BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dni Barlinka 2008
W dniach 27,28 i 29 czerwca w naszym mieście odbyły tradycyjne Świętojanki czyli Dni Barlinka. W tym roku były one kulminacją obchodów 730-lecia miasta, więc były wyjątkowe.

fotorelacje

 

W piątek 27 czerwca w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której wystąpił Chór  Halka, a także wręczono medale „Za zasługi dla Barlinka”. Kazimierz Hoffman przybliżył początki naszego miasta a gościem specjalnym sesji wyróżnionym Medalem Honorowym Miasta Barlinka był właściciel Caparo Lord Paul. Na Stadionie Miejskim wystąpiły zespoły Retro oraz Barliniacy. Tradycyjnie odbyły się również konkursy świętojankowe. W tym roku do plecenia wianków oraz pochwalenia się swoimi wypiekami stanęły stowarzyszenia z Płonna i Barlinka. W konkurencji ogólnej, tj. brama i niespodzianka dla Królowej, wypieki a także wianek stowarzyszenia, różnicą 4 punktów zwyciężył Barlinek. W konkurencji indywidualnej na najpiękniejszy wianek zwyciężyły Panie Władysława Pałgan, Jolanta Bagińska, Władysława Czubakowska oraz Maria Morawiec. Wszystkie pozostałe Panie biorące udział w konkursie również otrzymały drobne upominki. Wyróżnienie otrzymali również goście ze Schneverdingen, którzy na placu przed Pensjonatem „Pod sosnami” rywalizowali w grę w bule. Po zabawie „Pod chmurką” zaprezentowali się najlepsi europejscy DJ’e. 

W sobotę 28 czerwca, dzień rozpoczął się od pożegnania Królowej Puszczy Barlineckiej 2007/2008 Kingi Lewandowskiej. Ceremonia odbyła się w Muzeum Regionalnym. Gościem specjalnym był Lord Paul, który w tym dniu przekazał 10 tyś zł na cele charytatywne z przeznaczeniem w Barlinku. Bardzo miły gest w tak uroczystym dla Kingi dniu, która nie ukrywała wzruszenia żegnając się z koroną. Kinga podziękowała wszystkim, którzy wspierali ją przez ten rok panowania a i ona sama otrzymała upominki i życzenia. Po południu odbyła się uroczysta konferencja poświęcona współpracy międzynarodowej, na której wystąpił zespół „Uśmiechy”. Gościem specjalnym konferencji był wicemarszałek Jerzy Szmajdziński.

Na stadionie wystąpiły zespoły taneczne ze Schneverdingen, zespół pantominy, pop oraz orkiestra z Eksjo, zespół z Prenzlau a także nasze barlineckie Presto. Bank GSB zorganizował losowanie nagród w plebiscycie „Płać i wygrywaj z Kartą Oskar”, po którym wystąpiła Magdalena Durecka. Niespodzianką o której nie wiedzieli organizatorzy był występ zaprzyjaźnionego z BOK Panorama Maćka Molędy. Tego dnia także, z Rynku na stadion przeszła barwna parada, w której udział wzięli m.in. WOPR, konie ze stadniny w Płonnie, trenerzy Nordic Walking, królowa Wrzosu i Łabędzi, Pogoń Barlinek, Bratek, Słonecznik i wiele wiele innych organizacji, szkół, zespołów i chórów barlineckich. Parada była najliczniejszą paradą jaka do tej pory przeszła ulicami miasta. O godz. 20 dokonano uroczystego otwarcia Dni Barlinka. Królowa Puszczy Kinga Lewandowska zdjęła insygnia władzy aby przekazać jej swojej następczyni.

REKLAMA

W tym roku, Królową Puszczy została Magdalena Adamiok, bliżej znana jako jedna z najlepszych tancerek zespołu Feeling. Pierwszym zadaniem nowej Królowej było mianowanie skrzatów, co też uczyniła. Gwiazdą muzyczną sobotniego wieczoru był zespół PAPA D. Paweł Stasiak zaśpiewał największe przeboje zespołu od tych starych dobrych czasów po najnowsze. Na Plaży Miejskiej odbyła się tradycyjne Sobótka. Oprócz teatru ‘Wiatrak’ w przedstawieniu udział wzięli zespół Top Dance i Feeling. Wieczór zakończył się pokazem sztucznych ogni i laserów.

W niedzielę 29. czerwca o godz. 11.00 z placu obok Pensjonatu „Pod Sosnami” wyruszył zorganizowany przez CIT Międzynarodowy Rajd Nordic Walking. Frekwencja była duża. Na zakończenie rajdu na piechurów czekał poczęstunek. Tego dnia na scenie popisywały się barlineckie wokalistki, zespól Irek Band, Free Note  a pod sceną gimnastyczki z Danii, Klub Boran, na także zespoły z miast partnerskich.

Towarzystwo Miłośników Barlinka tradycyjnie wręczyło statuetkę Osobowości Roku. W tym roku otrzymał ją Pan Marek Piechocki, który wręczył Królowej Magdalenie Adamiok karnet na usługi SPA w Hotelu Alma. Wieczorem wystąpił Michał Gielniak, autor przeboju „19 miał lat”. Gwiazdą wieczoru a zarazem kulminacją obchodów Dni Barlinka był koncert DODY. Artystka dała ponad godzinne show, pełne efektów specjalnych. Po koncercie fani piłki nożnej mogli obejrzeć finałowy mecz EURO 2008.

Tegoroczne Dni Barlinka ubarwiło mnóstwo stoisk, imprez towarzyszących, a także największy lunapark w Polsce, na którym bawiło się mnóstwo osób. Nie tylko tych najmłodszych.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/swietojanki2/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.