pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W artykule "Co ze strażakami ochotnikami?", poruszyliśmy temat działalności w gminie Ochotniczej Straży Pożarnej. Materiał wywołał wielki oddźwięk w komentarzach pod nim. Dodajmy tylko, że o nagłośnienie poruszanego w artykule tematu poprosiła część strażaków ochotników. W związku z licznymi wątpliwościami zwróciliśmy się do burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, o odpowiedź na kilka pytań.

1. Czy władze Barlinka zabiegają o powołanie w Barlinku posterunku zawodowej straży pożarnej? Co przemawia za takim działaniem?
- Jednym z zadań ustawowo przypisanych gminie jest ochrona przeciwpożarowa. Wypełniając ten obowiązek w przeszłości zabiegano o utworzenie w naszym mieście państwowej straży pożarnej. Jednak do tej pory nie udawało się trafić na przychylność osób decyzyjnych. Prowadziłem rozmowy z komendantami wojewódzkimi i powiatowymi PSP, a efektem tych rozmów jest zrozumienie naszych argumentów i potrzeba zabezpieczenia przeciwpożarowego naszej gminy. Stąd wystąpiłem z pismem do komendanta powiatowego PSP o podjęcie działań mających na celu utworzenie w Barlinku posterunku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) funkcjonującego w strukturach komendy powiatowej PSP w Myśliborzu.

Uzasadniając potrzebę utworzenia państwowej straży pożarnej w Barlinku wskazałem, że Barlinek jest najludniejszym oraz najbardziej uprzemysłowionym miastem powiatu myśliborskiego. Na terenie miasta oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje wiele zakładów przemysłowych. W mieście zlokalizowana jest również rozlewnia gazu płynnego „Gaspol”. W Barlinku funkcjonuje Szpital Barlinek Sp. z o.o., który świadczy usługi zdrowotne m.in. mieszkańcom powiatu: myśliborskiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, gorzowskiego oraz strzelecko-drezdeneckiego. W mieście zlokalizowane są liczne hotele, ośrodki wypoczynkowe i gospodarstwa agroturystyczne, które przyciągają wielu turystów. W Barlinku krzyżują się dwie drogi wojewódzkie 151 i 156. W ciągu doby przez centrum Barlinka przejeżdża ok. 10-12 tys. pojazdów (ciężarowych i osobowych). W ostatnim czasie odnotowano wiele wypadków z udziałem pojazdów i pieszych, w tym wypadki śmiertelne. Miasto oddalone jest od jednostki ratowniczo-gaśniczej w Myśliborzu o 30 km, odległość od innych jednostek Państwowej Straży Pożarnej wynosi odpowiednio od JRG Choszczno - 29 km, JRG Strzelce Krajeńskie - 26 km (woj. lubuskie), JRG 2 Gorzów Wielkopolski - 32 km (woj. lubuskie). W ostatnich latach odnotowywano prawie 300 zdarzeń rocznie, w których brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Wiele z tych zdarzeń dotyczyło pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który w Barlinku funkcjonuje w strukturach Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

REKLAMA

2. W razie pozytywnej decyzji, gdzie zostanie posterunek zlokalizowany?
- Ostateczną decyzję o utworzeniu posterunku podejmie komendant główny PSP przy akceptacji ministra spraw wewnętrznych i administracji. W przypadku pozytywnej decyzji będą musiały być spełnione warunki wynikające z przepisów dla tego typu jednostek. W Barlinku funkcjonuje Gminne Centrum Ratownictwa, gdzie swoją siedzibę ma OSP Barlinek i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Jeżeli warunki pozwolą to na pewno na początku sąsiedztwo nie będzie przeszkadzało, a docelowo musimy pomyśleć o samodzielnej lokalizacji posterunku JRG.

3. Jeżeli w pomieszczeniach, gdzie obecnie funkcjonuje OSP, gdzie funkcjonować będą strażacy ochotnicy?
- Plany utworzenia posterunku nie mają wpływu na lokalizację siedziby OSP Barlinek. Aczkolwiek zmienią się uwarunkowania działania druhów strażaków. W gminie działają trzy OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym: Barlinek, Mostkowo i Rychnów. Strażacy bardzo aktywnie uczestniczą w akcjach i szkoleniach niosąc pomoc potrzebującym. Działaniami strażaków kieruje komenda powiatowa PSP w Myśliborzu. Koszty zabezpieczenia przeciwpożarowego pokrywane są z budżetu naszej gminy. W latach 2015 – 2018 wydatkowanych będzie ponad 1.600.000 zł, z czego na wydatki bieżące (m.in. utrzymanie strażnic, naprawa i konserwacja sprzętu, ubezpieczenia, zakup paliwa i energii) przypada ponad 1.200.000 zł, na zakupy sprzętu i przebudowę strażnicy w Mostkowie prawie 400.000 zł oraz na wypłatę ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i szkoleniach strażaków ochotników ponad 152.000 zł. Od grudnia 2017 r. nastąpił wzrost ekwiwalentu za udział w akcjach 20 zł za godzinę, a za udział w szkoleniach 10 zł za godzinę, który był nie zmieniany od 2008 r.

4. Czy w przypadku powstania posterunku straży zawodowej, rozważana jest możliwość likwidacji w Barlinku OSP?
- Utworzenie posterunku JRG w Barlinku nie ma wpływu na funkcjonowanie OSP Barlinek, które jest stowarzyszeniem i członkowie stowarzyszenia podejmują autonomiczne decyzje. Dobra współpraca strażaków zawodowych z ochotnikami jest idealnym rozwiązaniem ochrony przeciwpożarowej. I trzeba pracować cały czas nad tym, aby ta współpraca była jak najlepsza. Władze gminne zawsze wspierały jednostki OSP i nic nie zmieni się w przyszłości.

js

Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku tak jak i innych jednostek na terenie całej Gminy, jest niezwykle ważna. Na koniec dodajmy tylko, że ochotnicy z Barlinka biorą udział nie tylko w akcjach gaśniczych i przy bezpośrednim ratowaniu poszkodowanych w wypadkach, ale również zwalczają skutki załamania pogody, odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach, uczestniczą w świętach kościelnych i miejskich, pomagają Policji i Zespołom Ratownictwa Medycznego a także zabezpieczają imprezy masowe i sportowe w Gminie Barlinek.

 Podobnie jak w poprzednim artykule wstrzymujemy dalszą publikację komentarzy.

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

-5 # Guest 2018-06-18 20:28
Cytuję Guest:
No i Osp Barlinek nie będzie potrzebny no chyba, że na zabezpieczenie jak jrg będzie miało wyjazd. Także utnie im się i bardzo dobrze. *** W końcu będzie straż z prawdziwego zdarzenia A nie tylko na pokaz. Brawo

Ile lat OSP Barlinek pomaga, ratuje, wspiera? Bezinteresownie, ochotniczo i narażeniem życia i poświeceniem własnego czasu...a ktoś pisze że im się coś utnie? że bardzo dobrze? że są na pokaz? Ludzie! opamiętajcie się i proście o wybaczenie. Ile w was zawiści i małości, obyście nigdy nie musieli czekać na pomoc strażaków, nie mniej jednak tylko wtedy zrozumielibyście jak są ważni i potrzebni, i pełni poświęcenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2018-06-14 10:12
czemu ochotnicy tak się opierają tej zawodowej straży w Barlinku boją się że nie będą wzywani już na akcje skończy się 200 akcji tylko o to im chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Ewa 2018-06-14 08:25
Cytuję Guest:
Cytuję Ewa:
Cytuję Guest:
Mieszkańcy Barlinka- posterunek PSP - wyjazd 4 osób do 1minuty, przeszkoleni w ratownictwie medycznym, częsty brak karetki na terenie miasta, osp Barlinek - jeżeli ktoś nie jest w pracy może wyjedzie zastęp, jeżeli powstanie posterunek PSP musi mieć limit wyposażenia, może doczekamy się podnośnika, osp Barlinek jeżeli będzie chciało pomóc - dzięki - jeżeli odmówi wyjazdu - pomogą inne jednostki, ludzie pamiętajcie najważniejszy jest czas dojazdu, a tego osp Barlinek Wam nie zapewni jak psp z czasem dojazdu, a tak dla wiadomości wszystkim, kto chce rozwiązać osp Barlinek - nikt - chyba, że na walnym zgromadzeniu osp Barlinek podejmie uchwałę o rozwiązaniu. Macie szanowni mieszkańcy jedyną okazję na uzyskanie czegoś dobrego w bezpieczeństwie swojego miasta i gminy.

Nigdy sie nie zdarzylo zeby mieszkancy czekali 20 minut na pomoc. Brak karetki na terenie gminy owszem, ilez to razy OSP pomogli. piszesz ze PSP dojezdza w minute,,, ostatnio mialam okazje widziec ich prace . W minute na pewno nie byli..... Czemu tak chcesz zaszkodzic, jakie z tego masz korzysci?????



A Ty jakie masz korzyści skoro tak ich bronisz? Psp to zawodowcy więc nie ma co z nimi porównywać osp. A widziałaś może kiedyś jak działa osp Barlinek? Ich działania też dają wiele do życzenia. Więc nie ma sensu ich bronić

A Ty czemu tak bronisz PSP???????? i tu sie mylisz wiele razy widzialam prace OSP, nie mam im nic do zarzucenia , a wręcz podziw. Jestem mieszkanka Barlinka, więc duzo widzę i dużo słysze. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-06-14 07:47
Cytuję Ewa:
Cytuję Guest:
Mieszkańcy Barlinka- posterunek PSP - wyjazd 4 osób do 1minuty, przeszkoleni w ratownictwie medycznym, częsty brak karetki na terenie miasta, osp Barlinek - jeżeli ktoś nie jest w pracy może wyjedzie zastęp, jeżeli powstanie posterunek PSP musi mieć limit wyposażenia, może doczekamy się podnośnika, osp Barlinek jeżeli będzie chciało pomóc - dzięki - jeżeli odmówi wyjazdu - pomogą inne jednostki, ludzie pamiętajcie najważniejszy jest czas dojazdu, a tego osp Barlinek Wam nie zapewni jak psp z czasem dojazdu, a tak dla wiadomości wszystkim, kto chce rozwiązać osp Barlinek - nikt - chyba, że na walnym zgromadzeniu osp Barlinek podejmie uchwałę o rozwiązaniu. Macie szanowni mieszkańcy jedyną okazję na uzyskanie czegoś dobrego w bezpieczeństwie swojego miasta i gminy.

Nigdy sie nie zdarzylo zeby mieszkancy czekali 20 minut na pomoc. Brak karetki na terenie gminy owszem, ilez to razy OSP pomogli. piszesz ze PSP dojezdza w minute,,, ostatnio mialam okazje widziec ich prace . W minute na pewno nie byli..... Czemu tak chcesz zaszkodzic, jakie z tego masz korzysci?????



A Ty jakie masz korzyści skoro tak ich bronisz? Psp to zawodowcy więc nie ma co z nimi porównywać osp. A widziałaś może kiedyś jak działa osp Barlinek? Ich działania też dają wiele do życzenia. Więc nie ma sensu ich bronić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Ewa 2018-06-14 07:26
Cytuję Guest:
Mieszkańcy Barlinka- posterunek PSP - wyjazd 4 osób do 1minuty, przeszkoleni w ratownictwie medycznym, częsty brak karetki na terenie miasta, osp Barlinek - jeżeli ktoś nie jest w pracy może wyjedzie zastęp, jeżeli powstanie posterunek PSP musi mieć limit wyposażenia, może doczekamy się podnośnika, osp Barlinek jeżeli będzie chciało pomóc - dzięki - jeżeli odmówi wyjazdu - pomogą inne jednostki, ludzie pamiętajcie najważniejszy jest czas dojazdu, a tego osp Barlinek Wam nie zapewni jak psp z czasem dojazdu, a tak dla wiadomości wszystkim, kto chce rozwiązać osp Barlinek - nikt - chyba, że na walnym zgromadzeniu osp Barlinek podejmie uchwałę o rozwiązaniu. Macie szanowni mieszkańcy jedyną okazję na uzyskanie czegoś dobrego w bezpieczeństwie swojego miasta i gminy.

Nigdy sie nie zdarzylo zeby mieszkancy czekali 20 minut na pomoc. Brak karetki na terenie gminy owszem, ilez to razy OSP pomogli. piszesz ze PSP dojezdza w minute,,, ostatnio mialam okazje widziec ich prace . W minute na pewno nie byli..... Czemu tak chcesz zaszkodzic, jakie z tego masz korzysci?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-06-14 07:15
Cytuję Guest:
TV POLSAT i TV-REGIONALNA juz temat podjeli niech cała POLSKA zobaczy że próbuje się zamknąć jednostkę która bardzo dobrze funkcjonuje i jest wyposażona lepie niż psp

A kiedy będzie dokument lub artykul
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-06-14 06:57
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wreszcie skończyły się dobre czasy dla osp Barlinek

komu tak naprawde zalezy zeby osp barlinek zlikwidowac panu burmistrzowi czy komus z psp

ktos dostał pstrzyczka w nosa czyli *** i teraz próbuje się odegrać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-06-14 06:33
TV POLSAT i TV-REGIONALNA juz temat podjeli niech cała POLSKA zobaczy że próbuje się zamknąć jednostkę która bardzo dobrze funkcjonuje i jest wyposażona lepie niż psp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-06-14 06:19
Cytuję Guest:
Wreszcie skończyły się dobre czasy dla osp Barlinek

komu tak naprawde zalezy zeby osp barlinek zlikwidowac panu burmistrzowi czy komus z psp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-06-14 05:40
Wreszcie skończyły się dobre czasy dla osp Barlinek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-06-14 05:33
Cytuję Guest:
Mieszkańcy Barlinka- posterunek PSP - wyjazd 4 osób do 1minuty, przeszkoleni w ratownictwie medycznym, częsty brak karetki na terenie miasta, osp Barlinek - jeżeli ktoś nie jest w pracy może wyjedzie zastęp, jeżeli powstanie posterunek PSP musi mieć limit wyposażenia, może doczekamy się podnośnika, osp Barlinek jeżeli będzie chciało pomóc - dzięki - jeżeli odmówi wyjazdu - pomogą inne jednostki, ludzie pamiętajcie najważniejszy jest czas dojazdu, a tego osp Barlinek Wam nie zapewni jak psp z czasem dojazdu, a tak dla wiadomości wszystkim, kto chce rozwiązać osp Barlinek - nikt - chyba, że na walnym zgromadzeniu osp Barlinek podejmie uchwałę o rozwiązaniu. Macie szanowni mieszkańcy jedyną okazję na uzyskanie czegoś dobrego w bezpieczeństwie swojego miasta i gminy.

A dlaczego 4 osoby? A nie 7 jak w Myśliborzu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-06-13 19:51
300 wyjazdów w osp to wielkie doswiadzczenie ale i poswiecenie dla innych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-06-13 19:48
Mieszkańcy Barlinka- posterunek PSP - wyjazd 4 osób do 1minuty, przeszkoleni w ratownictwie medycznym, częsty brak karetki na terenie miasta, osp Barlinek - jeżeli ktoś nie jest w pracy może wyjedzie zastęp, jeżeli powstanie posterunek PSP musi mieć limit wyposażenia, może doczekamy się podnośnika, osp Barlinek jeżeli będzie chciało pomóc - dzięki - jeżeli odmówi wyjazdu - pomogą inne jednostki, ludzie pamiętajcie najważniejszy jest czas dojazdu, a tego osp Barlinek Wam nie zapewni jak psp z czasem dojazdu, a tak dla wiadomości wszystkim, kto chce rozwiązać osp Barlinek - nikt - chyba, że na walnym zgromadzeniu osp Barlinek podejmie uchwałę o rozwiązaniu. Macie szanowni mieszkańcy jedyną okazję na uzyskanie czegoś dobrego w bezpieczeństwie swojego miasta i gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-06-13 19:48
Cytuję Guest:
wszytko idzie w jak najlepszym kierunku wreszcie Barlinek będzie miał straż z prawdziwego zdarzenia czy JRG Barlinek dumnie nie brzmi

powiem tak ta nie prawdziwa osp-barlinek w tam tym roku wyjechała prawie 300-razy ile zyć ludzkich uratowała
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2018-06-13 19:44
Powołanie posterunku jrg w barlinku bedzie miało wielki wpływ na funkcjonowanie osp.Ponieważ osp jak straz przestanie istniec bedzie tylko funkcjonować jako stowarzwszenie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-06-13 19:36
Ludzie zrozumcie jedno: będzie posterunek PSP czas wyjazdu w dzień 1 minuta, 4 osoby na pierwszy rzut - tak się jeździ w całej Polsce, OSP Barlinek- jeżeli są w remizie owszem wyjadą szybko, 99% wyjazdów OSP Barlinek to około 20 minut, w dobrych porywach wiatru, raz jedno NIKT NIE CHCE LIKWIDOWĆ OSP BARLINEK, OSP jest stowarzyszeniem, jeżeli nie rozwiąże się samo to nikt tego nie zrobi, przy innej obsadzie osobowej, kiedyś dawno temu nie było problemu:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-06-13 19:26
4 osoby ale dostępne od zaraz, najważniejsze zgasić w zarodku, w przypadku czegoś "większego" zmniejszyć rozmiar zdarzenia do momentu dojazdu PSP lub np. OSP Mostkowo, OSP Rychnów, które są najbliżej Barlinka, jeżeli OSP Barlinek "wyrazi chęć wyjazdu i pomoc" będziemy wdzięczni:-) Pan Burmistrz wie o co chodzi:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-06-13 13:50
Cytuję Ewa:
Cytuję Guest:
wszytko idzie w jak najlepszym kierunku wreszcie Barlinek będzie miał straż z prawdziwego zdarzenia czy JRG Barlinek dumnie nie brzmi
nie dlugo nad bezpieczenstwem będą czuwać az 4 osoby. Bardzo duzo na tyle mieszkanców, p.s w sumie to 2 osoby bo cała załoga to kierowca dowódca i dwoch zawodowych strazakow... Hmn...będzie się działo,,

Lepiej czterech zawodowych niż dwóch z OSP jadących do zdarzenia w tym kierowca i ratownik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Ewa 2018-06-13 12:59
Cytuję Guest:
wszytko idzie w jak najlepszym kierunku wreszcie Barlinek będzie miał straż z prawdziwego zdarzenia czy JRG Barlinek dumnie nie brzmi
nie dlugo nad bezpieczenstwem będą czuwać az 4 osoby. Bardzo duzo na tyle mieszkanców, p.s w sumie to 2 osoby bo cała załoga to kierowca dowódca i dwoch zawodowych strazakow... Hmn...będzie się działo,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-06-13 09:06
wszytko idzie w jak najlepszym kierunku wreszcie Barlinek będzie miał straż z prawdziwego zdarzenia czy JRG Barlinek dumnie nie brzmi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-06-13 07:03
drodzy mieszkańcy gminy i okolic mieliśmy komisariat mamy posterunek jest dobrze,był punkt krwiodawstwa codziennie .teraz mamy autobus na rynku i jest bardzo dobrze!!! mamy osp (ile osób? ale z15 na pewno,nie znam ilu tych zuchów jest) , zrobią posterunek psp jak to pisało 4 osobowy????? !!!!!! no to teraz bedzie naprawdę ,,superrrrr'' ukłony tym za to że coś się dobrego robi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-06-13 06:20
Cytuję Guest:
Najlepiej by było przenieść Zawodową Straż Pożarną z Myśliborza do Barlinka.Dlaczego jednostka zawodowej straży pożarnej jest w Dębnie w Barlinku nie ma tylko jest ochotnicza?

Żeby to zrozumieć trzeba się trochę cofnąć w czasie. Dębno Lubuskie do reformy administracyjnej w 1975 było siedzibą powiatu chojeńskiego, a co za tym idzie posiadało straż zawodową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-06-13 03:41
Najlepiej by było przenieść Zawodową Straż Pożarną z Myśliborza do Barlinka.Dlaczego jednostka zawodowej straży pożarnej jest w Dębnie w Barlinku nie ma tylko jest ochotnicza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-06-12 20:36
Cytuję Guest:
" Aczkolwiek zmienią się uwarunkowania działania druhów strażaków" może troszkę precyzyjnie Panie Burmistrzu !!!!!!!!!

Działalność OSP jest traktowana przez gminę jako zbędny koszt. Nie ma jednostek nie ma problemu, mamy dodatkowe środki na podwyżki diet.
"Od grudnia 2017 r. nastąpił wzrost ekwiwalentu za udział w akcjach 20 zł za godzinę, a za udział w szkoleniach 10 zł za godzinę, który był nie zmieniany od 2008 r." Czy to są zarzuty wobec ochotników iż zależy im tylko na kasie? NIE! Strażacy OSP nadal by wyjeżdżali do zdarzeń za poprzednią stawkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-06-12 20:23
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Brawo, a co z samochodami?

pewnie jak utworzą PSP man i renówkę przejmą zawodowcy

Słuchy chodzą że renówka pójdzie w powiat, tylko szkoda tej kasy eh.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-06-12 19:24
- Kiedyś, ktoś o tym nie pomyślał, a teraz nie ma etatów. Strażnica i zawodowi strażacy Swoje zdanie na temat straży zawodowej w mieście ma burmistrz Barlinka, Zygmunt Siarkiewicz: - Poprzedni wojewoda wspierał nas w zabiegach o powstanie takiej jednostki - mówi burmistrz Barlinka, Zygmunt Siarkiewicz. - Teraz jest trochę inaczej. Mamy jednak zapewnienie komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej o pomocy w budowie nowej strażnicy. Gdy obiekt powstanie, na miejscu byłoby trzech lub czterech strażaków zawodowych, oddelegowanych z Myśliborza.

Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/region/art/5295936,barlinek-potrzebuje-zawodowych-strazakow,id,t.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-06-12 19:09
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
no no nie ładnie że pan burmistrz nie rozmawia albo niechce rozmawiac ze strazakami a moze zastepca burmistrza by z ochotnikami porozmawiał toc on tez strazak z osp barlinek

A może to ochotnicy nie chcąc rozmawiać z burmistrzem czemu żadne z przedstawicieli osp barlinek się nie wypowiedział?

A kto rozpoczął tą batalię z posterunkiem PSP bez rozmów z OSP, strażacy swój honor mają
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-06-12 18:02
Cytuję Guest:
no no nie ładnie że pan burmistrz nie rozmawia albo niechce rozmawiac ze strazakami a moze zastepca burmistrza by z ochotnikami porozmawiał toc on tez strazak z osp barlinek

A może to ochotnicy nie chcąc rozmawiać z burmistrzem czemu żadne z przedstawicieli osp barlinek się nie wypowiedział?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-06-12 15:02
Takim postępowaniem burmistrza i radnych Rady Miejskiej w Barlinku wylejecie dziecko z kąpielom, gratulacje !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-06-12 14:26
" Aczkolwiek zmienią się uwarunkowania działania druhów strażaków" może troszkę precyzyjnie Panie Burmistrzu !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-06-12 14:22
I znowu podszywaja się pod osp, szkoda słów, nie mają nawet własnego zdania i boją się wypowiedzieć za siebie to podszywaja się pod naszych strażaków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Ewa 2018-06-12 14:06
Cytuję TEN Z TYM:
Cytuję Ewa:
Cytuję Guest:
No i Osp Barlinek nie będzie potrzebny no chyba, że na zabezpieczenie jak jrg będzie miało wyjazd. Także utnie im się i bardzo dobrze. *** W końcu będzie straż z prawdziwego zdarzenia A nie tylko na pokaz. Brawo

A gdzie byla straz z prawdziwego zdarzenia wczoraj, jak palil sie bus przy szpitalu???nawet nie raczyli zaszczycic swoją obecnoscią i to jest Straz z prawdziwego Zdarzenia?????

Proszę tak nie gadać bo może nikt nie zgłosił tego wyjazdu więc oco te pretensje

to nie pretensje tylko drobna uwaga do osoby ktora twierdzi ze OSP jest na pokaz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # TEN Z TYM 2018-06-12 14:01
Cytuję Ewa:
Cytuję Guest:
No i Osp Barlinek nie będzie potrzebny no chyba, że na zabezpieczenie jak jrg będzie miało wyjazd. Także utnie im się i bardzo dobrze. *** W końcu będzie straż z prawdziwego zdarzenia A nie tylko na pokaz. Brawo

A gdzie byla straz z prawdziwego zdarzenia wczoraj, jak palil sie bus przy szpitalu??? nawet nie raczyli zaszczycic swoją obecnoscią i to jest Straz z prawdziwego Zdarzenia?????

Proszę tak nie gadać bo może nikt nie zgłosił tego wyjazdu więc oco te pretensje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Ewa 2018-06-12 13:51
Cytuję Guest:
No i Osp Barlinek nie będzie potrzebny no chyba, że na zabezpieczenie jak jrg będzie miało wyjazd. Także utnie im się i bardzo dobrze. *** W końcu będzie straż z prawdziwego zdarzenia A nie tylko na pokaz. Brawo

A gdzie byla straz z prawdziwego zdarzenia wczoraj, jak palil sie bus przy szpitalu??? nawet nie raczyli zaszczycic swoją obecnoscią i to jest Straz z prawdziwego Zdarzenia?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-06-12 13:36
Problemem nie jest posterunek PSP, bardzo dobrze jednostka zawodowa jest w Barlinku bardzo potrzebna, problem polega na rozmowach Burmistrza z OSP których nie było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-06-12 12:46
No i Osp Barlinek nie będzie potrzebny no chyba, że na zabezpieczenie jak jrg będzie miało wyjazd. Także utnie im się i bardzo dobrze. *** W końcu będzie straż z prawdziwego zdarzenia A nie tylko na pokaz. Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-06-12 12:44
Cytuję Guest:
Jednym slowem widze ze lokalizacja przez naszych wlodarzy nie zostala uzgodniona z uzytkowmnikami m.in OSP
Pomysl moze i jest dobry, ale obawiam sie ze fatalne przygotowanie moze skonflitowac strazakow ochotnikow z zawodowa strazą. Szkoda. Wladze nie wyciagaja zadnych wnioskow chocby z likwidacji stalego punktu krwiodastwa :(

moim skromnym zdanie ochotnicy nie powinni robić problemów bo działają dla dobra ludzi a nie dla prywatnych korzyści chyba że mają ci ochotnicy z Barlinka jakieś ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-06-12 12:40
Tak tak zasługi burmistrza cha PSP Myślibórz go namówił, bo auta chcą zabrać a kasy nie oddać w życiu by sam tego nie zrobił ale w gazecie o swoje się upomnieli to trzeba im buzię zamknąć, ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-06-12 12:38
Cytuję Guest:
Brawo, a co z samochodami?

pewnie jak utworzą PSP man i renówkę przejmą zawodowcy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-06-12 12:33
I zamkną go jak posterunek policji tylko dyżur
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-06-12 12:26
Brawo, a co z samochodami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-06-12 12:19
brawo panie burmistrzu trzymam kciuki żeby powstał ten posterunek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi