pldaenfrdeuk


 czwartek 13 grudnia 2018r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

Informacja następującej treści dotarła do naszej redakcji. Czytelniczka pisze m.in. "Chciałabym poruszyć temat "wysypiska śmieci" przy ulicy Różanej, przy bloku nr 1. (miejsce po dawnej aptece). Odkąd się tam wprowadziłam, to było jakieś 5 lat temu, śmieci nie ubywa, a wręcz rośnie.

Kiedyś na tym terenie znajdowała się apteka, następnie budynek został zburzony, a plac prawdopodobnie został komuś odsprzedany. Teren został ogrodzony i od tamtej pory lądują tam nagminnie śmieci. Wiem, że to jest wina ludzi, którzy nie potrafią wrzucać śmieci do kosza, do miejsca wyznaczonego na śmieci...

 

REKLAMA

Kilka razy zgłaszałam sprawę do Urzędu Miasta i Gminy Barlinek i za każdym razem słyszę tą samą odpowiedź: "Teren nie należy do nas, właściciel mieszka za granicą, nie jesteśmy w stanie się z nim skontaktować, nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Raz wysprzątaliśmy teren na własny koszt, ale nie możemy tego robić ciągle". Nie rozumiem w takim razie kto ma się za to wziąć? Przecież Urząd ma na pewno informację kto jest właścicielem działki. Może warto by było zgłosić sprawę na policję o "odnalezienie" właściciela i nałożyć na niego porządną grzywnę, tak żeby w końcu coś z tym zrobił. Naprawdę niemiło jest mieszkać koło takiego miejsca, skąd (najbardziej) w ciepłe dni czuć odór i smród... Jeszcze trochę i na tym terenie zalęgną się szczury. A proszę mi wierzyć, śmieci nie ubywa, a wręcz jest ich coraz więcej. Nie bez powodu nazwałam ten teren "wysypiskiem śmieci".  

Dane personalne do wiadomości redakcji.

 

O opisany teren zapytaliśmy burmistrza Barlinka, Dariusza Zielińskiego. Jak się dowiedzieliśmy, o wspominaną działkę toczyła się sprawa w sądzie. W międzyczasie jej właściciel działkę odsprzedał innej osobie. Jednak, jak zapewnia burmistrz Zieliński, teren zostanie wysprzątany. Nie po raz pierwszy zresztą. Płot ogradzający działkę zostanie usunięty, a rosnące tam krzaki wycięte. Tak, żeby działka była bardziej widoczna. Być może to sprawi, że śmieci nie będą tam wyrzucane.

js

 

Komentarze  

+3 #13 Guest 2018-12-07 14:36
Cytuję forestmen:
Od wielu lat zawsze tam odbywają się imprezy alkoholowe za sprawą pobliskich sklepów monopolowych. W letnich miesiącach nie można okna otworzyć bo jest ciągły smród i krzyki meneli. Ten sam obraz pojawia się od kilkunastu lat w mieszkaniu przy ul. Różanej 1/3. Dziesiątki razy sprzątane były odchody w klatce schodowej po odwiedzinach zakapiorów w tym "gnieździe". Wieloletnie zgłoszenia do włodarzy miasta i prezes BTBS nie dają żadnego rezultatu. Wiele razy wzywaliśmy policję, pogotowie rat. i straż pożarną do zadymienia w kuchni bo Tadziu przysnął i garnek z ziemniakami osmolił.

Drodzy włodarze na co teraz czekacie? Na ewakuację ludzi z budynku? Nie tak dawno na ul. Paderewskiego była gorąca imprezka. Kłaniam się!

Ciągle żyjecie w strachu,czy Pan X Was z dymem nie puści. Pewnie wykupionego mieszkania na własnosc nie ma takze skarga za skarga do BTBS wniosek do sadu o eksmisje. Działajcie bo on naprawde zagraża Waszemu zdrowiu a nawet życiu. Powodzenia duzo cierpliwosci potrzeba zeby ta sprawe załatwic, ale jak sie sasiedzi zbiora to dacie rade.Trzymam kciuki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #12 Guest 2018-12-06 08:47
o libacjach alkoholowych pod wysypiskiem nawet nie wspomnę. szczególnie latem. nawet okna nie da się otworzyć. a gdyby zniknął "mur" i został by pusty teren nie byłoby może tego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #11 Guest 2018-12-06 07:57
Gmina nie radzi sobie z problemem śmieci.
W mieście są widoczne sterty śmieci przy śmietnikach stanowiących własność spółdzielni mieszkaniowych, na krańcach terenów zielonych, terenach jezior, terenach przeznaczonych pod zabudowę itp.. Nikt tego nie ogarnia. Teraz gdy z krzaków opadły liście, widać to.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #10 Guest 2018-12-06 06:03
Cytuję forestmen:
Od wielu lat zawsze tam odbywają się imprezy alkoholowe za sprawą pobliskich sklepów monopolowych. W letnich miesiącach nie można okna otworzyć bo jest ciągły smród i krzyki meneli. Ten sam obraz pojawia się od kilkunastu lat w mieszkaniu przy ul. Różanej 1/3. Dziesiątki razy sprzątane były odchody w klatce schodowej po odwiedzinach zakapiorów w tym "gnieździe". Wieloletnie zgłoszenia do włodarzy miasta i prezes BTBS nie dają żadnego rezultatu. Wiele razy wzywaliśmy policję, pogotowie rat. i straż pożarną do zadymienia w kuchni bo Tadziu przysnął i garnek z ziemniakami osmolił.

Drodzy włodarze na co teraz czekacie? Na ewakuację ludzi z budynku? Nie tak dawno na ul. Paderewskiego była gorąca imprezka. Kłaniam się!

Zbiorowy wniosek mieszkańców bloku o eksmisję uciążliwego sąsiada złóżcie w spółdzielni. Będą mieli wtedy obowiązek złożyć wniosek o eksmisję do sądu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #9 forestmen 2018-12-05 22:17
Od wielu lat zawsze tam odbywają się imprezy alkoholowe za sprawą pobliskich sklepów monopolowych. W letnich miesiącach nie można okna otworzyć bo jest ciągły smród i krzyki meneli. Ten sam obraz pojawia się od kilkunastu lat w mieszkaniu przy ul. Różanej 1/3. Dziesiątki razy sprzątane były odchody w klatce schodowej po odwiedzinach zakapiorów w tym "gnieździe". Wieloletnie zgłoszenia do włodarzy miasta i prezes BTBS nie dają żadnego rezultatu. Wiele razy wzywaliśmy policję, pogotowie rat. i straż pożarną do zadymienia w kuchni bo Tadziu przysnął i garnek z ziemniakami osmolił.

Drodzy włodarze na co teraz czekacie? Na ewakuację ludzi z budynku? Nie tak dawno na ul. Paderewskiego była gorąca imprezka. Kłaniam się!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #8 Guest 2018-12-05 21:37
Cytuję Guest:
No zobaczymy jak burmistrz się wykarze, przecież to centrum miasta - jaki wstyd przed turystami...

Pytam się po raz drugi"gdzie ci turyści"?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #7 Guest 2018-12-05 20:19
makabra co za patologia robi taki syf
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #6 Guest 2018-12-05 19:27
Ja bym społecznie zebrał ludzi i to wszystko przeniósł pod UM, to tak blisko, wtedy by zauważyli może i nawet poczuli wstyd! no ale mamy co wybraliśmy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #5 Guest 2018-12-05 18:28
"Wysypisko śmieci" i "Bar pod chmurką"...od kilku lat...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #4 Guest 2018-12-05 15:31
Cytuję smax:
Cytuję Guest:
To prawda. coś takiego nie powinno mieć miejsca. Może tym razem Pan Burmistrz dotrzyma słowa i zniknie "brama" otaczająca śmietnisko. Wtedy ludzie nie będą myśleli że jest to "Kosz na śmieci"

To należny w takim przypadku wezwać pogotowie i egzekwować od miasta odszkodowania a nie narzekać!

No jak widać ktoś nie narzeka tylko działa. jakie pogotowie? Jakie odszkodowanie? o czym ty mówisz. masakra
Cytować | Zgłoś administratorowi