Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

19 kwietnia Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, ogłosił długo oczekiwany przetarg na budowę obejścia Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Obejście to o długości ok. 2,28 km ma biec po zlikwidowanej linii kolejowej od ul. Pełczyckiej do ul. 31-go stycznia. 

Zakres prac obejmie: wycinkę drzew i krzewów kolidujących z projektowaną inwestycją, wykonanie robót rozbiórkowych w tym byłych obiektów kolejowych, budowę nowego odcinka drogi, budowę skrzyżowań na końcach nowej trasy, budowę dwóch rond, rozbiórkę kładki dla pieszych przy ul. Podwale i budowę nowej, rozbiórkę wiaduktu przy ul. Ogrodowej i budowę nowego, rozbiórkę wiaduktu przy ul. Tunelowej i budowę nowego, budowę elementów spowalniających ruch, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci energetycznej, przebudowę sieci gazowej, przebudowę sieci teletechnicznej, przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci ciepłowniczej oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. 

REKLAMA

Ponadto zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zbudowane zostaną na wyznaczonych odcinkach ekrany dźwiękochłonne. Na nowej drodze ograniczona zostanie prędkość do 70 km na godzinę. Termin rozpoczęcia robót budowlanych przewidziano na lipiec tego roku, natomiast zakończenia to koniec września 2018 r. Oferty można składać do końca maja. 

 

barlinek

Budowa obejścia drogowego miasta po dawnym torowisku (pdf)

Przypomnijmy, że umowę na budowę obejścia drogowego miasta po dawnym torowisku, podpisano 18 listopada 2016 r. Umowę podpisał Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Szacunkowa wartość budowy wyniesie około 30 mln zł. Z tego 75% kosztów pokryje województwo, a 25% gmina Barlinek.

monikary 

Komentarze

-2

Guest

Co to znaczy ? Czasy furmanek juz dawno się skończyły i trzeba brać pod uwagę potrzeby terażniejsze.Nie po to budujemy nową drogę,żeby się po chodnikach wymijac.Nasze drogi sa i tak waskie.Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę przyszłych egzaminowanych z prawa jazdy ktorych nam zafundowało miasto.Budujmy drogi,a ta trasa jest jak na nasze gminne warunki najbardziej możliwa do realizacji.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Czy kasztanowce przy ul.Krętej pójdą pod topór?

CHYBA RACZEJ
a nasadzenia kompensujące to będą takie pokraczne czerwone coś z Górnego najpierw tysiące na ratowanie kasztanowców a teraz wszystko idzie pod topór, to się nazywa działanie długofalowe......
Przypomnę jeszcze, że wiadukty będą zrobione w najtańszej technologii i zapomnimy o ładnych łukach na Tunelowej i nawet jak topornym to bardziej klimatycznym wiadukcie na Ogrodowej. Dostaniemy za to prosty tani betonik pasujący do autostrady a nie małego miasteczka.

Guest

Na stronie z przetargiem jest kompletny projekt. Trzeba zachęcić wszystkich do przejrzenia bo m.in. jest tymczasowa organizacja ruchu i docelowa, łukowa konstrukcja kładki dla pieszych, obniżenie nasypów... tyle publicznych informacji dostępnych dla każdego. Oby solidna firma wygrała.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.