Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Jeden z naszych czytelników podzielił się z nami swoimi wątpliwościami. Pisze m.in. "Kilka dni temu na ulicy Kombatantów pojawiły się nowe znaki drogowe. Pewnie związane jest to z powstającym w mieście oddziałem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Szczecina. Tyle tylko, czy stawiając nowe znaki, ktoś się zastanowił nad bezpieczeństwem na tej ulicy.

Wprowadzono tam m.in. ograniczenie prędkości do... 70 km/godz. Na samym zakręcie. Kończy się ono tuż przed światłami. Co gorsza, często właśnie na wspomnianym zakręcie młodzi ludzie, skracają sobie drogę, idąc do domów na osiedle Górny Taras ze szkoły. Jadąc w stronę ronda wstawiono ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Wyobrażam sobie, co na wspominanym zakręcie będzie się działo, jak zrobi się ślisko. Bo przecież znajdą się tacy, którzy będą chcieli pojechać tam tyle, na ile pozwala znak. Stąd moje wątpliwości. Oddział WORD być może jest potrzebny. Ale zmiany na naszych ulicach, śmiem twierdzić, że na gorsze, już chyba nie?".

REKLAMA

Tyle uwag. Być może ktoś odpowiedzialny wyjaśni, skąd takie zmiany na ulicy Kombatantów? Jak się one mają do bezpieczeństwa na tym odcinku ulicy?

js

Komentarze

+2

Guest

Dlaczego na sygnalizacji świetlnej nie ma zielonych strzałek ???? Powinny być osobne z jakiegoś tworzywa na stałe. Często stoję tam na czerwonym chcąc skręcić w prawo mimo braku najmniejszego ruchu.
-1

Marceli

Przez lata mieszkańcy GT wołali o światło czerwone na żądanie, gdy chcą przejść przez ulicę. Po latach otrzymali kombajn, który daje wszystko i nic. Kombatantów generalnie "na zielone", każdy sygnał czy na przycisku przy przejściu czy poprzez pętle indukcyjne podające impuls po najechaniu pojazdu, powinien wywoływać niezwłoczną zmianę zielonego na czerwone. Dzisiaj zmienia ale po 45 sekundach, traktując wcześniejsze nawet wielominutowe "zielone" dla Kombatantów za niebyłe. Po prostu system wykonuje zaprogramowaną scieżkę zmiany świateł, rozpoczynając naliczanie od momentu wywołania impulsu.
Kierowcy nauczyli się czekać (choć nie wszyscy !!!), dzieci, gdy obok dorośli, również cierpliwie czekają. Widziałem jednak, jak maluchy przebiegają na czerwonym, bo szkoda im czasu na czekanie. Mam nieodparte wrażenie, że coś co miało podwyższyć bezpieczeństwo na skrzyzowaniu, powoduje wzrost zagrożenia. A tak niewiele trzeba - sprawny programista i moze być normalnie
-4

Guest

Po co te światła?? Wieczorem stoi się na czerwonym i czeka a w promieniu 200m pustka, brak innych pojazdów czy pieszych. Te światła to jest dramat i jedna wielka pomyłka.
Ograniczenia prędkości to jest jakiś żart. Przecież tam obowiązywała 50-tka. TO po co na samym łuku drogi zwiększenie dopuszczalnej prędkości do 70 i to przed samym skrzyżowaniem?? WIEM! Bo podczas kursu na prawko wymagana jest droga o podwyższonej dopuszczalnej prędkości ;)
Odnośnie tych śmiesznych krawężników, tak jak wcześniej wspominano, uniemożliwiają one ominięcie uszkodzonych pojazdów, umożliwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym czy też w sytuacji awaryjnej wyminięcie wybiegającego dziecka bądź zwierzęcia. A jako bonus są niewidoczne po zmroku i nie mają żadnych elementów odblaskowych. Sam byłem świadkiem jak pewien peugeot tak w to przypierdzielił, że mało mu koło nie odpadło.
+1

smax

"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... w przyszłości... A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie"
-5

Marceli

Kombatantów robi za ciało eksperymentalne:
- niedograna sygnalizacja świetlna, powodująca zawody wśród gawiedzi szkolenej, kto przeskoczy na czerwonym....
- krawężniki na środku jezdni, aby nie daj panie B. ktoś się ważył wyprzedzić lub ominąć
- ograniczenia prędkości, które nic nie wnoszą a jedynie rozpierdzielają jakąś dotychczasową logikę
- najszerszy i najdłuższy przystanek autobusowy w powiecie i województwie, przy którym nie można parkować (po kiego licha te ograniczenia?????)
- najszybsza górka zjazdowa, gdzie 100km/h nie jest niczym obcym

Na tak niewielkim obszarze tyle śmiesznotek ciekawostek organizacyjnych - straszno i ni cholery śmieszno. To kto za to odpowiada? Jakiż to śmiały referent przeforsował te cuda???? A może KIEROWNIK jakiegoś referatu - ot odważny pan, odważny
-1

Guest

Co jeden to mądrzejszy. Zacznijmy od tego że dzięki tym powstałym światłom jeżdżą tam kierowcy coraz to szybciej a dlaczego? Żeby zdążyć na zielonym przejechać!!! Każdy przyspiesza nawet ja!! potem pomówmy o tym czymś żółtym na środku drogi... jedziemy a za nami jedzie karetka... gdzie zjechać? Ja nigdzie nie będę po krawężnikach jeździć!!! Fajnie fajnie mamy coś nowego w Barlinku :)
+2

kingur2

Ciekawi mnie jak to będzie jak jakieś auto rozkraczy się na wspomnianym zakręcie i trzeba będzie je ominąć? Co przyjedzie policja i zdemonuje żółte "krawężniki" ?
-2

Guest

Barlinek miejsce, w którym panuje bałagan i nieporządek. Brak spójnej, skoordynowanej polityki przestrzennej władz samorządowych. Chaos i brud prawie wszędzie. Sam szczyt lokalnej grupy trzymającej władzę nie ma pomysłu na przestrzeń miejską. Barlinek jest na równi pochyłej. Najgorsze jest to, że dzięki tym idiotycznym działaniom samorządu jakość życia ludzi się znacznie pogorszy! Pozdrawiam

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież