Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 23 lipca 2024r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W niedzielę w ramach 3. kolejki PGE Ekstraligi Cash Broker Stal Gorzów podejmowała ROW Rybnik. Mistrzowie Polski wygrali 51:39, a Bartosz Zmarzlik zdobył 13 punktów i bonus. W sobotę w Krsko rozpoczął się tegoroczny cykl Grand Prix. W Słowenii pogoda nie sprzyjała. Odwołany został piątkowy trening przed zawodami, a w sobotę nawierzchnia pozostawiała wiele do życzenia. Bartek Zmarzlik tych zawodów na pewno nie zaliczy do udanych. 

Od początku nie mógł się spasować. Przegrywał start albo rywalizację na pierwszym łuku i później musiał gonić. Dopiero w czwartej serii cieszył się z pierwszego zwycięstwa. W sumie 22-latek uzbierał 6 punktów i zakończył zawody na 11. pozycji.

- Przystaliśmy na to, żeby jechać w takich warunkach. Moim zdaniem dużo decydowały pola startowe. Zaczynałem od tych zewnętrznych i to kompletnie mi nie pasowało. Zaczęliśmy tak, potem wzmocniliśmy motory, zrobiło się bardziej twardo i wszystko było na odwrót. Byłem jednak zadowolony z motocykli, ale nie bardzo z siebie, bo sporo błędów zrobiłem. Na takim torze trudno było jednak jechać poprawnie i szybko, bo nas zaskakiwał na każdym odcinku. Miejscami było tak, że odejmowało maszynie moc, a metr dalej motocykl stawał w poprzek, wjechał w jakąś rynnę i jechał w prawo. Zawodnicy potrafili jednak wygrywać, więc nie ma co narzekać. Byłem tego dnia słabszy, praca przede mną i będą następne turnieje - przyznał Bartek po GP w Krsko.

REKLAMA

Zdecydowanie lepiej poszło Zmarzlikowi w niedzielę na gorzowskim torze. Cash Broker Stal Gorzów podejmowała ROW Rybnik w PGE Ekstralidze. Od początku mistrzowie Polski jechali pewnie i szybko uzyskali przewagę. Goście z Rybnika mieli problemy z dopasowaniem, brakowało im liderów. Z tym problemu nie mieli gospodarze, a liderem Stali od pierwszych biegów był Bartek Zmarzlik. Zawodnik z Kinic, który w tym sezonie debiutuje w roli seniora, spisywał się bardzo dobrze. Był waleczny na dystansie i nawet po nieco słabszym starcie przebijał się na czoło stawki. Swojego pogromcę znalazł dopiero w ostatniej gonitwie dnia, a lepszy od 22-latka był Max Fricke. Stal ostatecznie wygrała 51:39, a Bartek przy swoim nazwisku zapisał 13 punktów i bonus.

- Chcę jeździć wszędzie tak szybko, ale wiadomo, że każdy z nas ma jakieś problemy. Według mnie to przeszkadzała nam pogoda, bo tych zawodów było mało. Teraz są już imprezy wysokiej rangi, trzeba jechać w pełni skupionym i jechać na najszybszych silnikach, a mieliśmy raptem tylko parę okazji do przetestowania. Trzeba być bardziej czułym, po każdym równaniu wprowadzać korekty. Muszę z teamem mocno patrzeć, żeby ta regulacja była jak najlepsza. Chcę wciąż szukać czegoś lepszego i trochę czasu potrzebuję. Coś tam mam, w miarę jestem zadowolony, ale to jeszcze nie jest to, czego oczekuję. Będziemy nad tym pracować, by było lepiej - powiedział senior Stali.

W niedzielę w Gorzowie zawodnicy także włączyli się w akcję wsparcia dla kontuzjowanego Tomasza Golloba, który uległ wypadkowi na motocrossie. - Pojechaliśmy dla pana Tomka. Na każdej owiewce był napis #JedziemyDlaTomka. Życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki, aby wszystko było dobrze - dodał Zmarzlik.

Dawid Lis

Foto: Radosław Siuba

Wyniki GP Słowenii:

1. Martin Vaculik (Słowacja) - 16 (3,3,1,1,3,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 16 (2,2,2,2,3,3,2) - 2. miejsce w finale
3. Patryk Dudek (Polska) - 13 (3,3,2,0,1,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Jason Doyle (Australia) - 12 (1,3,3,3,0,2,0) - 4. miejsce w finale
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 12 (1,2,3,3,3,0)
6. Greg Hancock (USA) - 11 (3,3,0,2,2,1)
7. Matej Zagar (Słowenia) - 10 (2,0,2,3,2,1)
8. Niels Kristian Iversen (Dania) - 9 (0,2,3,2,2,0)
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 8 (3,1,3,0,1)
10. Piotr Pawlicki (Polska) - 7 (2,1,2,1,1)
11. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 6 (0,1,1,3,1)
12. Maciej Janowski (Polska) - 6 (0,1,1,1,3)
13. Chris Holder (Australia) - 6 (2,2,0,0,2)
14. Nicki Pedersen (Dania) - 3 (d,d,1,2,d)
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 2 (1,0,0,1,0)
16. Nick Skorja (Słowenia) - 1 (1,0,0,0,0)

Biegi Bartka:

2. Dudek, Lindgren, Doyle, Zmarzlik
6. Vaculik, Iversen, Zmarzlik, Skorja
9. Woffinden, Pawlicki, Zmarzlik, Hancock
16. Zmarzlik, Pedersen, Janowski, Holder
19. Sajfutdinow, Zagar, Zmarzlik, Lindbaeck

Cash Broker Stal Gorzów - ROW Rybnik 51:39

ROW Rybnik - 39:

1. Fredrik Lindgren - 9 (1,2,2,1,3,0)
2. Damian Baliński - 0 (0,0,-,-,-)
3. Max Fricke - 11 (2,2,1,0,3,3)
4. Tobiasz Musielak - 1 (1,0,0,-)
5. Grigorij Łaguta - 4+1 (1,0,1,0,2*)
6. Kacper Woryna - 14+1 (3,3,1*,3,1,3)
7. Robert Chmiel - 0 (0,0,-)

Cash Broker Stal Gorzów - 51:

9. Przemysław Pawlicki - 8+3 (2*,1*,2*,2,1)
10. Niels Kristian Iversen - 12+1 (3,2,3,3,1*)
11. Krzysztof Kasprzak - 8 (3,3,0,2,0)
12. Martin Vaculik - 4+1 (W,1,2,1*)
13. Bartosz Zmarzlik - 13+1 (3,3,3,2*,2)
14. Hubert Czerniawski - 3 (2,1,0)
15. Rafał Karczmarz - 3+2 (1*,2*,0)

Biegi Bartka:

4. (60,25) Zmarzlik, Karczmarz, Łaguta, Chmiel 5:1 (16:8)
6. (60,11) Zmarzlik, Fricke, Czerniawski, Musielak 4:2 (24:12)
8. (60,69) Zmarzlik, Lindgren, Woryna, Karczmarz 3:3 (30:18)
11. (60,37) Iversen, Zmarzlik, Lindgren, Fricke 5:1 (42:24)
15. (61,73) Fricke, Zmarzlik, Iversen, Lindgren 3:3 (51:39)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież