sobota 22 września 2018r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

barlinek

Na nadzwyczajnej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni musieli zająć się tematem dofinansowania 2 100 000 zł do budowanej obecnie trasy średnicowej. W trakcie jej obrad ścierały się głosy zarówno za, jak i przeciwko takiemu działaniu.

W materiale dźwiękowym przedstawiamy uzasadnienie, jakie przedstawił burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, w którym uzasadnia skąd taka kwota się wzięła. W dyskusji głos zabrali m.in.: Cezary Michalak, Romuald Romaniuk, Grzegorz Zieliński, Mariusz Maciejewski i radna Iwona Rudnicka. Ich wypowiedzi także w materiale dźwiękowym.

 

REKLAMA

Na koniec sesji doszło do głosowania. Za dodatkowymi pieniędzmi opowiedziało się 10 radnych. Przeciwko było 2. Od głosu wstrzymało się także 2 radnych.

js

barlinek

Burmistrz Barlinka - Dariusz Zieliński

barlinek

Radny Cezary Michalak

barlinek

Radny Romuald Romaniuk

barlinek

Radny Grzegorz Zieliński

barlinek

Radny Romuald Romaniuk

barlinek

 Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski

barlinek

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Rudnicka

 

 barlinek

 

 

Komentarze  

+4 #23 Guest 2018-09-15 21:06
Zastanawiam się jaką trasę obierze kierowca jadący z Gorzowa w stronę Strzelec.w tym przypadku obejście nie pomoże. Kierowca przejedzie jak obecnie przez centrum.zima inni kierowcy zamiast męczyć sie pod górkę koło Lidla również miastem się przetoczą.w razie kontroli będzie wymówka typu-panie władzo ja na Strzelce lecę. Kto mu udowodni że tak nie jest.obejście miasta w tamtym miejscu jest całkowicie nie trafione.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #22 Guest 2018-09-15 17:35
Problem nie tkwi w ekranach ani w odwodnieniu ale w samej radzie miasta tam zasiadają ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o tego typu inwestycjach i lekką ręką wydają miliony złotych na coś co jest nie do końca przemyślane,oszacowane i przygotowane do realizacji.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #21 Guest 2018-09-13 16:00
A mogła by być piękna ścieżka rowerowa tam poprowadzone, nikt nie pomyślał o tym aby obok tej drogi taka wykonać.
Jeżeli o obejście chodzi mi to będzie zakaz paragonu wjazdu dla pojazdów pow. 7,5 t do centrum miasta. Więc wychodzi na to nie że będą wyjeżdżać na ul. Dworcowa w kierunku Strzelec i na odwrót. Na piwko nie wszystkie pojazdu tego typu będą się stosować do zakazu. A jeżeli chodzi o policję, to może na początku będą tego pilnować, a później i tak będzie to samo z powodu braków kadrowych.
Dlaczego nikt nie pomyślał, żeby zrobić wjazd na ta drogę od skrzyżowania dróg Tunelowa i Kręta?? Nie chodzi o wyjazd, ale o sam wjazd chociaż. Ale cóż, zobaczymy czy ta droga odciążyć Barlinek. Chciałbym po realizacji tego projektu, żeby znów powtorzyli pomiary wielkości ruchu samochodowego w centrum Barlinka, ciekawe czy nie będą podobne z tymi z lat poprzednich.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 #20 Guest 2018-09-13 12:26
Cala ta inwestycja jest jakaś chora. Obwodnica powinna zaczynać się przed granicami miasta i kończyć poza jego granicami. Taki układ rozwiązywałby problem nadmiernego ruchu kołowego w mieście. Tymczasem nie – wszystkie samochody i tak wpuszczamy do miasta.
Wydajemy horrendalną kwotę, bo kilkanaście milionów, na coś, co kompleksowo nie załatwia problemu. W Barlinku nie ma już innych potrzeb? Na dodatek kasę płacimy firmie, która zyski wywiezie za granicę. Brakuje miejscowych firm? Maldrobud nie brał udziału w przetargu? Okazuje się, że zachodnia firma była tańsza tylko na początku, bo do inwestycji już trzeba dopłacać grube miliony. Co będzie z gwarancją, jeżeli firma „schodzi z rynku” i później szukaj wiatru w polu? Zatrzymamy jakieś kwoty jako zabezpieczenie, ale czy wystarczająco dużo, aby faktycznie pokryły one ewentualne usterki? Ogromna inwestycja, którą wykonuje firma „schodząca z rynku” to jakaś farsa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #19 Helena5 2018-09-13 11:38
Koszmarnie droga średnicówka, która niewiele w Barlinku rozwiązuje. Wszystkie samochody i tak przez pół Barlinka będą musiały przejechać, żeby dostać się na średnicówkę. Psu na budę taki objazd.
Szkoda natomiast torowiska, bo może kiedyś nastałby czasy, gdy kolej znów miałaby szansę zawitać do Barlinka. Kolej to okno na świat, które władze Barlinka skutecznie zamknęły. Wielka szkoda, bo dopóki było torowisko, była nadzieja.
I przy okazji mam pytanie do pana przewodniczącego, który w RM zasiada od zawsze i pewnie zasiadał nadal będzie, czy zaszczycając swoją obecnością uroczystość otwarcia średnicówki planuje także swój równie ochoczy udział w pogrzebie kolei?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #18 Guest 2018-09-13 11:04
1. zwiekszenie kosztów powinno być uzasadnione zmianami w projekcie
2.Odwodnienia , ekrany itp. powinne być przedmiotem projektu i jako takie nie mogą stanowić uzasadnienia zwiększenia kosztów.
3. Zmiany , októrych mówił burmistrz i przewodniczący sa tzw. zmianami istotnymi i wymagaja zmiany pozwolenia na budowę , co w praktyce oznacza zatrzymanie realizacji i uzasadnienie zmiany terminu .
Jest jeszcze jedno " brak nadzoru z strony gminy nad fazą projektową i realizacyjną inwestycji. I TO JEST PRAWDA
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #17 Guest 2018-09-13 09:23
Cytuję Guest:
Gdzie byli w trakcie tworzenia projektu ci, którzy po czasie zauważyli, że potrzebne są ekrany, zmiany barier na liniowe - nie widzieliście tego wcześniej? na etapie projektowanie? nie ma czegoś takiego, że nikt nie wie jaka jest konstrukcja betony na Ogrodowej - to trzeba sprawdzić najpierw - a nie się dziwić po fakcie...
o tym, ze pada deszcz a nawet ulewy to dowiedzieliśmy się w trakcie budowy? czy wiedzieliśmy PRZED tworzeniem projektu?

Gmina ma w umowie 25 procent udziału i w tym swoim procencie niech partycypuje te 13% zwyżki czyli nie 2100000 a 525000

a później niech rozliczy tych, którzy przeoczyli braki w projekcie

Jestem ciekawa kto kompetentny z ramienia gminy uczestniczył w ustalaniu zakresu robót podczas projektowania?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #16 Guest 2018-09-13 09:22
Największą przyczyną opóźnienia tej inwestycji jest wyjątkowo piękna pogoda tego lata. Jak widać większość pracowników korzystała z wydłużonego urlopu wypoczynkowego. A tak na prawdę to tempo wykonywanych robót jest skandaliczne. To jest markowanie roboty. Kpina z nas wszystkich. Dodatkowe roboty w postaci przepustu i jakiś znalezisk betonowych , to tylko wymówka. Rozumiem przedłużenie terminu np. o 1 miesiąc , byłby adekwatny do zakresu robót. Ok. Nie róbcie wody z mózgu wyborcom , wśród ich jest wielu budowlańców , którzy się na tym znają!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #15 Guest 2018-09-13 09:04
Irytujące jest to, że przed każdymi wyborami mamy do czynienia z kiełbasą wyborczą+. Zamiast rozłożyć wszystkie remonty na okres całej kadencji, to przez 3 lata się śpi, a potem na raz zaczyna się wszystko "ulepszać", żeby pokazać, że władza coś robi. Nie ważne, że miasto jest tak zablokowane, że po pracy nie można dotrzeć do domu. Z dojazdem do pracy też jest problem. Sytuacja z dzisiaj: na drodze z Górnego Tarasu w stronę ronda jechała sobie koparka a za nią szedł robotnik trzymający rury żeby się nie przechylały, a że jakiś mądrala zalecił postawienie żółtych "rozdzielników pasów" przez co nie można było nawet wyminąć zawalidrogi trzeba było jechać 5 km/h - chore. Zlecacie prace amatorom, a potem mieszkańcy cierpią. Na mój głos nie macie co liczyć dopóki nie zmądrzejecie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #14 Guest 2018-09-13 07:34
Gdzie byli w trakcie tworzenia projektu ci, którzy po czasie zauważyli, że potrzebne są ekrany, zmiany barier na liniowe - nie widzieliście tego wcześniej? na etapie projektowanie? nie ma czegoś takiego, że nikt nie wie jaka jest konstrukcja betony na Ogrodowej - to trzeba sprawdzić najpierw - a nie się dziwić po fakcie...
o tym, ze pada deszcz a nawet ulewy to dowiedzieliśmy się w trakcie budowy? czy wiedzieliśmy PRZED tworzeniem projektu?

Gmina ma w umowie 25 procent udziału i w tym swoim procencie niech partycypuje te 13% zwyżki czyli nie 2100000 a 525000

a później niech rozliczy tych, którzy przeoczyli braki w projekcie
Cytować | Zgłoś administratorowi