BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 13-16 lipca na stadionie Zawiszy, w Bydgoszczy rozgrywane były mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkiej atletyce. Wśród "superbohaterów" nie zabrakło także naszej Sofii Ennaoui. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka była w klipie reklamującym mistrzowską imprezę w Bydgoszczy, a także na stronie głównej mistrzostw pojawiała się jako superbohaterka. I Sofia tą superbohaterką w Bydgoszczy była.

Nasza zawodniczka w piątek przed południem startowała w eliminacjach biegu na 1500 metrów. Tę gonitwę bez problemów wygrała, a za jej plecami na metę wbiegła druga Polka - Martyna Galant. W drugim biegu eliminacyjnym jednak dwie rywalki miały lepszy czas od Ennaoui, a były to Niemka Konstanze Klosterhalfen i Bytyjka Amy Griffiths.

 Sofia na imprezę w Bydgoszczy przyjechała bardzo zmobilizowana i potwierdziła to w swoich słowach po eliminacjach. - To jest dla mnie najważniejsza impreza. Starałam się pobiec ekonomicznie. Bieg był swobodny, dobrze mi się biegło. Dopiero wczoraj przyjechałam ze zgrupowania we Francji. Jestem w życiowej formie, zapowiadam walkę o złoto. W finale nie mam innego wyjścia jak zaatakować Niemkę na finiszu - mówiła w piątek.

REKLAMA

W niedzielnym finale Polka od razu ze startu pobiegła za Niemką. Później jednak, w swoim stylu, schowała się nieco z tyłu. W połowie dystansu natomiast Niemka mocniej ruszyła, Sofia musiała się przebijać i rzuciła się w pogoń za nią. Obie mocno oderwały się od reszty stawki. Ennaoui starała się zbliżyć do rywalki, ale nie była w stanie odrobić strat i ostatecznie to Klosterhalfen zwyciężyła z ponad trzema sekundami przewagi. Sofia niezadowolona wbiegła na metę, choć przecież wywalczyła srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy przy wsparciu polskiej publiczności, a w tym także dużej grupy fanów z Lipian. Trzecia na metę wbiegła Martyna Galant, która do Sofii miała już blisko 4,5 sekundy straty.

Ostatecznie, w całych mistrzostwach w Bydgoszczy nasza reprezentacja wywalczyła 10 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe.

Dawid Lis

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.