Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

24 września ok. godz. 20.00 doszło do wypadku przy ul. Niepodległości niedaleko Rynku Miejskiego. Jadący od strony ul. Gorzowskiej samochód osobowy KIA, potrącił przechodzącego przez ulicę pieszego. W chwili uderzenia mężczyzna znajdował się na pasach.

Chwilę po tym, jak w poszkodowanego uderzył samochód, oddalił on się nieco z miejsca i usiadł na przystanku autobusowym. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja wezwana przez kierującego oraz Pogotowie Ratunkowe wezwane przez świadków. Potrąconym pieszym zajęli się ratownicy medyczni. Został on przewieziony do szpitala w Barlinku.

REKLAMA

Przyczyny i dokładny przebieg wypadku badać będą policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku.Wielokrotnie apelowaliśmy już o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze – zarówno jako kierowcy jak i piesi. Dni są coraz krótsze, szybko robi się ciemno. Uważajmy na siebie aby nie doszło do tragedii.

monikary

barlinek

Komentarze

+6

betititi

Aa.. i jeszcze zapomniałam.. potrącony wstał i powiedział że nic mu sie nie stało.. i uciekł z miejsca zdarzenia. A kierowca sam zadzwonił na 112
+9

betititi

Szkoda tylko, że tym pieszym była osoba ładnie pisząc nadużywająca stale alkohol która w tym czasie była pod wpływem alkoholowym, a chłopak tylko będzie miał problem.. bo ż..l mu wyskoczył - tyle jego że na pasach
-6

Guest

jeżeli to jest kwestia szybkości proponuję zastanowić się nad ograniczeniem prędkości, np. do 20-30km/h, dodatkowo zamontować próg spowalniający lub monitoring prędkości (przy monitoringu prędkości jest dodane 5-10 km/h). Co jest lepsze zależy od ruchu całodobowego.
Oświetlenie, oświetleniem dobrze byłoby dać lepsze, ale to nie spowoduje niestety, że kierowca będzie jechał wolniej
+1

Marceli

mógłbym powiedzieć - a nie mówiłem? Upierdliwy gościu jestem? Czepiam się? Przejścia dla pieszych, pomimo zainstalowania doświetlenia (zamontowanego na szczytach latarń - jakby niżej nie można było) są po prostu niedoświetlone. Wołałem o przegląd stanu i nadal wołam o bezpośrednie zainteresowanie tematem nie tylko referenta w wydziale inwestycji czy tez komunalnym miasta, ale Burmistrza osobiście. W starym centrum pieszy na pasach jest czymś naturalnym i należy dać mu szansę.
+7

Guest

Kwestia oświetlenia tego przejścia, to też sprawa dyskusyjna. JEST ZBYT CIEMNO. Rozumiem, że oszczędzamy na elektryczności, ale przy przejściach powinno być jednak jaśniej. Będzie to z korzyścią i dla pieszych i dla kierowców.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież