pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Gdy tylko przychodzi ciepła wiosna a za nią lato, notorycznie powraca temat bezpieczeństwa w Parku im. Emanuela Laskera, zwanego potocznie Parkiem Deltą. Nie od dziś wiadomo, że jest to miejsce spotkań młodzieży ale i nie tylko, która głośno się zachowuje i spożywa w tym miejscu alkohol.

Jednak niestety do tego alkoholu, często dochodzi agresja i dewastacja parku. Na przestrzeni lat, kilkukrotnie odbywały się spotkania z byłą już dziś komendant myśliborskiej policji, na których to właściciel hotelu zlokalizowanego przy parku, prosił o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Goście hotelowi byli niejednokrotnie zaczepiani, często w wulgarny sposób, przez osoby przesiadujące w tamtym miejscu na ławeczkach. Jednak jak widać, do dnia dzisiejszego nie udało się znaleźć sposobu, aby temu zaradzić. Sterty śmieci, opakowania po chipsach, butelki po wódce czy puszki po piwie, to stały widok po weekendzie.

REKLAMA

Na początku kwietnia tego roku, na jednym z serwisów społecznościowych, masowo udostępniany był filmik, na którym ok. dwudziestu niepełnoletnich zapewne młodych ludzi, bije się. Ktoś zadzwonił na policję, jednak gdy tylko na horyzoncie pojawił się policyjny radiowóz, w parku nie było już nikogo. 13 kwietnia, nieznany sprawca dokonał podpalenia wierzby tuż za mostkiem. Teraz, 14 kwietnia, sprawcy wykazali się wyjątkową bezczelnością. Kompletnie zniszczone zostały kamery. Czy działały w chwili dewastacji? Jak nie raz zapewniała policja, obrazu nikt na bieżąco nie śledzi, jednak jest on stale zapisywany. To tylko trzy przykłady z tego miesiąca. Co będzie dalej?

Czy mieszkańcy Barlinka czują się bezpieczni a co za tym idzie licznie przyjeżdżający do naszego miasta turyści? Według danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji, jako mieszkańcy zachodniopomorskiego czujemy się w miarę bezpiecznie. Na pytanie - Czy czuje się Pan/i bezpiecznie spacerując w swojej okolicy po zmroku? (W pytaniu wykorzystano skalę: bardzo niebezpiecznie, raczej niebezpiecznie, raczej bezpiecznie, bardzo bezpiecznie; w analizie wzięto także pod uwagę odpowiedzi "trudno powiedzieć".) aż 79,21 % ankietowanych czuje się bezpiecznie. 74,37 % ankietowanych dobrze ocenia pracę policji, natomiast 74,59 % ocenia prawidłowo skuteczność ich działań.

barlinek
Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Barlinek (jpg)

Taka ankieta powinna zostać przeprowadzona w Gminie Barlinek, ze wskazaniem miejsc, po których mieszkańcy miasta boją się spacerować po zmroku. W naszej Gminie notuje się najwięcej kradzieży a za nimi kradzieży z włamaniem, kierowaniem pojazdami mechanicznymi po spożyciu alkoholu, posiadaniem środków odurzających lub substancji psychotropowych. Dalej są uszkodzenia rzeczy, udzielanie innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, bójki, uszczerbek na zdrowiu, rozboje, wymuszenia i przestępstwa na tle seksualnym.

Zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie sami możemy nanosić miejsca, w których m.in. spożywa się alkohol w miejscach publicznych. Zgłoszenia te są weryfikowane i brane pod uwagę podczas policyjnych patroli. Czy w okresie wakacyjnym będzie tych patroli więcej? Czas pokaże. Czy według Państwa takie „chwilowe” wzmacnianie barlineckich służb mundurowych siłami z zewnątrz, przynosi jakikolwiek skutek?

monikary

  

Komentarze  

+7 # Guest 2018-04-18 06:39
Zniszczono monitoring bo nie było monitoringu proponuje z budżetu miasta wziąć kolejne pieniążki i zrobić monitoring by chronić monitoring przed wandalami ...ale ja to jestem mądry prawda...chyba będę kandydować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # zbyniu965 2018-04-17 05:06
Marceli twój przekaz w poprzednim wpisie był bardzo jasny"blondynka i powrót przeszłości"nie widzę tu żadnej aluzji tylko tęsknotę za czasami kiedy to zomowcy z długimi pałami panoszyli się wszędzie,na szczęście mamy to za sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2018-04-16 11:50
Zniszczono kamerę, nie monitoring. Monitoring, jak sama nazwa wskazuje, służy do monitorowania, kontrolowania, jak i utrwalania określonego terenu i zachowań. Po raz kolejny napiszę: monitoringu w tym mieście nie ma!!!
"Obrazu nikt nie śledzi, lecz jest on zapisywany". W myśl tego: pijany/nadany czołowy przedstawiciel barlineckiej młodzieży podchodzi do urządzenia w celu zniszczenia go. Sprzęt zostaje zniszczony, sprawca się oddala. Ale chwila! Pamiętajmy, że obraz jest zapisywany! W związku z tym, mimo zniszczenia kamery, nagranie powinno utrwalić wizerunek sprawcy!
Oczywiście byłoby tak, gdyby gmina (nie policja, jest to monitoring gminy!) w przetargu nie wybrała najtańszej(!) oferty. Te kamery nie działały i nie są w stanie działać tak, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Burmistrz twierdzi, że obraz jest nagrywany? Proponuje, aby okazał sprawozdanie z funkcjonalności i działania monitoringu - tak, by udowodnił, że to jakoś działa (skoro działa) i nagrywa! Przykre jest to, że w nienajbiedniejszej gminie znajdują sie pieniadze na wszystko, a nie na cos tak podstawowego, jak sensowny monitoring. Wiele z kamer nie działa, a działające (niestety) ale obrazu nie nagrywaja!!!
Burmistrz -przyzwyczajony już, o sile pustych obietnic i zdawkowych odpowiedzi, które zadowolą "ciemny elektorat" najzwyczajniej ściemnia. Robiąc to w sposób wyjatkowo bezczelny, a ludzi, którzy od wewnatrz wiedza, jak to wyglada, po prostu krew zalewa!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-04-16 11:31
Do tuni czy na posiadaniu sklepu świat sie kończy. Przebranżowić sie lub zatrudnic u kogoś i na kredyt będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2018-04-16 06:18
Pan Burmistrz na pewno rozwiąże ten palący problem.Za to mu płacimy i to nie mało.Do działania kochana władzo.Zamiast stawiania pomników pogankom to może dobry monitoring w mieście.Ludzie będą czuli się bezpiecznie bo od kilku lat jest coraz gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Marceli 2018-04-16 06:18
Cytuję zbyniu965:
Marceli tak tęskno ci do słusznie minionych czasów?Pałować pałować i jeszcze raz pałować czy to twoje motto?

nie, nie kupujesz aluzji, więc w drodze wyjątku wytłumaczę - konsekwencja, konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja. Co to oznacza, poszukaj w u wujka Google.
Dzisiaj mamy bezpłciowość pospolitą, trochę chcemy, trochę się boimy, trochę wychowujemy, po trosze martwimy i jesteśmy trochę bezradni, gdy nasza bezradność nas przerasta. Łapiemy się na tym, że zamordyzm jest czymś upragnionym ale niechcianym, że nasze maluszki wszystko mogą ale nic nie muszą, że elementy władzy są i niech sobie będą, pasywne, byle jakie, chwilowe....
Czyli Zbyniu drogi - konsekwencja, konsekwencja... a czy ma postać "blondynki" czy innej rudej...sam wybierz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # zbyniu965 2018-04-16 05:40
Marceli tak tęskno ci do słusznie minionych czasów?Pałować pałować i jeszcze raz pałować czy to twoje motto?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # tunia 2018-04-15 23:05
Cytuję Guest:
Wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po 22:00.Kto sie porządnie nie zaopatrzy ten nie pije i grzecznie lulu idzie.

Kiepski pomysł biorąc pod uwagę fakt, że upadną wtedy wszystkie sklepy monopolowe. Dla ich właścicieli to jest często jedyne źródło dochodu całej rodziny, mogą oni mieć pobrane kredyty, których raty są możliwe do spłaty tylko przy udziale dochodów z monopolowego. Nie bądźmy samolubni. Może warto wypracować rozwiązanie problemu bez krzywdy i tragedii życiowej innych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-04-15 20:51
Wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po 22:00.Kto sie porządnie nie zaopatrzy ten nie pije i grzecznie lulu idzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2018-04-15 20:49
Nalot zrobić mandatów nawypisywać, a walczących na wytrzeźwiałkę zawieść raz drugi zapłaci odechce mu sie chlania i wojowanie. Proste wyjście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-04-15 20:41
Ale *** zostawili po sobie. Teraz wiosna lato dopiero bedzie sie działo radiowozów po zmroku nie widać. Policja boi sie tam wchodzić a powinni solić mandatami bo bezkarni *** sie czują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # smax 2018-04-15 19:23
W takim przypadku trzeba wydać kolejną koncesję na alkohol.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Marceli 2018-04-15 19:06
biedne dzieci, znowu się ich czepiają, wszak gdzieś trzeba się wyszumieć, napić, popalić. Pierdoły się czepiają, jakby sami młodymi nie byli.
Byli, a jakże, a policja (a wcześniej milicja) pały miała, długie i giętkie, "blondynkami" zwanymi, 0,9m (o ile starcza pamięć nie zawodzi) i potrafili ich użyć. Skutecznie.
Dzisiaj trzeba apelować, nawracać, informować, uświadamiać.... czyli coś, co niegdyś "blondynka" załatwiała szybko i sprawnie. Chcę powrotu przeszłości...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież