BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Jak wspominaliśmy w czerwcu, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie zapowiedział, iż na początku lipca zostanie wyłoniony wykonawca obejścia Barlinka. Dziś, 11 lipca opublikowano wybór najkorzystniejszej oferty.

W przetargu stanęło pięć podmiotów, z których cztery nie przekroczyły kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, czyli 20 015 725,32 złotych (brutto). Zamawiający, wybierając najkorzystniejszą ofertę brał pod uwagę m.in. cenę, dodatkowy okres gwarancji i doświadczenie kierownika budowy. Po zbilansowaniu wszystkich punktów, ostatecznie na wykonawcę obejścia Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151, wybrano firmę SKANSKA S.A. z Warszawy.

REKLAMA

SKANSKA w Polsce znana jest z działalności w sferze m.in. budownictwa ogólnego, drogowo-mostowego, hydroinżynieryjnego i kolejowego. Wśród ich największych realizacji znalazły się np. północny odcinek autostrady A1, Złote Tarasy w Warszawie, Zachodnia Obwodnica Poznania czy też most przez Odrę w Brzegu Dolnym. Miejmy tylko nadzieję, że teraz, jak już wykonawca jest wybrany, przy braku odwołań, prace ruszą pełną parą. Przypomnijmy, że obejście Barlinka ma zostać oddane we wrześniu 2018 roku.

Informacja o wyborze (pdf) monikary

barlinek

Komentarze

Guest

Ta "niby obwodnica" jest tylko półśrodkiem na problem komunikacji w Barlinku.Zapewne dawne torowisko jest wręcz idealnym miejscem dla trasy rowerowej czy też rewitalizacji trasy kolejowej na zasadzie odbudowy przez miłośników kolejnictwa.Są już takie na południu Polski .Ale niestety,to kosztuje.Chociaż nie słyszałem o jakimkolwiek studium na temat wpływu w/w trasy na rozwój turystyki w Barlinku.Czy o trasie rowerowej do Pełczyc usłyszymy przed wyborami? .A dlaczego nic nie mówi się o ścieżce rowerowej z Moczkowa do Barlinka? Bułat Okudżawa śpiewał "dziś już nie musimy piechotą się wlec na spotkania i tyle jest aut....."
+8

Guest

Droga jak droga "OBWODNICA" PRZEZ ŚRODEK MIASTA I KOŃCZĄCA SIĘ W ŚRODKU MIASTA, ale teraz Gmina powinna pociągnąć od Lidla do Gorzowskiej i w tedy można mówić o sukcesie. Takie plany były.

Guest

No. Droga turystyczna po torowisku była obiecywana przez Wszystkich, ale tylko na potrzeby wyborcze, choć wiedzieli, że tzw. obwodnica jest w projektach i MPZ od wielu lat.
-3

Guest

taa" Niemce to kiedyś głupie były linię kolejową przez środek miasta prowadzili! spać nie dali a na dodatek ten jaki smog!! barany normalnie" (;
+11

Guest

To oby wrzesień początek robót ziemnych! Skanska teraz w Gorzowie kończy kontrakty dla Biedronki (Centrum dystrybucji) i Straży Pożarnej (rozbudowa). Raczej nie jest to firma przedłużająca i szukająca kasy/terminów. Powinniśmy być zadowoleni, jeżeli Strabag się nie odwoła i wszystko nie przesunie się w czasie.
+8

Guest

Ponoć "Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu". No i ok. Ale aż się prosi a żeby ta droga miała swój początek przed stacją paliw przy ul. Szosa do Lipian.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.