wtorek 23 lipca 2024r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

0 1 1 1 1 1
barlinek

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie piłkarzy Centrum Rozwoju Sportu z Gavią Choszczno, które zostało rozegrane w minioną sobotę w ramach trzeciej kolejki klasy okręgowej. Zdecydowanym faworytem meczu byli zawodnicy Gavii, którzy w dwóch meczach zdobyli komplet sześciu punktów. Nasz zespół w dwóch meczach zaznał dwie porażki, ale bez kompleksów rozpoczął mecz z wyżej notowanym rywalem.

Od samego początku gospodarze stwarzali groźne sytuacje pod bramką gości. Już w 5 minucie z ostrego kąta strzelał Kamil Błaż, a w 8 minucie z około 18 metra uderzał Jakub Zięba, ale w obydwóch przypadkach górą był bramkarz gości. W 10 minucie doskonałym podaniem z głębi pola Jakub Zięba obsługuje Grzegorza Stanisza, który z piłką wpada w pole karne i mocnym oraz precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza z Choszczna. Przed przerwą dobre sytuacje mieli jeszcze Daniel Baranowski i Jakub Zięba. Jednak strzał Daniela głową przechodzi nad poprzeczką, a uderzenie Jakuba ponownie broni Brudkiewicz. Goście w tej części meczu przeprowadzają groźną kontrę w wyniku której na strzał z 20 metrów decyduje się jeden z pomocników Gavii, ale poprzeczka ratuje nasz zespół przed stratą bramki.

W 50 minucie po szybko wykonanym rzucie wolnym w sytuacji sam na sam z Jakubem Długaszkiem znajduje się Marek Andrysiewicz, ale piłka po jego strzale ponownie ląduje na poprzeczce. W 57 minucie wielkie zamieszanie na piątym metrze bramki gości, lecz gospodarze nie potrafią skierować piłki do bramki. W 62 minucie na strzał z dystansu decyduje się Kamil Błaż, a futbolówka po nodze obrońcy Gavii wychodzi na rzut rożny. W 73 minucie jedna z nielicznych kontr gości przynosi bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystuje Tomasz Juchniewicz i głową pokonuje Jakuba Długaszka. Od 82 minuty gospodarze grają w przewadze. Drugą żółtą kartkę otrzymuje pomocnik gości Kacper Zaczek. Mimo przewagi CRS-u, wynik nie ulega zmianie i mecz kończy się sprawiedliwym remisem.

Licznie zebrana publiczność obejrzała tego dnia dobre spotkanie. Wydaje się, że forma podopiecznych Jacka Świercza idzie w górę i w następnych meczach powinno być coraz lepiej. Kolejne spotkanie piłkarze CRS-u rozegrają 9 września w Karsku z tamtejszym Piastem. Ponownie przy Sportowej naszych piłkarzy ujrzymy 17 września, kiedy to podejmować będą ekipę Czarnych Lubanowo, początek spotkania o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.

jarbed

CRS Barlinek – Gavia Choszczno 1-1

Bramki:
10 min.: 1-0, Grzegorz Stanisz,
73 min.: 1-1, Tomasz Juchniewicz,