Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Bartosz Zmarzlik zakończył sobotnie Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim na czwartej pozycji. 22-latkowi z Kinic na starcie finału wypadł bezpiecznik i jego motocykl nie miał mocy. Gdy zawodnik włożył go z powrotem, to miał już zbyt dużą stratę, aby powalczyć o podium.

Od początku były to bardzo trudne zawody dla Bartka. I choć zaczął od zwycięstwa, to później jednak bardzo się męczył i musiał sporo pracować, aby wywalczyć awans do półfinału. Po trzech seriach startów 22-latek z Kinic miał 5 punktów i nie był pewny miejsca w czołowej ósemce. Na szczęście, w ostatniej serii Bartek wyprzedził Chrisa Holdera, a w pozostałych biegach wszystko ułożyło się korzystnie dla Polaka, który jako ósmy znalazł się w półfinale.

REKLAMA

- To były trudne zawody. Wszystko szło na odwrót, ciężko było się połapać. Szczególnie, jak się jest u siebie i jedzie się ze swoimi przyzwyczajeniami. Na pewno było trudniej niż zwykle. Ale to jest żużel i nie możemy się tak tłumaczyć. Do każdych warunków trzeba się dopasować - przyznał po zawodach zawodnik Stali Gorzów.

W półfinale Bartkowi jechało się już znacznie lepiej. Był szybki, i choć dojechał drugi, to wywalczył awans do finału.

- To był mój najlepszy wyścig. Czułem szybkość i dobrze mi się jechało. Przyjechałem drugi, ale byłem w kontakcie z Jasonem Doylem - stwierdził 22-latek.

Gorzej już jednak było w ostatnim wyścigu dnia. Gorzej jednak było w finale. Zmarzlikowi chwilę po starcie wypadł bezpiecznik i motocykl po prostu nie miał mocy. W pierwszym łuku Polak włożył z powrotem bezpiecznik i ruszył w pogoń za rywalami, ale ta różnica była już zbyt duża i zawodnik gospodarzy dojechał na końcu stawki.

- Cieszę się, że awansowałem do finału. Tam jednak zanotowałem defekt - przyznał. - Nie mam pojęcia jak to się stało. Pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło. Stało się, trudno - dodał.

- Bartosz wyrwał sznurek, który wyłącza zapłon. On był na styku. Bartosz wchodząc w łuk mocno nagiął ramię, że zawleczka wypadła z zabezpieczenia. Trudno mówić, że to był wielki pech. Trzeba patrzeć, aby taka sytuacja więcej nie miała miejsca - wyjaśnił na antenie Canal+ Krzysztof Cegielski, ekspert żużlowy.

Ostatecznie Bartosz Zmarzlik zakończył zawody z dorobkiem 10 punktów i jest obecnie na szóstej pozycji w klasyfikacji przejściowej całego cyklu. - To nie było to, czego sam od siebie oczekuję. Ale jest "dyszka" i jedziemy dalej - podsumował.

Na trybunach w Gorzowie Wielkopolskim było 17 tysięcy kibiców, którzy głośno wspierali biało-czerwonych. Wśród fanów obecna była także Sofia Ennaoui, która również kibicowała Bartkowi.

Dawid Lis

Wyniki:
1. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 18 (3,2,2,3,3,2,3)
2. Patryk Dudek (Polska) - 13 (0,3,1,2,2,3,2)
3. Jason Doyle (Australia) - 14 (1,3,2,3,1,3,1)
4. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 10 (3,1,1,2,1,2,0)
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 11 (2,3,3,0,3,0)
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 11 (1,1,3,2,3,1)
7. Piotr Pawlicki (Polska) - 9 (w,3,1,1,3,1)
8. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 8 (3,1,2,0,2,0)
9. Matej Zagar (Słowenia) - 7 (1,0,3,3,0)
10. Vaclav Milik (Czechy) - 7 (2,0,3,1,1)
11. Martin Vaculik (Słowacja) - 7 (2,2,0,2,1)
12. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 6 (3,0,0,3,0)
13. Maciej Janowski (Polska) - 6 (2,2,0,0,2)
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 5 (0,2,2,1,0)
15. Martin Smolinski (Niemcy) - 4 (1,0,1,w,2)
16. Chris Holder (Australia) - 2 (0,1,0,1,0)
17. Kacper Woryna (Polska) - ns
18. Oskar Polis (Polska) - ns

Biegi Bartka:
2. (60,81) Zmarzlik, Sajfutdinow, Doyle, Pawlicki (w/u)
7. (59,69) Dudek, Vaculik, Zmarzlik, Milik
12. (59,76) Zagar, Jepsen Jensen, Zmarzlik, Kasprzak
13. (59,41) Woffinden, Zmarzlik, Lindbaeck, Janowski
18. (59,79) Lindgren, Smolinski, Zmarzlik, Holder
Półfinał 2.:
22. (59,84) Doyle, Zmarzlik, Pawlicki, Sajfutdinow
Finał:
23. (59,78) Woffinden, Dudek, Doyle, Zmarzlik

Foto: Sebastian Mitek

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież