Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

03 października kobiety w całej Polsce i nie tylko, wyszły masowo na ulice aby walczyć o swoje prawa. „Czarny wtorek” bo taką nazwę nosiła manifestacja zorganizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, odbył się w siedemdziesięciu polskich miastach i ośmiu za granicą.

Dokładnie rok temu miał miejsce pierwszy protest, podczas którego kobiety wyszły na ulice w proteście przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. W rocznicę tego marszu, kobiety postanowiły głośno powiedzieć, że „nie składają parasolek” i nadal będą walczyły o swoje prawa, które nadal są łamane. Podczas manifestacji, mówiono o m.in. zakazie dostępu do antykoncepcji awaryjnej i braku refundacji zabiegów in vitro.

REKLAMA

W Barlinku protest odbył się na Rynku Miejskim a zgromadzone panie, wspierane były przez kilku mężczyzn. Podczas godzinnego spotkania zbierano podpisy pod projektem ustawy „Ratujmy kobiety”, która obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca dwunastego tygodnia, wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji oraz przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty. Ustawa ta również reguluje stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy ginekologów. Jak podkreślają panie biorące udział w „Czarnym wtorku”, protest nie jest inicjatywą żadnej z partii a stoją za nim kobiety, które walczą o swoją godność.

monikary

 

Komentarze

+1

Marceli

ira.s - nie dyskutuj, nie morduj, nie usuwaj, nie zachodź, przestrzegaj zasad moralnych którym jesteś wierny - nie obrażaj i nie skracaj tych co mają inne poglądy niż ty. Jeżeli kiedykolwiek zdarzy ci się, że zrozumiesz co to wolność wyboru, wolność decyzji i potrafisz to zrozumieć i uszanować emocje innych - możemy wrócić do każdej polemiki. Na razie jesteś zero-jedynkowy i nie ma u ciebie miejsca na tragedię człowieka, który musi podjąć decyzję. Decyzję, bez "zbrodniczego terroru", "kryminogennego bestialstwa"...

ira.s

No faktycznie ws. holocaustu aborcyjnego nic innego Ci Marceli nie pozostaje jak tylko udawanie głupa, skoro gdy tylko rzuci Ci się w twarz z czym się realnie ten zbrodniczy terror wiąże ---> https://www.youtube.com/watch?v=lvdYoGKYXGY - to pozostaje Ci już tylko zgrywanie Totalnego Ignoranta, bo z faktami się nie dyskutuje.

ira.s

Jeżeli dla Ciebie Marceli propagowanie takiego kryminogennego bestialstwa jest "odwagą" ---> https://www.youtube.com/watch?v=10nryBtML_Q - to odstaw Ty już chłopie dla własnego dobra te wszystkie używki, które Ci taką sieczkę z mózgu zrobiły.
-1

ira.s

Hitler i Stalin byliby z nich dumni, bo nawet tym zbrodniarzom wojennym się aż taka 50 milionowa co roku eksterminacja (jaka obecnie ma miejsce w przypadku ludobójczej aborcji) nie śniła.

No ale trudno się tym wszystkim FemiNazistkom dziwić, jak wysokodochodowy przemysł aborcyjny swoim agitatorom od mordowania dzieci w łonach matek ochoczo za ich propagandowe usługi płaci (także muszą się one uwijać w tym ogłupianiu Polaków jak w ukropie, skoro do ich zdemoralizowanych szeregów nikt przy zdrowych zmysłach nie chce przystać).
-10

Marceli

Cytuję Guest:
Do marcel. Decydować o swoim losie , sobie......

No nie wiem co mam powiedzieć - Guest NR 26 - zarejestruj się, obierz jakieś imię, abym mógł wiedzieć z kim rozmawiam. Bo za chwię pojawi się Twój komentarz pod numerem 33 albo i 55 a ja stracę wątek i mi się popierdzieli, kogo mam op...lic.
Masz bardzo radykalne poglądy, które nie odnoszą się do meritum a jedynie przedstawiają populistyczną papkę, do strawienia Tobie podobnym myslicielom.
-4

Marceli

Cytuję zbyniu965:
Marceli dużo prawisz,a......
a ja mam wrażenie, że pomimo odczytanego mego tekstu, nie zrozumiałeś jego przesłania. I niech tak pozostanie
+5

Guest

Guest 26 trafiłeś w sedno, termin "usunięcie ciąży" powinien zostać zamieniony na zabicie płodu. Usunąć to można ząb u dentysty, albo znamię u dermatologa a nie żywą istotę. Wg tych pań w czerni prawo do zabicia poczętego dziecka mają już mieć 15-latki!!! Masakra!
+1

zbyniu965

Marceli dużo prawisz,a nie rozumiesz co czytasz,miejsce wszystkich w demokratycznym kraju jest przy urnie,a nie na ulicy i tych bab też.A o oborze to sam napisałeś.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież