pldaenfrdeuk


 czwartek 14 listopada 2019r.   imieniny: Agata, Emil, Józef

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Upalna pogoda, zachęca wręcz do korzystania z możliwości wskoczenia do chłodniejszej nieco wody Jeziora Barlineckiego. Wielu mieszkańców Barlinka wybiera się więc na Plażę Miejską. Leżąc na piasku, pływając czy też leżąc na pomoście, zastanawiamy się czasami kto dawniej w to miejsce uczęszczał? Jak Kąpielisko „Pod Sosnami” wyglądało jeszcze przed wojną?

Otóż – wyglądało tak samo! A dlaczego? Dlatego, że jest ono zabytkiem i to nielicznym, tego typu, na skalę europejską. Tej wyjątkowej plaży uroku dodaje przepiękny widok na Jezioro Barlineckie oraz na panoramę miasta i jego historyczną zabudowę. Jeszcze w XIX wieku w tym miejscu przechadzano się po łąkach i słynnych ogrodach, które były ulubionym miejscem ówczesnych spacerowiczów.

REKLAMA

Plaża miejska a w zasadzie sama budowla, została wzniesiona w 1927 roku. Jest unikalna, bowiem wybudowana w stylu architektury alpejskiej, unikalnej na terenach niżu europejskiego. Zapraszamy Państwa do podróży w czasie. Podróży, którą przy pomocy fotografii, przygotował Andrzej Mrowiński, autor cyklu „Barlinek wczoraj i dziś”.

monikary

 

Ustaw kursor myszy nad zdjęciem, naciśnij lewy przycisk myszy i przesuń w lewo lub prawo. 

 

 

 

Komentarze  

+9 # tunia 2018-08-08 14:17
Cytuję Guest:
Cytuję tunia:
Ja tam nie lubię miasta Myślibórz, ale przyznam szczerze, że plaży, to możemy im pozazdrościć. Czysto, schludnie i nieograniczony dostęp dla mieszkańców. W Myśliborzu o plażę dba OSiR i wygląda ona naprawdę na zadbaną. A u nas, w Barlinku, o plażę dba dzierżawca i wygląda ona miernie, w dodatku broni do niej dostępu poza sezonem letnim. Dla mnie to nie ma znaczenia, kto zarządzałby plażą - PGK, OSiR, czy dzierżawca. Chciałabym, aby była ona zadbana i dostępna dla mieszkańców również poza sezonem.

Tunia nie wiem co Ci ten dzierżawca zrobił ale poszedłem tam rano i powiem Ci że czysto, zagrabione brak śmieci i dziur w pomoście nawet petów na plaży nie widać jakiś jeden który nawet podniosłem więc nie wiem o co tyle krzyków poważnie.

Gdybyś przeczytał wszystkie moje komentarze do tego artykułu, to byś wiedział co mi zrobił :D Poza tym nie tylko w mojej opinii ta plaża jest zaniedbana. Poczytaj wszystkie komentarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2018-08-08 13:47
Cytuję tunia:
Ja tam nie lubię miasta Myślibórz, ale przyznam szczerze, że plaży, to możemy im pozazdrościć. Czysto, schludnie i nieograniczony dostęp dla mieszkańców. W Myśliborzu o plażę dba OSiR i wygląda ona naprawdę na zadbaną. A u nas, w Barlinku, o plażę dba dzierżawca i wygląda ona miernie, w dodatku broni do niej dostępu poza sezonem letnim. Dla mnie to nie ma znaczenia, kto zarządzałby plażą - PGK, OSiR, czy dzierżawca. Chciałabym, aby była ona zadbana i dostępna dla mieszkańców również poza sezonem.

Tunia nie wiem co Ci ten dzierżawca zrobił ale poszedłem tam rano i powiem Ci że czysto, zagrabione brak śmieci i dziur w pomoście nawet petów na plaży nie widać jakiś jeden który nawet podniosłem więc nie wiem o co tyle krzyków poważnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # tunia 2018-08-08 11:34
Ja tam nie lubię miasta Myślibórz, ale przyznam szczerze, że plaży, to możemy im pozazdrościć. Czysto, schludnie i nieograniczony dostęp dla mieszkańców. W Myśliborzu o plażę dba OSiR i wygląda ona naprawdę na zadbaną. A u nas, w Barlinku, o plażę dba dzierżawca i wygląda ona miernie, w dodatku broni do niej dostępu poza sezonem letnim. Dla mnie to nie ma znaczenia, kto zarządzałby plażą - PGK, OSiR, czy dzierżawca. Chciałabym, aby była ona zadbana i dostępna dla mieszkańców również poza sezonem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-08 09:44
Obowiazki osiru przejął PGK. Kolejna spółka gminna... OSIR w Barlinku to kolejny prezes, wice, i jeden pracownik. Tego chcecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-08-08 09:31
Cytuję Guest:
Nie ma OSIR obecny burmistrz z rada go zlikwidował, i od tej pory błąka się plaża po dzierżawcach.

Obecny burmistrz? Chyba poprzedni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-08-08 06:07
Nie ma OSIR obecny burmistrz z rada go zlikwidował, i od tej pory błąka się plaża po dzierżawcach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-08-07 19:55
A w Barlinku mamy w ogóle instytucję jaką jest OSiR? ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-08-07 17:08
Cytuję Guest:
Jestem turysta przyjeżdżających często na plażę do Barlinka wszedłem na stronę szukając jakis nadchodzących atrakcji i trafiłem na ten artykuł. Powiem wam mieszkańcy Barlinka chyba jesteście jacyś chorzy krytykując ta plażę jest czysto może gdzie nie gdzie jakieś pety ale jest tam zakaz palenia ogolnie ład i porządek jako turysta nie mam się do czego przyczepić pomost trzyma się kupy wiadomo mógł by być z plastiku ale jest dobry w ogóle nie wiem o co awantura o piach i wodę ludzie jedzie na inne plaże i porównajcie będziecie zadowoleni z tego co macie. Turysta Gorzów

Porównanie mamy z Mysliborzem. Tam glony są wycięte i dostęp do plaży miejskiej za darmo cały rok. A w Barlinku wejście na teren plaży płatne i możliwe tylko latem. OSiR tam sprząta plażę codziennie i petów nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-08-07 15:57
Dzięki za obiektywne spostrzeżenia.
Widać, że stan się pogorszył - niektórych grafomanów, bo na pewno nie plaży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-08-07 15:04
Jestem turysta przyjeżdżających często na plażę do Barlinka wszedłem na stronę szukając jakis nadchodzących atrakcji i trafiłem na ten artykuł. Powiem wam mieszkańcy Barlinka chyba jesteście jacyś chorzy krytykując ta plażę jest czysto może gdzie nie gdzie jakieś pety ale jest tam zakaz palenia ogolnie ład i porządek jako turysta nie mam się do czego przyczepić pomost trzyma się kupy wiadomo mógł by być z plastiku ale jest dobry w ogóle nie wiem o co awantura o piach i wodę ludzie jedzie na inne plaże i porównajcie będziecie zadowoleni z tego co macie. Turysta Gorzów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-08-07 14:18
Cytuję tunia:
Cytuję Guest:
[...] Obecny dzierżawca z tego co wiem wypowiedział umowę miastu z 5-6 lat temu i był rozpisany przetarg i nikt tego nie chciał wziąć więc musiał zostać bo tak ma w umowie 10 lat [...]

Wszystkie przetargi ogłaszane przez miasto są dostępne w internecie. Nie znalazłam przetargu, o którym mówisz :(( Wydaje mi się, że jakieś plotki, nieprawdziwe informacje powtarzasz. Wyliczając na czym zarabia dzierżawca zapomniałam dodać, że zarabia jeszcze na udostępnieniu plaży na Euforię dźwięku, a ponadto w Pensjonacie pod Sosnami organizowane są przyjęcia okolicznościowe. Poza tym noclegi tutaj są chyba najtańsze w Barlinku - według cennika udostępnionego w internecie: 50 zł za dobę od osoby, a w dodatku przy samej plaży, na pewno turyści w pierwszej kolejności właśnie tutaj rezerwują pokoje, bo po co przepłacać?

Przejdź się do Urzędu i się dowiedz kiedy był przetarg i nie oskarżaj nikogo o kłamstwo bo zachowujesz się jak dzieciak. Nikt nie broni dzierżawcy ale nie gadaj głupot o kilku tysięcach osób gdyby było tak świetnie to za czasów kiedy miasto miało plażę długi nie sięgały by po 200-300 tyś rocznie za co my z podatków płacimy jeżeli coś piszesz to pisz sumiennie. A co do grzejników nic nie pisałam napisałam tylko że pewnie w starych nie ocieplonych murach zimą jest zimno i tyle. Dowiedz się też jakie są opłaty za plażę pewnie takie informację są jawne ale w tym przypadku nie jestem pewna. Pewna jestem tego że 10 lat temu za starego dzierżawce którego miasto wywaliło nie było pomostu prawie wogle a ze ścian pensjonatu sypał się tynk a i schody te białe były całkiem zniszczone a turystów jak na lekarstwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # tunia 2018-08-07 13:12
Cytuję Guest:
[...] Obecny dzierżawca z tego co wiem wypowiedział umowę miastu z 5-6 lat temu i był rozpisany przetarg i nikt tego nie chciał wziąć więc musiał zostać bo tak ma w umowie 10 lat [...]

Wszystkie przetargi ogłaszane przez miasto są dostępne w internecie. Nie znalazłam przetargu, o którym mówisz :(( Wydaje mi się, że jakieś plotki, nieprawdziwe informacje powtarzasz. Wyliczając na czym zarabia dzierżawca zapomniałam dodać, że zarabia jeszcze na udostępnieniu plaży na Euforię dźwięku, a ponadto w Pensjonacie pod Sosnami organizowane są przyjęcia okolicznościowe. Poza tym noclegi tutaj są chyba najtańsze w Barlinku - według cennika udostępnionego w internecie: 50 zł za dobę od osoby, a w dodatku przy samej plaży, na pewno turyści w pierwszej kolejności właśnie tutaj rezerwują pokoje, bo po co przepłacać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Mały Kazio 2018-08-07 11:56
Tak sobie czytam nasze uwagi do plaży i myślę, że miasto powinno dojrzeć wreszcie do podporządkowania tego miejsca jakiejś swojej agendzie np PGK, BOK... lub innemu tworowi, którego nadrzędnym celem byłaby świetność obiektu a nie ten wszechogarniający ZYSK. Każda inna forma, łącznie ze sprzedażą, nie gwarantuje niczego innego jak tylko okresowy wstyd za bycie mieszkańcem Barlinka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # tunia 2018-08-07 09:24
Cytuję Guest:
Tunia chyba masz 10 lat pisząc takie rzeczy jaki dzierżawca by odchodził zarabiając kupę pieniędzy jakie tysiące ludzi na plaży proszę Ciebie pomyśl zanim napiszesz. Obecny dzierżawca z tego co wiem wypowiedział umowę miastu z 5-6 lat temu i był rozpisany przetarg i nikt tego nie chciał wziąć więc musiał zostać bo tak ma w umowie 10 lat i tyle na temat idźcie porozmawiajcie z dzierżawcą nikt nie ma odwagi spoglądnąć mu w oczy i porozmawiać ja rozmawiałam nie raz i szanuję to co robi.Ciekawe czemu zimą nikt o plaży nie pamięta. Tusia jakie firmy zimą nawet ukraińcą nie opłaca się tego wynajmować bo zimno w starych murach idź porozmawiaj sami cwaniacy przy klawiaturze. Pozdrawiam normalnych ludzi którzy wiedzą co to jest własna działalność.

To mnie rozśmieszyłeś/aś :D Po pierwsze chodzę na tę plażę i widzę ile tam ludzi z niej korzysta. Tam w sezonie ciężko jest zaparkować. A zauważ, że nikt nie siedzi cały dzień od rana do wieczora. Ludzie przychodzą na 2-3 godziny, a w ich miejsce przychodzą kolejni. O której godzinie bym na plażę nie przyszła (rano, południe, wieczór) to jest na niej zawsze full ludzi. Stąd właśnie moje oszacowanie, że dziennie przewija się przez nią kilka tysięcy osób. Nie wiem czy dzierżawca próbował wypowiedzieć umowę. Być może kłamiesz. No i nie zmienia to faktu, że on tę plażę strasznie zaniedbał. Jeszcze żaden inny dzierżawca tak plaży nie zaniedbał, jak ten obecny. Odnośnie wynajmowania pokoi zimą, to ja nic o zimie nie pisałam. Napisałam, że poza sezonem, bo moja kuzynka tutaj przyjeżdża późną jesienią. Ale podejrzewam, że kłamiesz z tym, że tam kaloryferów nie ma w pokojach ;) Mogę się kuzynki jakby co zapytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-08-07 07:48
To miasto powinno płacić dzierżawę dla dzierżawcy tego obiektu którą to powinno pod nadzorem przeznaczać na remonty.
Wyobraźmy sobie brak chętnego do prowadzenia ośrodka jakie koszty miałoby miasto z zabezpieczeniem tego ośrodka śmiem twierdzić że byłoby to w granicach 10 tys.miesiecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-08-06 20:12
Tunia chyba masz 10 lat pisząc takie rzeczy jaki dzierżawca by odchodził zarabiając kupę pieniędzy jakie tysiące ludzi na plaży proszę Ciebie pomyśl zanim napiszesz. Obecny dzierżawca z tego co wiem wypowiedział umowę miastu z 5-6 lat temu i był rozpisany przetarg i nikt tego nie chciał wziąć więc musiał zostać bo tak ma w umowie 10 lat i tyle na temat idźcie porozmawiajcie z dzierżawcą nikt nie ma odwagi spoglądnąć mu w oczy i porozmawiać ja rozmawiałam nie raz i szanuję to co robi.Ciekawe czemu zimą nikt o plaży nie pamięta. Tusia jakie firmy zimą nawet ukraińcą nie opłaca się tego wynajmować bo zimno w starych murach idź porozmawiaj sami cwaniacy przy klawiaturze. Pozdrawiam normalnych ludzi którzy wiedzą co to jest własna działalność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-08-06 15:15
Plaża miejska powinna być w zarządzie miasta. Oddanie jej w dzierżawę to zwyczajne wygodnictwo. Barlinek pretendujący do miasta turystycznego (z uwagi na jego walory przyrodnicze, w tym dostęp do jeziora położonego w samym środku miasta), nie mający plaży z prawdziwego zdarzenia to porażka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Marceli 2018-08-06 14:52
Cytuję Guest:
Cytuję Marceli:
nedzny wlasciciel to nedzna plaża. Niezaleznie od chwilowego zarządcy

Marceli, kończ waść, wstydu oszczędź.


To znowu ty, buraczku? Moze powiesz cos milego? Masz problem ze mna, cz ze swoja nacia? I podpisz się łaskawco, bo do numeru glupio gadać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-08-06 14:44
Cytuję Mały Kazio:
Tuniu - myślę, że czymś innym jest utrzymanie stanu "nie pogorszonego", co spoczywa zazwyczaj po stronie dzierżawcy, a zgoła innym łożenie na poprawę infrastruktury, remonty, wymianę.

Przez ostatnie 10 lat stan się wyraźnie pogorszył, naprawdę. Po tych latach dzierżawca zwróci to wszystko w stanie gorszym niż zastał. Dachy, zabudowa itd. mocno zniszczały przez ostatnią dekadę. Dzierżawca po prostu nie dbał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-08-06 13:40
Cytuję Guest:
Już jakiś czas temu chciałem napisać o tej "pięknej", zabytkowej plaży. Boli mnie to, jak można zaniedbać taki obiekt. Stan całej plaż to porażka tj: stary i brudny piasek (po którym nieprzyjemnie się chodzi), pomost, który zaczyna się rozpadać, a i o glonach nie wspomnę (nieprzyjemnie pływa się dotykając tego zielska). Duży teren plaży jest niewykorzystany właśnie przez te zielsko w wodzie (lewa strona cała w glonach). Brak jakiejkolwiek atrakcji dla dzieci (huśtawki w stanie karygodnym, zjeżdżalnie porośnięte glonami). Ten obiekt ma zaraz 100 lat i boli trochę to, że miasto w żaden sposób nie może z tym nic zrobić. Przydałby się kapitalny remont i zrobienie plaży w taki sposób, że ludzie zamiast pchać się nad morze to przyjeżdżaliby do nas.

Dobrze napisane!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-08-06 12:56
Oj Niemcy się w grobie przewracają patrząc z góry na tę plażę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2018-08-06 11:56
Cytuję Marceli:
nedzny wlasciciel to nedzna plaża. Niezaleznie od chwilowego zarządcy

Marceli, kończ waść, wstydu oszczędź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-08-06 11:52
Jaka sprzeczność interesu? Jeżeli podpisuję umowę: "mniej płacę, ale za to za remonty odpowiadam ja, a nie właściciel", to przecież mam świadomość, że więcej zarobię (bo mniej płacę za dzierżawę) ale tę nadwyżkę zarobku przeznaczę na remonty. Nie widzę tutaj zasadności myśli "nie jest moje, to nie dbam". Przyjmuję tutaj swoich klientów, więc dbam!!! *** Koniec, kropka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Marceli 2018-08-06 11:51
nedzny wlasciciel to nedzna plaża. Niezaleznie od chwilowego zarządcy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-08-06 10:52
Myślę, że sprawę zawalił Urząd Miasta. Plaży kończy się teraz bodajże dzierżawa i powinna ona wrócić pod zarząd miasta. Powinien być przeprowadzony porządny remont, naprawione dachy, wymienione deski, wstawione nowoczesne kibelki, wymieniony piach, usunięte glony i wysprzątane śmieci, bo teraz zużyte prezerwatywy pływają w wodzie. Wiadomo, że żaden dzierżawca nie będzie remontował takich obiektów, nie będąc ich właścicielem, bo są to z jednej strony wysokie koszty, a z drugiej długie i żmudne ustalenia z konserwatorem zabytków. Jeśli miasto odda znowu obiekt w dzierżawę, to na plaży nie będzie już czego ratować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Mały Kazio 2018-08-06 09:56
Tuniu - myślę, że czymś innym jest utrzymanie stanu "nie pogorszonego", co spoczywa zazwyczaj po stronie dzierżawcy, a zgoła innym łożenie na poprawę infrastruktury, remonty, wymianę. Dzierżawca działa zgodnie z umową, a zakres prac i ich wycena musi (zapewne) być uzgadniana z właścicielem. Patrz, jaką rolę wielce wygodną, wybrał dla siebie właściciel a co z kolei powinien dzierżawca. Tutaj nigdy nie będzie jednej myśli i działań. Zawsze sprzeczność interesów. WŁAŚCICIEL to właściciel. Biedak to biedak. Biedny lub wężowaty właściciel to nędza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # tunia 2018-08-06 09:17
Uprzedzę komentarze ludzi, którzy nie widzą różnicy pomiędzy umową dzierżawy, a umową najmu. W przypadku najmu mieszkania, faktycznie to na właścicielu spoczywa obowiązek utrzymania lokalu mieszkalnego. Ale większość umów dzierżawy jest sporządzana w taki sposób, że to dzierżawca za wszystko odpowiada i pokrywa koszty, a w zamian mniej płaci. Nieraz dzierżawione są lokale pod działalność handlową w stanie surowym i wtedy dzierżawca pokrywa wszelkie koszty remontu, ale wtedy w umowie jest zaznaczone, że on remontuje i za to np. mniej płaci przez 10 lat i przez ten okres nie można mu wypowiedzieć umowy dzierżawy, o ile płaci terminowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # tunia 2018-08-06 09:05
Co Wy tak tego dzierżawcę bronicie? Na 100% nie dokłada do interesu. Zobaczcie jakie są ceny biletu, a w sezonie codziennie przez plażę przewija się kilka tysięcy osób!!! Oczywiście nikt tam nie siedzi cały boży dzień. Jedni przyjdą rano na dwie godziny, inni w południe, a jeszcze inni wieczorem. Do tego pokoje gościnne i domki, które w sezonie są non-stop wynajmowane, a i poza sezonem chętnych nie brakuje. Wiem, bo mojej kuzynki zakład pracy w Szczecinie funduje pracownikom wyjazdy do Barlinka i nocleg w pensjonacie Pod Sosnami, zaznaczam, że poza sezonem. A ile takich zakładów pracy jest w Polsce, co tam wysyła pracowników? Na bank nie tylko ten jeden. Z resztą ile razy wybiorę się na spacer, to widzę, że tam, przy samym pensjonacie, samochody stoją z rejestracją zamiejscową. Ten dzierżawca nieźle zarabia i ściema, że nie wiem, że dokłada do interesu. A co do właściciela - czyli miasta Barlinek. Z tego co wiem, to miasto zawiera takie umowy, że remonty spoczywają na dzierżawcy. No chyba, że z tym konkretnym dzierżawcą została spisana inna umowa, w co nie wierzę. Oprócz tego, że zabudowa popada w ruinę, to ten dzierżawca zabrania wchodzenia na plażę poza sezonem! Zaznaczam, że w innych miastach czegoś takiego nie ma!!! Ile to razy zostałam z plaży wyrzucona, bo ktoś mnie tam dojrzał, jak z partnerem spacerowaliśmy po rozpadającym się pomoście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-08-06 06:14
Już jakiś czas temu chciałem napisać o tej "pięknej", zabytkowej plaży. Boli mnie to, jak można zaniedbać taki obiekt. Stan całej plaż to porażka tj: stary i brudny piasek (po którym nieprzyjemnie się chodzi), pomost, który zaczyna się rozpadać, a i o glonach nie wspomnę (nieprzyjemnie pływa się dotykając tego zielska). Duży teren plaży jest niewykorzystany właśnie przez te zielsko w wodzie (lewa strona cała w glonach). Brak jakiejkolwiek atrakcji dla dzieci (huśtawki w stanie karygodnym, zjeżdżalnie porośnięte glonami). Ten obiekt ma zaraz 100 lat i boli trochę to, że miasto w żaden sposób nie może z tym nic zrobić. Przydałby się kapitalny remont i zrobienie plaży w taki sposób, że ludzie zamiast pchać się nad morze to przyjeżdżaliby do nas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Mały Kazio 2018-08-06 06:08
Wiele wspomnień, wiele wrażeń. Była, jest i zapewne będzie symbolem miasta. Tylko, że każdy symbol wymaga troski. Nie jak dotychczas - wydzierżawić i mieć wszystko w poszanowaniu. Czekać, aż będzie pięknie i pachnąco. Udawać, że się jest właścicielem, a mieć daleko w tyle bycie prawdziwym mecenasem zabytków, kultury i po prostu bycia miejsc szczególnych. Miasto POWINNO posiadać stałą pozycję w budżecie na utrzymani, modernizację, remonty (!!!!). Nie może oczekiwać, że dzierżawca (jaki by nie był) utrzyma obiekt w DOBREJ kondycji i dołoży do jego rozwoju. Miasto w tej sprawie jest ślepe i głuche. Nie do końca rozumie, skąd i po co to ma. Próby wywołania dyskusji, nt jej przyszłości to takie mały Kazio w naszych realiach potrzeb.

To, że przez pokolenia wizerunek plaży się nie zmienił, tak naprawdę szkodzi tejże plaży. Pomijając jej architekturę, wszystko inne już dawno powinno być dostosowane do normalnych potrzeb użytkownika. Sama "smażalnia" nawet na czystym piachu, to nie wszystko. Brak woli, brak trzeźwych decyzji powoduje marazm i zniechęcenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2018-08-05 21:14
Bardzo dobry pomysł. Powinna powstać dodatkowo druga strzelnica np odnowienie tej za Hackonem. Klucze na strzelnice tak jak w Dolicach w urzędzie Gminy. Jedna pod okiem trenera druga dodatkowa. Znając historię Polski powiem tylko jedno ta strzelnica powstaje za późno i dziwię się tym co się burzą na jej powstanie pozostaje mi tylko stwierdzić, że wiele osób będzie musiało na sobie jeszcze raz powtórzyć historię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-08-05 19:12
Bez pomocy miasta żaden dzierżawca na na takich warunkach nie da rady. Oby ktoś chciał dzierżawić jako następny a nie będzie jak ze spalonym netto bo będzie wyglądało jak z ośrodkiem gdzie jest Janowo lub pałacykiem cebulowym zanim przejęły to prywatne osoby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-08-05 17:33
Cytuję Guest:
TMB58 czy ty wiesz że tam jest 6 pokoi i 4 domki które powinny być dawno zburzone o jakich ty dochodach piszesz z tego co wiem a wiem na 100% wszystko jest tam zawsze zarezerwowane przez obozy gdzie daja pyszne jedzonko a dzierżawcy wkładają całe serce wiem to bo sama korzystałam z usług nie raz i łza się kręci w oku że po 10 latach nikt nie docenia dierżawcy przypominam dierżawcy nie właściciela. Dziękuję za 10 lat korzystania z gościnności i życzę dużo szczęścia i spokoju dzierżawcą. DL

A, co tu doceniać, starczy spojrzeć, ruina!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-08-05 14:22
Fajna plaża, ale zaniedbana pływając czuje się zielsko, to nie fajne uczucie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-08-05 10:22
TMB58 czy ty wiesz że tam jest 6 pokoi i 4 domki które powinny być dawno zburzone o jakich ty dochodach piszesz z tego co wiem a wiem na 100% wszystko jest tam zawsze zarezerwowane przez obozy gdzie daja pyszne jedzonko a dzierżawcy wkładają całe serce wiem to bo sama korzystałam z usług nie raz i łza się kręci w oku że po 10 latach nikt nie docenia dierżawcy przypominam dierżawcy nie właściciela. Dziękuję za 10 lat korzystania z gościnności i życzę dużo szczęścia i spokoju dzierżawcą. DL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # TBM58 2018-08-05 08:34
Cytuję Guest:
Cieszmy się że ktoś jeszcze wkłada zdrowie w utrzymanie tej plaży, która jest była i będzie nieoplacalna. W parę dni słońca w roku utrzymać coś przez cały rok jest nierealne.
To nie tylko woda i piach ale i pokoje i domki które pracują przez cały rok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2018-08-05 05:50
Cieszmy się że ktoś jeszcze wkłada zdrowie w utrzymanie tej plaży, która jest była i będzie nieoplacalna. W parę dni słońca w roku utrzymać coś przez cały rok jest nierealne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # tunia 2018-08-04 19:43
Przydałoby się w końcu dzierżawcę plaży wymienić. Na zdjęciach tego nie widać, jak ta zabudowa w rzeczywistości wygląda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2018-08-04 16:42
Szkoda, że nie ma zdjęcia pomostów z poręczami i skoczniami...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-08-04 14:40
Temu dzierżawcy plaży umowa już dawno powinna zostać wypowiedziana. Szkoda słów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # TBM58 2018-08-04 14:04
Przydałyby się zdjęcia z okresu lat 70.Wtedy plaża była w pełnym rozkwicie.Tak dla porównania jaki mamy stan obecny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-08-04 12:18
Nie dokonca jest tak cudownie na tej plaży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi