat obstawy.Jeden ze strażaków po przedmuchaniu miał ok.3,5 promila i stał na skrzyżowaniu ul.Strzeleckiej i ul.Sportowej.Całe szczęście że nic się nie stało.Konsekwencje druh poniósł ale jego przełożeni uważają ,że sprawa jest załatwiona.Uważam ,że jeżeli nie Gminny Komendant Straży to na pewno Komendant Straży z jednostki ,która wyznaczyła tą osobę w tak ważnym punkcie.Na przyszłość więcej wyobrażni tu chodzi o zdrowie i życie uczestników.
-2

Marceli

i dlatego, że taśma zasłoniła na kilka godzin, minut ...przejazd, była zbyt nisko itd, śmiesz Jacusiu wypominać mi moje "dyletanctwo", i oczywiście "w moim stylu". Ot życie, jak szeptał Kmicic cięty szablą Wołodyjowskiego....niedogodzę, na Boga, niedogodzę, ale się poprawię. Chwała rowerzystom i im podobnym wariatom. Na pohybel marudom i dziwolągom życiowym. Na pal!!!!!
-3

jacuś

do marcelego: w swoim stylu pokazujesz dyletanctwo ,wystarczyło żeby taśma była wyżej o metr i nie byłoby problemu , a poza tym tam przy przystani mieszkają ludzie ,którzy też nie mogli dojechać do swojego domu ,bo droga była zablokowana w dwóch miejscach, ja naprawdę cieszę sie ,że w Barlinku są ludzie którym chce się coś robić ,i ja tylko zwróciłem uwagę ,że trzeba zawsze zastanowić się czy czasami innym nie przeszkadzamy i tylko tyle

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież