Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Nie tak dawno na ulicy Kombatantów zamontowano elementy oddzielające pasy ruchu. Miały one m.in. ograniczyć możliwość wyprzedzania na zakręcie, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Niestety cześć z nich już została zniszczona.

Najprawdopodobniej dokonały tego jeżdżące tą ulicą kombajny. Jak się dowiedzieliśmy w barlineckim Urzędzie Miejskim, wysłano do sąsiadujących gmin pismo w sprawie poruszania się kombajnami po drogach publicznych. Na taki przejazd powinno się mieć zarówno pozwolenie, jak i pilota jadącego przed pojazdem wolnobieżnym, jakim jest kombajn. Nie powinien on także poruszać się z przyczepionym z przodu tzw. hederem. Powinien on być ciągnięty z tyłu.

REKLAMA

Wracając na ulicę Kombatantów. Jazda z pilotem dałaby kombajniście możliwość "wzięcia" pomiędzy koła zamontowanych ograniczników. Tym sposobem nie byłyby niszczone. A tak gminę czeka wydatek.
js

Komentarze

+1

Guest

Jak gmina lubi bezsensowne wydawać pieniądze to proszę bardzo. Jak dla mnie wystarczyło zamontować znak zakaz wyprzedzania, postawić od czasu do czasu niebieskich i sprawa załatwiona. A nie zwalać całą winę na rolników gdzie ciężarówki dołożyły swoje 5 groszy. Rowerzyści też nie lepsi mają ścieżki to jeżdżą po drodze i nie chodzi mi o tych co jeżdżą wyczynowo bo za nimi spokojnie można jechać tylko o pańcie z koszyczkiem jadącą na spacer.
+4

Guest

Wszyscy widzą wyrwane elementy jezdni bo po prostu sa widoczne.Ale nikt z was nie spojrzał na pobocze,gdzie firma koszaca trawę dokładnie ogołociła młode drzewka z kory przy pomocy kos spalinowych.I tu już na pewno znajdzie sie winny tego,że na wiosnę już nic nie będzie rosło i trzeba bedzie nowe nasadzic.
+4

Guest

Marceli masz po części rację tylko zauważ że transportu ponadgabarytowy jest zupełnie inaczej planowany niż przejazdy kombajnów które są uzależnione od kaprysnej pogody. Bronisz bezsensownego pomysłu UM wystarczy podwójna ciągła i problem by znikł Szybko tanio i skutecznie
-2

Marceli

Cytuję zbyniu965:
Marceli czy pilot przed kombajnem spowoduje że ów będzie węższy?.....

troszeczkę wyobraźni - kombajn na moje oko ma tak z 3,5m szerokości, czyli przekracza dopuszczalną szerokość pojazdów w ruchu drogowym. Każde jego pojawienie się na drodze publicznej powinno być objęte procedurą dopuszczenia do ruchu przy przekroczonej skrajnej. co to oznacza, proponuję zapukać do firmy transportowej np Int Transport, gdzie wytłumaczą czym jest obecność pilota, jaka jest jego rola w blokowaniu ruchu i ułatwieniu przejazdu pojazdowi ponad - gabarytowemu. My jednak wolimy wolną amerykankę uświęcającą bezprawie
+1

Guest

Wystarczyło ponabijać w asfalt tak zwane kocie oczka.Są baaardzo widoczne w nocy i kierowca czuje respekt,gdy widzi coś takiego.Bardziej dostrzega podwójną linię ciągłą,która jest namalowana w tym miejscu.Natomiast stawianie muru w takim miejscu jest totalnym nieporozumieniem.
+2

PLAC

Czytam komentarze o kombajnach rolnikach itd. Pusty śmiech mnie ogarnia ponieważ na własne oczy widziałem jak ciężarówka tzw ciągnik siodłowy wlokąc za sob,a naczepę wyładowana po brzegi aż jęczała z rejestracja ZPY (niestety całej rejestracji nie pamiętam) najechał na elementy oddzielajace i spory kawałek z nich odskoczył . Może i rolnicy też dołożyli swoje 3 grosze ale po tym co widziałem to skłonny jestem powiedzieć ze panowie w niebieskich mudurkach niech zaczną przyglądać sie przeładowanym i pędzącym ciężarówkom a nie rowerzystom no chyba ze tym śmigajacym po chodnikach tam gdzie nie ma dla nich scieżki
+2

Guest

Ten cały element nie jest oświetlony i nie widać go dobrze np. w nocy. Sam byłem świadkiem jak samochód uderzył w to. A jadąc nocą nie widać go w ogóle. Myśle że trzeba to poprawić.
+2

zbyniu965

Marceli czy pilot przed kombajnem spowoduje że ów będzie węższy?Kombajn jest widoczny z daleka dobrze oświetlony i z kogutem,potrzeba tylko trochę wyobrażni i nic więcej.Kiedyś żniwa to naprawdę była świętość,dziś jest różnie jednak wolę jeść polski chleb.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież