sobota 22 września 2018r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

barlinek

Pod koniec sierpnia, odwiedziliśmy budowę obejścia Barlinka w ciągu DW151 a konkretnie fragment przy ul. Dworcowej i Fabrycznej, gdzie budowane jest pierwsze z zaplanowanych dwóch rond. Wówczas, zapytaliśmy czytelników o pomysły, czyje lub czego powinno zostać nazwane nowe rondo.

Pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których mogliśmy przeczytać bardzo ciekawe propozycje. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w ankiecie a być może to właśnie Wasze głosy, wezmą pod uwagę władze miasta, nadając nazwę tej części obejścia miasta.

REKLAMA

Dziś, prezentujemy Państwu zdjęcia drugiego ronda, zlokalizowanego przy ul. Św. Bonifacego i analogicznie pytamy o pomysły na jego nazwanie. Rondo przy ul. Św. Bonifacego, podobnie jak to przy ul. Dworcowej, będzie jednopasmowe. Jego geometria umożliwi przejazd wszystkich pojazdów. Na wlotach ul. Św. Bonifacego, między jezdniami, wybudowana zostanie wyspa brukowana, która ma zapewnić możliwość zjazdu większych pojazdów. Chodzi o zjazdy, które są zlokalizowane blisko ronda i nie ma możliwości zmiany ich lokalizacji.

Propozycje na nazwę ronda przy ul. Bonifacego prosimy podawać w komentarzach.

monikary

 

Jak powinno być nazwane rondo przy ul. Dworcowej?
 

 

barlinek

Rondo na ul. Św. Bonifacego

barlinek

 

Komentarze  

+1 #10 Guest 2018-09-18 22:02
rondo "młyńskie" ewentualnie "papierowe"
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #9 Guest 2018-09-18 14:02
Cytuję Guest:
Szkoda tylko że mieszkańcy muszę zapłacić 2.100.000zł do tej inwestycji więcej za niedopatrzenie i brak kompetencji naszych władz.To skandal że takie sytuacje mają miejsce.Zamiast zrobić jakąś ulicę w mieście musimy wywalać pieniądze i płacić za błędy osób, którym płacimy za to by środki były wydatkowane racjonalnie.Kto podpisuje umowę i nie zna jej treści?W domu nikt by tak nie zrobiła.Społeczeństwo musi zapłacić za błędy swoich wybrańców.

Każdemu łatwo mówić z boku, a proszę zauważyć na przykładzie budżetu na remont własnego mieszkania jak często wychodzą nieplanowane zmiany. Jestem turystą często odwiedzającym Barlinek i naprawdę nie rozumiem skąd taki hejt w mieszkańcach. Naprawdę dużo się dzieje w Barlinku a że coś można zrobić lepiej... oczywiście tylko częśto to wychodzi już dopiero po fakcie mając więcej danych z funkcjonowania danej inwestycji.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #8 Marceli 2018-09-18 13:08
łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam. Brawo
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #7 Guest 2018-09-18 12:56
Cytuję Guest:
Szkoda tylko że mieszkańcy muszę zapłacić 2.100.000zł do tej inwestycji więcej za niedopatrzenie i brak kompetencji naszych władz.To skandal że takie sytuacje mają miejsce.Zamiast zrobić jakąś ulicę w mieście musimy wywalać pieniądze i płacić za błędy osób, którym płacimy za to by środki były wydatkowane racjonalnie.Kto podpisuje umowę i nie zna jej treści?W domu nikt by tak nie zrobiła.Społeczeństwo musi zapłacić za błędy swoich wybrańców.



Żadne niedopatrzenie. Chyba Guest nie miałeś nigdy do czynienia z tak dużymi inwestycjami jak budowa 'obwodnicy' ;) Takie sytuacje są powszechne i niczyja w tym wina. Grunt, żeby przedstawiciele władz znaleźli na to środki. I chwała im za to, że się udało. Nie znajdzie się w Barlinku osoba, która powie, że ta budowa jest niepotrzebna. Oczywiście, niedogodności będą zawsze - ale to dzięki obecnemu Burmistrzowi i obecnej Radzie udało się ten projekt wdrożyć do realizacji, a już niedługo wszyscy będziemy mogli korzystać z obwodnicy :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #6 Guest 2018-09-16 10:37
Szkoda tylko że mieszkańcy muszę zapłacić 2.100.000zł do tej inwestycji więcej za niedopatrzenie i brak kompetencji naszych władz.To skandal że takie sytuacje mają miejsce.Zamiast zrobić jakąś ulicę w mieście musimy wywalać pieniądze i płacić za błędy osób, którym płacimy za to by środki były wydatkowane racjonalnie.Kto podpisuje umowę i nie zna jej treści?W domu nikt by tak nie zrobiła.Społeczeństwo musi zapłacić za błędy swoich wybrańców.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #5 Guest 2018-09-15 17:46
Cytuję Guest:
A co? skanska buduje? ... do której trzeba dopłacać?

P.S. A jeśli chodzi o nazwę Ronda to po prostu - Rondo Barlineckie !!! przecież takiego jeszcze nie ma. A Kto komu zabroni takiej nazwy w swoim miejscu zamieszkania.

P.S. Jestem teraz poza Barlinkiem, ale urodziłam/łem się w Barlinku.

Bez sensu, a następne rondo nazwijmy Rondo Barlineckie nr 2.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-16 #4 Guest 2018-09-14 22:22
A co? skanska buduje? ... do której trzeba dopłacać?

P.S. A jeśli chodzi o nazwę Ronda to po prostu - Rondo Barlineckie !!! przecież takiego jeszcze nie ma. A Kto komu zabroni takiej nazwy w swoim miejscu zamieszkania.

P.S. Jestem teraz poza Barlinkiem, ale urodziłam/łem się w Barlinku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 #3 Guest 2018-09-14 19:21
rondo Żydowo ; i tak będzie się o nim potocznie mówiło. Chyba że komuś wpadnie do głowy nazwać je :Rondo Prezesa i Pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. Ciepłownia Miejska :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 #2 Guest 2018-09-14 17:43
Tutaj pasuje Chmielowe
Cytować | Zgłoś administratorowi
-35 #1 Guest 2018-09-14 16:34
Może Rondo PEC (Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej)
Cytować | Zgłoś administratorowi