Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W lipcu br. Gmina Barlinek złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Odtworzenie walorów historycznych średniowiecznych murów obronnych w Barlinku”. Projekt uzyskał 85% dofinansowania tj. 1.235.900 zł. Całkowita wartość zadania to 1.455.000 zł, a udział gminy 219.100 zł. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to IV. kwartał 2018 r.

Prace konserwatorskie będą polegały na przemurowaniach zniszczonych, wypaczonych powierzchni muru, intensywnym wzmocnieniu osłabionych partii muru, wypełnieniu wszelkich szczelin i pustek oraz skutecznej dezynfekcji mikrobiologicznej. Tak zwane prace drugorzędne będą dotyczyły oczyszczenia powierzchni muru, rekonstrukcji brakujących partii oraz kompleksowego zabezpieczenia przeciw wilgoci.

REKLAMA

Zbudowana zostanie również wiata widokowa nad fundamentami wieży przy Barlineckim Ośrodku Kultury (wizualizacja poniżej).

Wzdłuż murów zaplanowano wytyczenie szlaku turystycznego, który będzie przebiegał istniejącymi już ciągami komunikacyjnymi oraz zamontowanie 10. tablic informacyjnych. Na Rynku Miejskim stanie makieta przedstawiająca zabytki Barlinka. Będzie ona również dostosowana dla osób niewidomych i niedowidzących.

UM Barlinek

barlinek

barlinek

barlinek

 

Komentarze

-3

Marceli

Cytuję Guest:
[quote name="Dobrze że dodałeś przymiotnik "strasznie" .W przeciwnym wypadku twój wpis nie miałby sensu.Proponuję ci więcej słońca a nastrój będziesz miał lepszy.

eeeee, kulturalny cenzor stylu i treści. Lubię tak, lubię
+1

Guest

Cytuję Marceli:
ta wiatka na BOK strasznie mi się podoba. Będzie można popatrzeć na gospodarski porządek na działkach poniżej i popodziwiać dachy Koziej.Wspaniale, kolejna atrakcja

Dobrze że dodałeś przymiotnik "strasznie" .W przeciwnym wypadku twój wpis nie miałby sensu.Proponuję ci więcej słońca a nastrój będziesz miał lepszy.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Dlaczego w tym projekcie pod wiatą nie ma przeźroczystej podłogi, żeby te fundamenty pokazać? To nic wielkiego, a jak działa na wyobraźnię! Są specjalne materiały na takie okoliczności.


Będzie szyba, przez którą będzie można zobaczyć fundamenty dawnej wieży.
+5

Guest

Dlaczego w tym projekcie pod wiatą nie ma przeźroczystej podłogi, żeby te fundamenty pokazać? To nic wielkiego, a jak działa na wyobraźnię! Są specjalne materiały na takie okoliczności.
+13

Guest

wiata widokowa? owszem mam nadzieje że ogólnie dostępna, bo chyba z restauracją Bok
i salą konferencyjną tak nie jest:(takie mam wrażenie, mam nadzieje i myślę że nie będzie służyć tylko celom reprezentacyjnym i do biesiad naszych Włodarzy za pieniądze podatników:( ogólnie pomysł bardzo pozytywnie odbieram:)
+6

Guest

Mury zgoda jak najbardziej to zabytek ,ale wiata to już przesada !!! Ja rozumiem projekt kasa itd ..ale co będę podglądać panienki w bloku na Górnej
+8

Guest

#3 Guest w tekście wyraźnie jest napisane, że to nie BOK tylko Urząd Miejski. Czemu projekt pozbawiony sensu? Kurcze jak coś fajnego w naszym mieście się robi to od razu ban. W BOKu podczas jego rozbudowy odkryto przecież jedyną czatownię dawnych fortyfikacji. Warto zachować ten walor historyczny poprzez wybudowanie tej wieży widokowej. Co w tym złego?
+5

Guest

Niech BOK weźmie się za organizowanie kultury w mieście, a nie za wyciąganie dłoni po dofinansowania na nic nie wnoszące, pozbawione sensu projekty.
+27

Marceli

ta wiatka na BOK strasznie mi się podoba. Będzie można popatrzeć na gospodarski porządek na działkach poniżej i popodziwiać dachy Koziej. Wspaniale, kolejna atrakcja

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież